ON AIR
od 10:00 Wakacyjny Atlas Polski zaprasza: Marta Kubala

NOC SERIALOŻERCÓW

11 maja w murach Collegium Broscianum czeka nas emocjonujące filmowe wydarzenie - NOC SERIALOŻERCÓW. Organizuje ją Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa i Zakład Socjologii Komunikacji Społecznej w Instytucie Socjologii UJ.

Kraków
11.05.2017


W czasie Nocy Serialożerców chcemy połączyć miłość do seriali i filmu z naszą wiedzą. Gościem specjalnym i ekspertem będzie Marta Wawrzyn - założycielka portalu Serialowa.pl! Oglądać będziemy seriale, które opatrzone będą przygotowanymi wcześniej i wybranymi w drodze konkursu analizami, z jednej strony studenta/tki socjologii oraz z drugiej strony studenta/studentki  szkoły filmowej. Nagrodzona zostanie najlepsza "para studentów" za wnikliwe analizy, nowe spojrzenie, wykorzystanie wiedzy. Zamierzamy miłość do seriali i filmu stworzyć wielowymiarową przestrzenią do analiz, stąd pomysł na połączenie socjologicznej a przede wszystkim komunikacyjnej perspektywy wraz z filmowym operatorsko/reżyserskim spojrzeniem.

Chcemy zaprosić Was do współtworzenia tego wydarzenia. Szukamy odważnych filmowców i socjologów (studentów/tek Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa i Instytutu Socjologii UJ), którzy będą chcieli przedstawić “krótką analizę socjologiczną” lub “krótką analizę filmowa” maksymalnie do 10 minut poprzedzającą oglądanie odcinka serialu.

Jeżeli jesteś chętny/a prześlij do 18 kwietnia 2017 r. na adres szkola@ksfilm.pl zapowiedź do 200 słów, tego jaki chcesz obejrzeć serial, który odcinek i jaki masz pomysł na “krótką analizę socjologiczną” lub “krótką analizę filmowa”. Dla osób, które w trakcie NOCY SERIALOŻERCÓW przedstawią najlepsze analizy mamy przewidziane atrakcyjne nagrody!

Wszystkich z Was już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w NOCY SERIALOŻERCÓW - rezerwujcie sobie czas 11 maja 2017 r. od 20:00 w murach Collegium Broscianum ul. Grodzka 52! Wydarzenie jest bezpłatne, ale będzie obowiązywać rejestracja. Wszystkie informacje na bieżąco pojawiają się na FB: www.facebook.com/events/462392827433061/

RMF Classic objęło wydarzenie współpracą redakcyjną.

Partnerami wydarzenia jest:
Krakowskie Biuro Festiwalowe
Serialowa.pl
KIJÓW.CENTRUM (dawne kino Kijów)
Filmowe Wydawnictwo Wojciech Marzec
Platforma MillionYou
Lajkonik - Piekarnia i Kawiarnia.