ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

"PAN HOHO" na scenie Teatru Polonia

Tytułowy bohater to człowiek bez właściwości. Przeciętny, niczym niewyróżniający się mężczyzna, pracujący jako protokolant w miejscowym sądzie niczym Józef K. Franza Kafki. To mężczyzna lekceważony przez otoczenie, który postanawia zmienić swe życie.

"PAN HOHO" na scenie Teatru Polonia
Pan HOHO/ fot. Katarzyna Kural-Sadowska/Teatr Polonia

Głowny bohater swoją życiową przestrzeń dzieli z trojgiem współlokatorów. I choć traktowany jest przez nich z szacunkiem i lekkim pobłażaniem, to sam buduje w sobie rolę ofiary. Czuje się lekceważony i wyśmiewany. Pewnego dnia, stojąc przed lustrem, postanawia zmienić sytuację. Karze tytułować siebie „prezesem Trybunału”, w salonie organizuje gabinet, a od domowników oczekuje bezwzględnego posłuszeństwa. Początkowo jego zachowanie traktowane w kategoriach nieszkodliwego dziwactwa stopniowo przeradza się jednak w dyktaturę i terror, doprowadzając do tragedii.

Jak daleko może się posunąć człowiek, którym determinuje zachwiane poczucie własnej wartości? Czy otoczenie jest tylko biernym tłem wydarzeń?
Tragikomedia Witolda Dulęby traktuje nie tylko o terrorze psychicznym w mikroskali, ile wskazuje na ogólne mechanizmy jego powstawania, które wydają się niewinne.

W spektaklu zobaczymy: Iwonę Bielską, Polę Błasik, Krzysztofa Dracza i Krzysztofa Stelmaszyka.

Autor: Witold Dulęba
Reżyseria: Krzysztof Dracz
Premiera: 3 lutego 2022