Polecamy

3 najlepsze filmy o miłości – idealne na zaręczyny!

Światła, kamera, akcja! To będą zaręczyny jak z filmu. Ale tym razem główną rolę zagracie… Wy. Zobacz, jak zorganizować niebanalne zaręczyny dla wielbicielki romantycznego kina.

Zaręczynowe bestsellery filmowe – nasze propozycje

1. To właśnie miłość (Love Actually)

Planujesz oświadczyny w okresie Bożego Narodzenia? Jeśli tak, ten słodko-gorzki, romantyczny, ale niebanalny film o uczuciowych zakrętach i sile prawdziwej miłości, będzie strzałem w dziesiątkę. Choć obraz ma już swoje lata – na ekranach kin pojawił się w 2003 roku, nie stracił na aktualności i pretenduje do miana bożonarodzeniowej klasyki filmowej.

Reżyser i scenarzysta, Richard Curtis, stworzył niezapomnianych, nieco pogubionych życiowo bohaterów, którzy przekonują się, że przed miłością nie można uciec. Zwłaszcza gdy zbliża się Wigilia Bożego Narodzenia. Dziesięć oryginalnych historii zostało okraszonych świątecznymi utworami, które tworzą klimat wigilijnej opowieści. Ten zabawny, wzruszający i zaskakujący film to doskonały wybór na zaręczyny.

2. Kiedy Harry poznał Sally (When Harry met Sally)

Oryginalna komedia romantyczna z 1989 roku i… klasyka gatunku. Za scenariusz odpowiada Nora Ephron, a za kamerą stanął Rob Reiner. Harry i Sally poznają się na studiach, ale, łagodnie mówiąc, nie pałają do siebie sympatią. Zderzenie dwóch skrajnie różnych osobowości często prowadzi do sprzeczek i konfliktów (zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy damsko-męskie). Po zakończeniu nauki ich drogi się rozchodzą. Przypadkowe spotkanie w samolocie 5 lat później również nie przynosi oczekiwanej iskry. Gdy wpadają na siebie za trzecim razem, po zakończeniu nieudanych związków, wciąż nic nie wskazuje na to, że zrodzi się między nimi uczucie. To film, który w zabawny i wzruszający sposób pokazuje, że prawdziwa miłość nie zawsze zaczyna się od pierwszego wejrzenia.

3. Duma i uprzedzenie (Pride and Prejudice)

Ekranizacja najsłynniejszej powieści Jane Austen z 2005 roku to idealny obraz dla niezależnej marzycielki i romantyczki z zamiłowaniem do klasyki filmowej. Za reżyserię odpowiada Joe Wright, a za scenariusz Deborah Moggach. Oprócz sporej dawki łez i wzruszenia film dostarcza niezapomnianych wrażeń – przede wszystkim dzięki kostiumom i wspaniałej grze aktorskiej Keiry Knightley w roli Elizabeth Bennet oraz Matthew Macfadyena w roli Pana Darcy’ego. To historia z gatunku tych, które nigdy się nie starzeją!

Jeśli jednak Twoja wybranka nie przepada za popularnym kinem romantycznym, ale znasz tytuł jej ukochanego filmu, którego historia najmocniej trafia w jej serce lub też wiąże się bezpośrednio z Waszą historią – to właśnie on będzie najlepszym wyborem na ten niesamowity wieczór.

Jak przygotować zaręczynowe kino domowe?

Przede wszystkim znajdź idealny pierścionek zaręczynowy. Jeśli znasz rozmiar serdecznego palca ukochanej, certyfikowaną biżuterię z brylantami możesz zamówić w internecie. Zadbaj o to, żeby tego wieczoru nikt Wam nie przeszkadzał. Latem możesz zorganizować wieczór filmowy na tarasie lub w ogrodzie – wystarczy rzutnik, koc, poduszki i kilka lampek ogrodowych.Jeśli planujesz zaręczyny w okresie jesienno-zimowym, stwórz kino domowe w sypialni lub salonie. Romantycznie prószący śnieg za oknem, światło świec, grzane wino i ciepły koc – tyle wystarczy, żeby wykreować romantyczny nastrój. Trzymaj pierścionek zaręczynowy w pogotowiu. Gdy nadejdzie scena, którą uznasz za najbardziej romantyczną, uklęknij i poproś ukochaną, żeby została Twoją żoną. Zrób jej niespodziankę i… nagraj z ukrycia scenę Waszych zaręczyn. To będzie najpiękniejszy film o miłości, ponieważ główną rolę odegracie w nim Wy!

Opracowanie: ACLARI Diamonds

 • 01:15 Leonard Bernstein Kandyd (Uwertura)
 • 01:19 Rupert Gregson-Williams Dressing Down
 • 01:22 Kalina Jędrusik Ja nie chcę spać
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 321, Sunday, 31 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic