Teatr KTO ogłasza repertuar na rozpoczynający się sezon 23/24 i proponuje specjalną cenę biletów w przedsprzedaży

47. sezon na podgórskiej scenie zapowiada się niezwykle interesująco. W Teatrze KTO prezentowane będą najciekawsze zjawiska teatru offowego, teatru tańca i pozawerbalnego oraz performansu. Nie zabraknie również kultowych komedii, spektakli twórców związanych z instytucją, czytań performatywnych oraz bogatego programu niedzielnego dla dzieci.

Teatr KTO ogłasza repertuar na rozpoczynający się sezon 23/24 i proponuje specjalną cenę biletów w przedsprzedaży
"Uczycie nas, jak suknie się podnosi" / fot. Klaudyna Schubert

DO 8 WRZEŚNIA TEATR KTO PROPONUJE SPECJALNĄ CENĘ BILETÓW (40 ZŁ) NA WSZYSTKIE SPEKTAKLE W PRZEDSPRZEDAŻY.

Repertuar >>> https://teatrkto.pl/repertuar-wrzesien-2023/

Bilety dostępne są Online (https://bilety.teatrkto.pl/), pod nr 12 633 89 47 oraz w kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50 w Krakowie (do 27.08 kasa pracuje od pn - pt w godz. 9.00-16.00, a od 28.08 od pn-pt w godz. 9.00-19.00) 

47. sezon na podgórskiej scenie 

4.09 nowy sezon w Teatrze KTO otworzy „Weselisko”, czyli czytanie performatywne satyrycznego tekstu Bronisława Maja w inscenizacji Jerzego Zonia na motywach narodowego dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Widzowie, którzy nie zdążyli kupić biletów na tę datę będą mieli okazję obejrzeć widowisko w kolejnym terminie – 2.10 

Ponadto KTO pokaże dwa spektakle, które były głośnymi premierami w poprzednim sezonie:

„Byłam żoną Boba Marleya” autorstwa Małgorzaty Jantos, w reż. Pawła Szumca, z Katarzyną Chlebny w roli Rity Marley (28, 29.09) oraz „Uczycie nas, jak suknie się podnosi” w reż. Józefa Opalskiego na podstawie tekstów Bertolta Brechta, Rogera Fernaya i Waltera Mehringa, z muzyką Bertolta Brechta, Hannsa Eislera i Kurta Weilla (15, 16.09). 

21.09 będzie okazja, by wejść w pełen groteski i humoru świat Krzysztofa Niedźwiedzkiego za sprawą bohaterów jego doskonałej komedii „Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna”

25.09 podgórska scena zaprosi na kolejne czytanie performatywne. Tym razem będzie to „Ciotunia” Aleksandra Fredry w reż. Józefa Opalskiego z Anną Polony w roli głównej. 

26.09 widzowie, zarówno polsko jak i obcojęzyczni będą mogli zobaczyć doskonałą tragikomedię w reż. Ziena Rashada (Egipt) pt. „Ofiara umysłu” (spektakl w języku angielskim z polskimi napisami). 

27.09 KTO gościć będzie Dominika Więcka - jednego z najzdolniejszych tancerzy młodego pokolenia i jego spektakl teatru tańca „Café Müller” nawiązujący do twórczości Piny Bausch.

Wrzesień zakończy dwoma pokazami przedstawienia „Podnoszą się od stołu na wagach śniadań rozmów min…” na podstawie dramatu „Wdowy” Sławomira Mrożka w reż. Sławomira Szczurka w ramach „Weekendu seniora z kulturą 2023” (30.10 o g. 16.00 i 19.00 – bilety w cenie 20 zł).

W październiku również nie zabraknie ulubionych tytułów KTO-wskiej publiczności. 

Na samym początku powróci Katarzyna Chlebny i jej Rita Marley w spektaklu „Byłam żoną Boba Marleya” (10, 11.10).

Chwilę później na scenie pojawią się „Słoneczni chłopcy” (20, 21.10), czyli Leszek Piskorz i Jacek Strama jako Willy Clark i Al Lewis – bohaterowie głośnej komedii Neila Simona. 

W październiku (14 i 28.10) dwukrotnie będzie szansa, by zobaczyć „Stroiciela grzebieni” – spektakl Krzysztofa Niedźwiedzkiego z pięknym widokiem na Tatry, humorem nie tylko w czarnym kolorze, góralskim folklorem i rewelacyjnym aktorstwem (m.in. Elżbieta Firek i Maciej Słota). 

Dla wielbicieli tańca w październiku zaprezentowana zostanie bardzo interesująca produkcja – „Takarazuka Camp” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Tańca (24.10).

W nowym sezonie Teatr KTO pamięta również o dzieciach. Każda niedziela dedykowana jest właśnie im. Od października co tydzień o godz. 12.00 na podgórskiej scenie prezentowane będą bajki i przedstawienia familijne, a ok. godz. 13.00 odbywać się będą warsztaty twórcze do spektaklu w ramach cyklu „KTO zostawia ślady?”.

Teatr KTO ON TOUR 

Teatr KTO nieprzerwanie od 46 lat wciąż jest w podróży, by zaskakiwać, dostarczać emocji i wzruszać publiczność w całej Polsce i zagranicą. We wrześniu i październiku poza siedzibą zobaczyć będzie można trzy tytuły: 

„ARCADIA”: 10.09 Garwolin / 15.09 Jastrzębie Zdrój / 17.09 Wodzisław Śląski / 23.09 Słowacja / 16-19.10 Albania / 21.10 Londyn

„Peregrinus”: 19.09 Zakopane / 24.09 Rzeszów 

„Uczycie nas, jak suknie się podnosi”: 8.10 Jelenia Góra / 28.10 Grudziądz

"Weselisko" / fot. K. Kościelniak

"Słoneczni chłopcy" / fot. Piotr Kubic

"Byłam żoną Boba Marleya" / fot. Piot Kubic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic