Andrea Bocelli w poruszającej autobiografii

Gdyby Bóg umiał śpiewać, brzmiałby pewnie jak Andrea Bocelli — tak stwierdziła swego czasu Celine Dion. Nakładem wydawnictwa Świat Książki właśnie ukazała się niezwykła autobiografia najsłynniejszego tenora na świecie, pt. Muzyka ciszy.

Andrea Bocelli w poruszającej autobiografii

Nie lada gratką dla fanów toskańskiego muzyka jest fakt, iż książka została napisana i zredagowana przez samego Andrea Bocellego. Swojej książce postanowił nadać jednak dość niespotykany wydźwięk: to wcale nie Andrea Bocelli jest jej głównym bohaterem… tylko Amos.

Bocelli usprawiedliwiał się, że tego rodzaju zabieg literacki pozwolił mu przejąć większą kontrolę nad wykreowanym, w książce światem.

Prywatne życie Andrei Bocellego

Śpiewak wspomina lata nauki, snuje opowieść o rodzinie, przyjaciołach, pierwszych miłościach i sukcesach. Książka zawiera prawdę o życiu artysty, który święci triumfy, ale też doznaje porażek, cierpień, miewa wątpliwości. Bocelli wprowadza czytelnika w swój duchowy świat – niezwykle bogaty, wrażliwy i złożony. O czym świadczą choćby słowa: Muzyka, podobnie jak miłość, jest dla mnie potrzebą, ale także i przede wszystkim nieuchronnym przeznaczeniem, podobnie jak upływ czasu.

Poznajemy także artystę, którego wykonania biją rekordy popularności, ale też odkrywamy człowieka z jego doświadczeniem muzycznym i życiowym oraz głębia uczuć.

Muzyki ciszy nie da się zapomnieć, podobnie jak głosu jej twórcy

Na podstawie bestsellera Muzyka ciszy powstał włoski film biograficzny w reżyserii Michaela Radforda, który przysporzył znanemu śpiewakowi jeszcze więcej popularności. W postać Bocellego wcielił się aktor Toby Sebastian. A już wkrótce toskański tenor przyjedzie do Polski by czarować swoich fanów na kilku koncertach m.in. w Warszawie i Krakowie.

O autorze:

Andrea Bocelli – włoski śpiewak, kompozytor i producent muzyczny – urodził się w Lajatico koło Pizy w 1958. Ukończył wydział prawa, ale w pełni poświęcił się największej pasji – muzyce. Od pamiętnego zwycięstwa na festiwalu w San Remo w 1994 roku popularnością przewyższył Trzech Tenorów. Tenor może pochwalić się rekordowo wyprzedanymi koncertami i egzemplarzami płyt. Artysta otrzymał również wiele nagród: w tym Złoty Glob, 6 nagród BRIT Classical, 7 nagród World Music Awards. Postrzegany jest jako ambasador włoskiej tradycji muzycznej, występował z wybitnymi artystami na największych scenach świata.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic