ON AIR
od 13:00 Czas przyszły zaprasza: Magdalena Juszczyk

Wiktor Zborowski obchodzi 50-lecie swojej pracy artystycznej!

Wiktor Zborowski, jeden z najbardziej charyzmatycznych, rozpoznawalnych i lubianych polskich aktorów, będzie obchodził w nadchodzącym roku Jubileusz 50-lecia swojej pracy artystycznej. Najważniejszym wydarzeniem uświetniającym ten Jubileusz będzie galowy spektakl-koncert.

19 stycznia 2024 w Teatrze 6.piętro

Wyjątkowy wieczór w Teatrze 6.piętro Wiktor Zborowski. Jubileusz”. Po prostu.

Wspaniały wieczór gwarantują Krzysztof Materna, autor niezwykle ciekawego scenariusza łączącego w sobie różne narracje, także jego reżyser i prowadzący, oraz zaproszeni do udziału w nim artyści, między innymi Magda Umer, Joanna Kulig i Justyna Schneider, Artur Barciś, Daniel Olbrychski, Zbigniew Zamachowski, Marian Opania, Andrzej Poniedzielski, Wojciech Malajkat, Piotr Bukartyk, Modest Ruciński.

Pół wieku pracy Zborowskiego – to setki ról teatralnych, filmowych, telewizyjnych i radiowych, to tysiące występów na scenach kabaretowych i estradowych, to dziesiątki ulubionych przez dzieci i dorosłych bohaterów kreskówek, którym udzielił swego niepowtarzalnego głosu.

Nie ma dziedziny sztuki aktorskiej, w której ten wyjątkowy Aktor nie stworzyłby przynajmniej jednej perełki gatunku. Chyba nie ma w Polsce ani jednej osoby interesującej się sztuką i kulturą, która nie zetknęła się z wyjątkową twórczością Jubilata.

Zborowskiemu udało się jeszcze coś więcej – jego postawa artysty i obywatela, jego wybory profesjonalne i etyczne spowodowały, że nazwisko Zborowski stało się znakiem firmowym, gwarantującym talent, kunszt i prawość.

Dlatego też z nieskrywaną radością Teatr 6.piętro podjął się realizacji galowego spektaklu – koncertu poświęconego artyście. Mamy nadzieję, że stanie się on wyjątkowym wydarzeniem artystycznym na miarę dokonań Jubilata.

 

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

 

Patronatem wydarzenie objęły:

Marszałek Województwa Mazowieckiego, ZASP, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska

Partner wydarzenia: Moderna

 

* * *

Teatr 6.piętro

Teatr 6.piętro to założona w 2010 roku przez Michała Żebrowskiego (Dyrektora Naczelnego) i Eugeniusza Korina (Dyrektora Artystycznego) prywatna scena dramatyczna, funkcjonująca na szóstym piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Od samego początku za najważniejszy cel swojej działalności Teatru 6.piętro stawiają sobie żywy, autentyczny dialog z widzami, a jego twórcy przykładają wielką wagę do uniwersalności sztuk tworzących repertuar oraz do pielęgnowania najlepszych tradycji gry aktorskiej. Na deskach tego teatru zobaczyć można wielu znakomitych polskich aktorów oraz cieszące się niesłabnącym powodzeniem od dnia premiery spektakle doskonałych polskich i zagranicznych autorów.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic