Polecamy

NOC SERIALOŻERCÓW

Kraków
11.05.2017

11 maja w murach Collegium Broscianum czeka nas emocjonujące filmowe wydarzenie - NOC SERIALOŻERCÓW. Organizuje ją Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa i Zakład Socjologii Komunikacji Społecznej w Instytucie Socjologii UJ.

W czasie Nocy Serialożerców chcemy połączyć miłość do seriali i filmu z naszą wiedzą. Gościem specjalnym i ekspertem będzie Marta Wawrzyn - założycielka portalu Serialowa.pl! Oglądać będziemy seriale, które opatrzone będą przygotowanymi wcześniej i wybranymi w drodze konkursu analizami, z jednej strony studenta/tki socjologii oraz z drugiej strony studenta/studentki  szkoły filmowej. Nagrodzona zostanie najlepsza "para studentów" za wnikliwe analizy, nowe spojrzenie, wykorzystanie wiedzy. Zamierzamy miłość do seriali i filmu stworzyć wielowymiarową przestrzenią do analiz, stąd pomysł na połączenie socjologicznej a przede wszystkim komunikacyjnej perspektywy wraz z filmowym operatorsko/reżyserskim spojrzeniem.

Chcemy zaprosić Was do współtworzenia tego wydarzenia. Szukamy odważnych filmowców i socjologów (studentów/tek Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa i Instytutu Socjologii UJ), którzy będą chcieli przedstawić “krótką analizę socjologiczną” lub “krótką analizę filmowa” maksymalnie do 10 minut poprzedzającą oglądanie odcinka serialu.

Jeżeli jesteś chętny/a prześlij do 18 kwietnia 2017 r. na adres szkola@ksfilm.pl zapowiedź do 200 słów, tego jaki chcesz obejrzeć serial, który odcinek i jaki masz pomysł na “krótką analizę socjologiczną” lub “krótką analizę filmowa”. Dla osób, które w trakcie NOCY SERIALOŻERCÓW przedstawią najlepsze analizy mamy przewidziane atrakcyjne nagrody!

Wszystkich z Was już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w NOCY SERIALOŻERCÓW - rezerwujcie sobie czas 11 maja 2017 r. od 20:00 w murach Collegium Broscianum ul. Grodzka 52! Wydarzenie jest bezpłatne, ale będzie obowiązywać rejestracja. Wszystkie informacje na bieżąco pojawiają się na FB: www.facebook.com/events/462392827433061/

RMF Classic objęło wydarzenie współpracą redakcyjną.

Partnerami wydarzenia jest:
Krakowskie Biuro Festiwalowe
Serialowa.pl
KIJÓW.CENTRUM (dawne kino Kijów)
Filmowe Wydawnictwo Wojciech Marzec
Platforma MillionYou
Lajkonik - Piekarnia i Kawiarnia.

 • 23:07 Ludwig Goransson United Nations / End Titles
 • 23:12 Gustav Holst Planety op.32 (4)
 • 23:20 Wojciech Kilar Lucy's Party
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 292, Sunday, 13 October 2019
 • 1
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 2
  Henry Mancini / Audrey Hepburn
  Śniadanie u Tiffaniego
  Moon River
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic