Polecamy

8. Bieg Zająca

Nieporęt
21.09.2019

Fundacja Active Life, powstała w 2017r z potrzeby serca, żeby przez sport integrować ze sobą różne środowiska osób chorych i z niepełnosprawnościami, z osobami zdrowymi. Chcemy uwrażliwiać i oswajać trudny temat komunikacji międzyludzkiej z ludźmi chorymi oraz niepełnosprawnymi. - BOIMY SIĘ TEGO, CZEGO NIE ZNAMY! Dlatego, zależy nam na propagowaniu dostępności sportu (przez masowe bieganie) dla wszystkich, niezależnie od ograniczeń psycho - ruchowych, ruchowych, wieku oraz stopnia wytrenowania.

Masowe bieganie to możliwość bycia częścią grupy, małym jej ogniwem, które daje poczucie przynależności do jakiejś określonej społeczności oraz tym samym akceptację tej społeczności. Każdy ma szansę zweryfikować siebie, przez pryzmat innych osób, którym los nie podarował zdrowia. Tak narodził się Bieg Zająca i cykl programu ,,Pomaganie przez Bieganie”, nagłaśniający problemy osób chorych na SM ora z niepełnosprawnościami psycho – ruchowymi. Integracją zdrowych osób z chorymi, chcemy pokazać, że są wśród nas i zwrócić uwagę na to z czym zmagają się środowiska osób z niepełnosprawnościami oraz chorzy na stwardnienie rozsiane (SM).

,,POMAGANIE PRZEZ BIEGANIE”, formuła realizująca kolejne edycje Biegu Zająca, daje możliwość realnej i namacalnej pomocy chorym i niepełnosprawnym uczestnikom imprezy Bieg Zająca. Każdy biegacz biegu głównego na 10km lub 5 km, dokonując rejestracyjnej opłaty startowej funduje pełnowartościowy pakiet startowy dla osoby chorej lub niepełnosprawnej.
Dzięki temu, każdy chory oraz niepełnosprawny ma możliwość udziału w imprezie oraz startu  w biegu/spacerze na dystansie do 2 km.

Bieg ten, jako tytuł imprezy nosi nazwę „Bieg Zająca”.

https://www.facebook.com/events/2092093204414362/

Skąd wzięła się nazwa  „Bieg Zająca” i co się pod nią kryje?                                                        

Bieg Zająca, to TYTULARNY BIEG GŁÓWNY na dystansie do 2 km (dystans został tak ustalony i dobrany, by wszystkie osoby miały szansę go pokonać) w którym startują wszystkie osoby chore oraz z niepełnosprawnościami (poruszając się na wózku inwalidzkim, chodząc o kulach, spacerując, truchtając, biegając – każdy tak jak może). Każda z osób startujących na całym dystansie ma zagwarantowanego wolontariusza nazywanego ,,Zającem”, który podczas biegu pomaga przebyć całą trasę biegu bez uszczerbku na zdrowiu. Wolontariuszem ,,Zającem”, jest każdy, kto dobrowolnie deklaruje chęć udziału i niesienia pomocy w formie opieki podczas biegu i kto później wystartuje w biegu na 5 lub 10km.

Skąd Zając i dlaczego akurat taka nazwa?! 

Wszyscy biegacze wiedzą, że w slangu biegowym Zając to ktoś, kto pomaga grupie biegaczy pokonać dystans w określonym czasie. Nasze ,,Zajączki” są indywidualnie dedykowane  każdej chorej osobie (czyli 1:1). Nasze Zające przez cały bieg opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi pomagając dotrzeć do mety, by na mecie mogli cieszyć się zwycięstwem.

                                                                                                                                                                                                                                                               

Podczas imprez Biegu Zająca odbywają się TOWARZYSKIE BIEGI DZIECI I MŁODZIEŻY.

Fundacja ACTIVE LIFE mając na uwadze aktywne życie i zdrowy rozwój dzieci oraz młodzieży, organizuje TOWARZYSKIE BIEGI NA 200 i 1000 m.  Chodzi o to by w bieganie zaangażować całe rodziny oraz uczyć dzieci i młodzież kultury biegania, zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa na drodze oraz sportowej rywalizacji.

TOWARZYSKI BIEG  MALUSZKÓW na 200 m mogą startować rodzice, mając frajdę ze wspólnego biegu ze swoimi pociechami.    

TOWARZYSKI BIEG MŁODZIEŻY na 1000 m jest dystansem dla młodzieży, która chce sprawdzić swoją wytrzymałość na takim dystansie, niezależnie od ilości osób stających na starcie. Ma to być przedsmak przyszłych startów i udziału w biegach masowych. 

Fundacja Active Life, to także wiele dodatkowych działań i współpracy z innymi organizacjami – ostatnio DKMS oraz trening w Szkole SPECJALNEJ w Legionowie a wcześniej zorganizowanie vouchera na roczny bezpłatny servis wózka inwalidzkiego dla osoby chorej na SM lub zbiórki NAKRĘTEK, które są częścią środków przeznaczonych na zakup protezy przedramienia ręki dla jednej z osób uczestniczących w Biegu Zająca od pierwszej edycji biegu.

Jako Fundacja chcemy być organizacją skupiającą różne osoby i inicjatywy, chętne nieść pomoc wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują w różnych jej obszarach. Nie ma problemu którego nie da się rozwiązać, tylko trzeba mieć chęci by się z nim zmierzyć i my takie chęci mamy!Chcesz wygrać pakiet startowy dla dwóch osób? Napisz jak zaczęła się Twoja przygoda z bieganiem.

Trzech autorów najciekawszych wpisów nagrodzimy podwójnym pakietem startowym. W ramach pakietu: numer startowy, medal, talon na ciepły posiłek, napój, koszulka, pomiar czasu oraz bony rabatowe - niespodzianki od Partnerów biegu.  

 

 • 20:28 Trevor Morris Main Titles
 • 20:30 Benj Pasek & Justin Paul This Is Me
 • 20:34 Howard Shore Many Meetings
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 308, Sunday, 23 February 2020
 • 1
  Katarzyna Łaska / Aurora
  Kraina lodu 2
  Chcę uwierzyć snom
 • 2
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • 3
  Nino Rota
  Romeo i Julia
  Epilogue
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic