,,Mów mi Italiano!", czyli pełna włoskiego temperamentu premiera spektaklu w Teatrze Muzycznym w Toruniu

Już od 19 stycznia w Teatrze Muzycznym w Toruniu będzie można przekonać się co znaczy włoskie „dolce vita”! Spektakl w reżyserii Justyny Zar, będzie muzyczną podróżą po słonecznej Italli, w której usłyszymy najpiękniejsze włoskie utwory z muzyką na żywo.

,,Mów mi Italiano!", czyli pełna włoskiego temperamentu premiera spektaklu w Teatrze Muzycznym w Toruniu

Włosi twierdzą, że są wyjątkowi, a wszystko co „italiano” jest najlepsze: pogoda, jedzenie, architektura, sztuka, samochody,  muzyka czy kawa. Najgorsze jest to, że nie sposób im zaprzeczyć… Bo czy ktoś jest w stanie oprzeć się tym urokliwym uliczkom, słonecznym plażom, wyśmienitej pizzy i Fiatowi 500, do którego mamy szczególny sentyment?

Jeżeli potrzebujecie małej sjesty od codzienności, próbujecie zrobić idealną carbonarę, albo wybieracie się na włoskie wakacje i szukacie szybkich korepetycji, to jesteście w doskonałym miejscu. Spektakl "Mów mi Italiano!" stanowi owoc artystycznej pracy osób z pasją i ambicjami, którzy pragną odbiorcom podarować odrobinę ciepła i powiew optymizmu, zaczerpnięty prosto ze słonecznej Italii.

Twórcami tej niezapomnianej podróży są: reżyserka Justyna Zar, scenograf Grzegorz Policiński, odpowiedzialna za kostiumy Iga Sylwestrzak, aranżer muzyczny Łukasz Damrych, choreograf Michał Cyran oraz jego asystentka Ewa Mociak, a także trenerka wokalna - Paulina Grochowska. W wyjątkowy, włoski klimat zabiorą nas znakomici aktorzy: Aleksandra Dyrna, Aleksandra Gotowicka, Katarzyna Zając oraz Kamil Zięba. Słoneczny temperament przejawi w swoich dżwiękach zespół muzyczny, w skład którego wchodzi: Bartek Staszkiewicz, Waldemar Franczyk i Marcin Grabowski.

Będziemy zachwycać się włoskim „dolce vita”, śpiewać „volare”, tańczyć z „typowym Mariano-Italiano”, uciekać przed mafią na Vespie, a czasem dołożymy nieco ananasa na ich perfekcyjną pizzę… ;)

Premierę zaplanowano na piątek, 19 stycznia. Pierwsze spektakle wyprzedały się z dużym wyprzedzeniem. Kolejna szansa na doświadczenie włoskiego klimatu już w marcu.

Bilety i informacje dostępne na stronie: https://teatrmuzyczny.torun.pl/1451/mow-mi-italiano 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic