Premiera spektaklu DO DWÓCH RAZY SZTUKA 21 stycznia 2023, godz. 18:00

Krakowski Teatr VARIETE zaprasza na premierę spektaklu „Do dwóch razy sztuka" w reżyserii Anny Gryszkówny, która odbędzie się 21 stycznia 2023 r. o godz. 18:00. W głównych rolach wystąpią Barbara Kurdej-Szatan oraz Michał Staszczak, znani widzom m.in. jako Roxie Hart i Billy Flynn z kultowego musicalu „Chicago” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Bilety na spektakl są już dostępne w sprzedaży.

Premiera spektaklu DO DWÓCH RAZY SZTUKA 21 stycznia 2023, godz. 18:00

"Do dwóch razy sztuka” to słodko-gorzka komedia na dwoje aktorów, autorstwa dramaturga Barry’ego Creytona, który napisał ją dla swojej wieloletniej przyjaciółki, aktorki Noeline Brown oraz samego siebie. Prapremiera odbyła się we wrześniu 1987 roku w Ensamble Theatre w Sydney. Spektakl zyskał uznanie krytyków i szturmem zdobył serca widzów, torując sztuce drogę do sukcesu również poza granicami kontynentu. Już rok po australijskiej prapremierze, została przeniesiona na deski West Endu. Do tej pory przetłumaczono i wystawiono ją aż w 25 językach.

„Do dwóch razy sztuka” iskrzy od brawurowych dialogów, ciętych ripost, niefortunnych przypadków i zachowań, ujętych w zabawnym tonie. Pod przykrywką komizmu skrywa się jednak wzruszająca historia dwójki ludzi, którzy nie mogą bez siebie żyć i jednocześnie nie mogą żyć ze sobą.

Więcej informacji o spektaklu na www.teatrvariete.pl.

Bilety dostępne on-line na www.teatrvariete.pl oraz w kasie Teatru.

Do zobaczenia w VARIETE!

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic