ZAKOPIAŃSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE „PĘPEK ŚWIATA”

Już czas (póki nie jest jeszcze za późno) przemyśleć na nowo, jaka jest nasza rola – rola człowieka na tej małej, błękitnej planecie? Jak mamy rozumieć owe słowa z Księgi Genesis: „i czyńcie sobie ziemię poddaną”? Czy mamy zachowywać się i postępować jak barbarzyńcy łupiąc, wycinając, niszcząc, kierować się przemocą, czy też traktować naszą Ziemię jak dobry Gospodarz, który z troską i czułością – słowem – z odpowiedzialnością dba o swoją majętność (Ziemię) i z miłością troszczy się o każde Istnienie (stworzenie)?

ZAKOPIAŃSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE „PĘPEK ŚWIATA”

ZIEMIA (gr. GAJA, łac. TERRA) – LAST MINUTE
17 – 23 września 2022

Z greckiego Gaja – prabogini Ziemi, płodności i macierzyństwa, Matka, którą należy kochać i szanować.  Tak. Najwyższa pora przemyśleć i zdecydowanie zmienić nasz stosunek do Życia na Ziemi, przedefiniować nasz stosunek do matki (Ziemi). Tym rozważaniom/pytaniom poświęcamy XI Edycję ZPA „PĘPEK ŚWIATA”, Zakopane – 17-23 września 2022 roku.

W programie tegorocznych Prezentacji znalazły się takie spektakle jak: „Bruce Marie” Duda Paiva Company, „Gould” Teatr Walny, „Wojownik” Teatr Pieśń Kozła, „Końcówka. Akt bez słów” Białostocki Teatr Lalek oraz dwie propozycje gospodarzy: premierowy spektakl „Chimeryczny lokator” wg powieści Rolanda Topora w reżyserii Andrzeja St. Dziuka oraz koncert „Witkacy – Power” w wykonaniu grupy Young Power New Edition oraz zespołu aktorskiego Teatru Witkacego. W programie, jak co roku, nie zabraknie również prze-powiadań, wystawy, koncertu oraz wyprawy w Tatry z przewodnikiem.

Więcej informacji wkrótce na stronie www.pepekswiata.witkacy.pl

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic