Festiwal Ekumeniczny WSPÓŁISTNIENIE - zarejestrowane koncerty

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia nagrania koncertów, które odbyły się dniach 22 i 23 czerwca 2022 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie podczas Wielokulturowego Festiwalu Ekumenicznego – WSPÓŁISTNIENIE. Wzięli w nim udział wybitni muzycy pochodzenia polskiego, greckiego, żydowskiego i syryjskiego. Pierwszego dnia zagrali Karolina Cicha & Spółka oraz MILO Ensemble, w drugim dniu swój koncert dali Adam Strug i Monodia Polska.

Festiwal Ekumeniczny WSPÓŁISTNIENIE - zarejestrowane koncerty

Podczas Festiwalu usłyszeliśmy pieśni w wielu językach: ukraińskim - dla wyrażenia solidarności z Ukrainą, ponadto także w litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, w jidysz, ladino, po polsku, grecku, tatarsku i w esperanto. W części kulminacyjnej odbyliśmy niezwykłą, muzyczną podróż do miejsc w których narodziły się trzy religie monoteistyczne - judaizm, chrześcijaństwo i islam oraz buddyzm. Zawędrowaliśmy na Daleki Wschód, odwiedziliśmy Afrykę i obie Ameryki. Świątynię Opatrzności Bożej wypełniła też muzyka od średniowiecza po wiek XIX. Obok partytur dworskich i klasztornych usłyszeliśmy też pieśni będące wyrazem pobożności ludowej.

Festiwal organizowany był  przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację Edukacji Kulturalnej MILO ART we współpracy z Centrum Opatrzności Bożej.

Wydarzenie sfinansowane zostało ze środków MKiDN, Fundacji KGHM Polska Miedź oraz ze środków własnych Fundacji MILO ART.

 

Nagrania koncertów dostępne są na portalu Ninateka.pl:

https://ninateka.pl/vod/muzyka/milo-ensemble-festiwal-ekumeniczny-wspolistnienie/

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic