Polecamy

Krzeszowickie Amazonki wystąpią w roli modelek w wyjątkowym pokazie

Mimo, że same zmagają się z chorobą, to zdecydowały się na odważną decyzję. Krzeszowickie Amazonki wystąpią w roli modelek, które zaprezentują torebki i krawaty znanych polskich gwiazd. Wszystko po to by wesprzeć trwającą właśnie charytatywną aukcję „Torebka i krawat naszpikowany dobrem” Fundacji Podaruj Życie.

Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” już jutro (wtorek, 1 kwietnia) serdecznie zaprasza do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie o godz. 11 odbędzie się wyjątkowa prezentacja wszystkich krawatów i torebek wystawionych na licytację.

Podczas tego spotkania będziecie mogli Państwo zapytać modelki biorące udział w prezentacji dlaczego, mimo własnej choroby zdecydowały się na pomoc innym chorym.

Warto także zwrócić uwagę na małych ośmioletnich wolontariuszy (uczniów 2 klasy Szkoły Podstawowej nr 98 w Krakowie), którzy z ogromnym zapałem podeszli do pomysłu pomocy innym.

Jeszcze tylko przez tydzień na stronie www.torebkanaszpikowanadobrem.pl można licytować torebki i krawaty tak uznanych osobistości i aktorów jak między innymi Danuta Wałęsa, Grażyna Torbicka, Urszula Grabowska, Jerzy Trela, Jerzy Stuhr czy Janusz Gajos, które zdecydowały się na udział w akcji fundacji i pomoc osobom chorym na raka oraz ich rodzinom.

W tym roku akcję wspiera m.in.:
Danuta Wałęsa, Anna Radwan, Urszula Grabowska, Grażyna Torbicka, Jacek Majchrowski, Jerzy Trela czy Jerzy Stuhr.
 
Torebka i krawaty naszpikowane dobrem pomagają chorym na raka!
Dochód z akcji zostanie przeznaczony na wyjazd dla rodzin dotkniętych chorobą nowotworową, który pozwoli wzmocnić więzi rodzinne oraz na refundację kosztów leczenia chorych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.


- Nieprzypadkowo prosiliśmy Panie o torebkę, gdyż jest to cenny przedmiot każdej kobiety, towarzyszący jej w różnych sytuacjach. Przekazując torebkę na rzecz Fundacji, Ofiarodawczyni przekazuje coś cennego. Torebkę można wypełnić różnymi przedmiotami, ale w przypadku naszej aukcji jest ona wypełniona przede wszystkim dobrem. Warte podkreślenia jest, że żadna z Pań, do których zwróciliśmy z propozycją, nie odmówiła, a wręcz przeciwnie starała się dorzucić jeszcze coś jeszcze od siebie - liścik, książkę, płytę, osobistą dedykację… - wyjaśnia Urszula Smok, prezes fundacji Podaruj Życie. Torebki są różne: małe i duże, wieczorowe i miejskie, wytworne i plażowe, kupione na krańcach świata lub na warszawskim Kole, znanych zagranicznych firm i rodzimych producentów - słowem jest z czego wybierać i zadowolą każdy gust.

Jednakże tegoroczna edycja jest jeszcze atrakcyjniejsza. Została poszerzona o ofertę dla Panów. Mężczyźni równie chętnie jak kobiety angażują się w działalność charytatywną, stąd też pomysł zaproszenia do akcji znanych Panów. Naszą akcję „Krawat naszpikowany dobrem” wsparli Panowie: Jacek Cygan, Janusz Gajos, Władysław Kosiniak-Kamysz, Jacek Majchrowski, Jerzy Stuhr, Franciszek Smuda i Jerzy Trela – dodaje Urszula Smok. A podarowane krawaty zaspokoją gust zarówno koneserów sztuki, biznesmenów, jak i poszukiwaczy przygód. Z pewnością zaś sprawią ogromną radość nowym właścicielom, a dzięki wylicytowanym kwotom, samym podopiecznym Fundacji.

Jak wspomina Urszula Smok sama w czasie swojej walki z chorobą białaczką doznała wiele bezinteresownego wsparcia, zarówno emocjonalnego jak i materialnego. Twierdzi z całym przekonaniem, że z chorobą można wygrać, tylko do tej walki musi zaangażować się wielu ludzi: lekarze, rodzina i społeczeństwo. Jak wskazuje dotychczasowa historia działalności Fundacji, pomagać można w różny niekonwencjonalny sposób, także poprzez modne ostatnio zakupy oraz licytację w Internecie.

- Zapraszamy do licytacji – można zyskać piękną torebkę, ale także przy okazji pięknie pomagać chorym przezwyciężyć ich chorobę i dać szansę na powrót do zdrowia. Tej wiosny bycie SAMYM DOBREM jest trendy. – dodaje z entuzjazmem i wiarą w licytacyjny sukces akcji Urszula Smok.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął: Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski.


KILKA SŁÓW O FUNDACJI

Założycielką Fundacji „Podaruj Życie” jest  Urszula Smok, która chorowała na białaczkę i przeszła pomyślnie przeszczep szpiku kostnego. Celem działalności Fundacji jest niesienie pomocy osobom z chorobami krwi i nowotworami, osobom po przeszczepie szpiku, popularyzowanie idei dawstwa szpiku oraz prowadzenie rejestru dawców szpiku, który od współpracuje z Krajowym Bakiem Dawców Szpiku.
Organizacja prowadzi aktywną i wielowymiarową działalność w zakresie pomocy osobom chorym hematoonkologicznie, m.in. osobom z białaczką. Jedną z najbardziej skutecznych, metod leczenia tej choroby jest przeszczep szpiku kostnego. Aby był on możliwy konieczny jest dawca. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie zgodnego genetycznie dawcy rodzinnego, ale jest to możliwe tylko u ok. 30% chorych. Najczęściej zachodzi konieczność poszukiwania dawcy wśród osób niespokrewnionych, dlatego też na miarę naszych możliwości powinniśmy pomóc w rozbudowie polskich rejestrów dawców szpiku.
Do Fundacji z całego kraju zgłaszają się chorzy i ich rodziny z prośbą o pomoc, poradę i często wsparcie finansowe. Dlatego też Fundacja m.in. udostępnia konto pacjentom (także w ramach tzw. 1%) w celu przeprowadzenia zbiórek pieniężnych na często bardzo drogie leczenie zachowawcze, przeszczepowe lub poprzeszczepowe. Również na miarę możliwości – po udokumentowaniu potrzeby – jest udzielana pomoc finansowa ze środków własnych dla chorych
z całej Polski.
Komu jednak szczęście nie dopisze w czasie licytacji, ale mimo wszystko chce pomóc, to może wesprzeć Fundację „Podaruj Życie” w innej formie np. 1% podatku czy wpłatą na konto. Możliwości jest wiele i za każdy odruch serca w imieniu podopiecznych Fundacja będzie bardzo wdzięczna.

 
CAŁYM SERCEM WSPIERAM TĘ AKCJĘ
– fragment wywiadu z Mają Ostaszewską, która wsparła I edycję akcji “Torebka naszpikowana dobrem”

zdjęcia torebek: Paweł Igielski
 
Na pewno ma Pani wiele propozycji udziału w akcjach charytatywnych. Skąd decyzja o wsparciu Fundacji Urszuli Smok "Podaruj Życie"?

Co mnie przekonuje? W przypadku tej jak i każdej innej akcji wszystko zależy od tego jakiego problemu ona dotyczy, a dodatkowo czy w moim odczuciu jest ona wiarygodna. Nie miałam cienia wątpliwości i zdecydowałam się na wsparcie Fundacji Urszuli Smok “Podaruj Zycie”. (...) Przyznam, że nasz wkład, w przypadku akcji "Torebka naszpikowana dobrem" nie stanowi dużego wysiłku, czy poświęcenia. Liczę jednak, że dobro, które przekazujemy oddając nasze torebki na tę aukcję, udzieli się wielu osobom, które je licytują. Na tę akcję przekazałam torebkę, która mam nadzieję zwróci uwagę wielu osób. Po pierwsze dlatego, że zaprojektowała ją Sabrina Pilewicz. A co równie ważne serialowa Beatka używała ją w całej pierwszej serii "Przepisu na Życie". Moja bohaterka używa torebek tej projektantki także w pozostałych seriach i wiem, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Liczę, że przełoży się to na cenę jaką uda się uzyskać w czasie licytacji  tej torebki.

Czy znane osoby powinny wspierać akcje społeczne?
(...) W moim przypadku, tak jak pewnie u wielu osób, chęć pomagania wynika z wewnętrznego imperatywu. Mam wrażenie, że chęć pomagania innym jest po prostu w człowieku zupełnie naturalna.


1% - KRS 000047638
PKO BP SA 1020 2906 0000 1702 0085 9694

www.torebkanaszpikowanadobrem.pl   www.podarujzycie.org


 • 13:29 Patrick Doyle Fantastic Tits
 • 13:32 Jan Sebastian Bach Koncert skrzypcowy E-dur (3)
 • 13:34 Felix Mendelssohn Sen Nocy Letniej (Scherzo)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic