Polecamy

Festiwal Polskiej Opery Królewskiej

Warszawa
5 – 27 lipca 2018

Premierą Don Giovanniego Mozarta, w reżyserii Ryszarda Peryta i pod batutą Łukasza Borowicza, Polska Opera Królewska rozpocznie swój Festiwal, który odbędzie się w dniach 5 - 27 lipca tego roku. Czeka nas piętnaście wieczorów muzycznych, łącznie szesnaście wydarzeń artystycznych w najpiękniejszych miejscach Warszawy - Łazienkach Królewskich oraz świątyniach przy Krakowskim Przedmieściu.

W Teatrze Królewskim, który od listopada zeszłego roku jest główną sceną Opery, oprócz premiery Don Giovanniego będzie można zobaczyć cztery premiery sceniczne kończącego się właśnie sezonu. Będą to: Dziady – Widma, Le nozze di Figaro, Alexander i Apelles oraz Nędza uszczęśliwiona.

Dla miłośników kameralistyki Opera przygotowała cykl czterech koncertów Polska liryka w Pałacu na Wyspie. Usłyszymy m.in. utwory i pieśni Chopina, Szymanowskiego, Paderewskiego oraz innych kompozytorów polskiego romantyzmu. Wśród wykonawców znajdą się: Marta Boberska, Aneta Łukaszewicz, Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska, Justyna Stępień, Andrzej Klimczak oraz Mateusz Zajdel.

W kościele św. Anny usłyszymy koncert muzyki renesansowej: Jacek Urbaniak z solistami Polskiej Opery Królewskiej oraz zespołem instrumentów dawnych wykonają Hebdomas czyli siedem pieśni o stworzeniu świata XVI-wiecznego polskiego kompozytora Sebastiana Fabiana Klonowica. Natomiast w bazylice św. Krzyża zabrzmi Pieśń oz Bogu ukrytym, oratorium symfoniczno-jazzowe Włodka Pawlika, które powstało z inspiracji pierwszym poematem młodego Karola Wojtyły.

Tegoroczny i jednocześnie pierwszy festiwal Polskiej Opery Królewskiej zakończy premiera Thamos Mozarta, którą zobaczymy w amfiteatrze w Łazienkach.

Bilety oraz pakiety festiwalowe do nabycia od 28 maja od godz. 18 przez stronę internetową www.operakrolewska.pl, na portalu bilety24.pl , a także w biurze Opery przy ul. Nowogrodzkiej 49 oraz w kasie w miejscu wydarzenia na godzinę przed rozpoczęciem.

Patronat medialny: TVP Kultura, Polskie Radio 2, Radio dla Ciebie, AMS. Sponsorem kampanii reklamowej jest Grupa Lotos S.A. Współpraca redakcyjna: RMF Classic.
www.operakrolewska.pl/festiwal-2018

 

Polska Opera Królewska - nowa państwowa instytucja kultury, powołana do istnienia 1 sierpnia 2017 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej powstanie i nazwa to szlachetne nawiązanie do początków opery w Polsce, sięgających okresu panowania Władysława IV Wazy. Polska Opera Królewska wystawia przedstawienia i koncertuje w prestiżowych warszawskich wnętrzach historycznych, salach pałacowych, zamkowych i sakralnych. Od początku swojej działalności instytucja dociera także ze swoimi wydarzeniami do mniejszych miast w całej Polsce. Siedzibą Polskiej Opery Królewskiej jest Teatr Stanisławowski w Starej Oranżerii na terenie Łazienek Królewskich. Na repertuar Opery składają się przedstawienia operowe, koncerty symfoniczne i kameralne, oparte na dziełach polskich i światowych, z uwzględnieniem zapomnianych utworów muzyki polskiej.

www.operakrolewska.pl
https://www.facebook.com/PolskaOperaKrolewska/ • 08:52 Badly Drawn Boy Above You, Below Me
 • 08:55 Leo Delibes Coppelia (Walc)
 • 09:07 Kortez Stare drzewa
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic