Polecamy

NOC SERIALOŻERCÓW

Kraków
11.05.2017

11 maja w murach Collegium Broscianum czeka nas emocjonujące filmowe wydarzenie - NOC SERIALOŻERCÓW. Organizuje ją Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa i Zakład Socjologii Komunikacji Społecznej w Instytucie Socjologii UJ.

W czasie Nocy Serialożerców chcemy połączyć miłość do seriali i filmu z naszą wiedzą. Gościem specjalnym i ekspertem będzie Marta Wawrzyn - założycielka portalu Serialowa.pl! Oglądać będziemy seriale, które opatrzone będą przygotowanymi wcześniej i wybranymi w drodze konkursu analizami, z jednej strony studenta/tki socjologii oraz z drugiej strony studenta/studentki  szkoły filmowej. Nagrodzona zostanie najlepsza "para studentów" za wnikliwe analizy, nowe spojrzenie, wykorzystanie wiedzy. Zamierzamy miłość do seriali i filmu stworzyć wielowymiarową przestrzenią do analiz, stąd pomysł na połączenie socjologicznej a przede wszystkim komunikacyjnej perspektywy wraz z filmowym operatorsko/reżyserskim spojrzeniem.

Chcemy zaprosić Was do współtworzenia tego wydarzenia. Szukamy odważnych filmowców i socjologów (studentów/tek Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa i Instytutu Socjologii UJ), którzy będą chcieli przedstawić “krótką analizę socjologiczną” lub “krótką analizę filmowa” maksymalnie do 10 minut poprzedzającą oglądanie odcinka serialu.

Jeżeli jesteś chętny/a prześlij do 18 kwietnia 2017 r. na adres szkola@ksfilm.pl zapowiedź do 200 słów, tego jaki chcesz obejrzeć serial, który odcinek i jaki masz pomysł na “krótką analizę socjologiczną” lub “krótką analizę filmowa”. Dla osób, które w trakcie NOCY SERIALOŻERCÓW przedstawią najlepsze analizy mamy przewidziane atrakcyjne nagrody!

Wszystkich z Was już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w NOCY SERIALOŻERCÓW - rezerwujcie sobie czas 11 maja 2017 r. od 20:00 w murach Collegium Broscianum ul. Grodzka 52! Wydarzenie jest bezpłatne, ale będzie obowiązywać rejestracja. Wszystkie informacje na bieżąco pojawiają się na FB: www.facebook.com/events/462392827433061/

RMF Classic objęło wydarzenie współpracą redakcyjną.

Partnerami wydarzenia jest:
Krakowskie Biuro Festiwalowe
Serialowa.pl
KIJÓW.CENTRUM (dawne kino Kijów)
Filmowe Wydawnictwo Wojciech Marzec
Platforma MillionYou
Lajkonik - Piekarnia i Kawiarnia.

 • 19:23 Hans Zimmer Themyscira
 • 19:27 Alexandre Desplat Flight Above the Big Market
 • 19:33 Barbra Streisand, Charlie Chaplin Smile
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 357, Sunday, 9 May 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic