JUBILEUSZOWA JESIEŃ W NCK

Przed nami koncert z okazji 40-lecia działalności Nowohuckiego Centrum Kultury, jubileusz 50-lecia kultowego spektaklu teatralnego i podwójnie jubileuszowy 50/70 występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Od początku września do końca grudnia w NCK, pojawią się artyści z różnych muzycznych krain, teatralnych rejonów i kabaretowych światów. Czerwono-Czarni, Ray Wilson, Alicja Majewska, Skaldowie, Kuba Badach, Anna Rusowicz, Anita Lipnicka, Daria ze Śląska, Ewa Bem i Krzysztof Cugowski. Krystyna Janda, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski i Mateusz Damięcki. Piotr Bałtroczyk, Adam Van Bendler i Paranienormalni. Rok zakończymy tradycyjnie – dwoma baletowym spektaklami i koncertem z noworocznym toastem w tle.

JUBILEUSZOWA JESIEŃ W NCK

Kultura jesienią będzie się miała w NCK bardzo dobrze. Zapraszamy żeby się o tym przekonać! - zachęca Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury.

3 września (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

CZERWONO-CZARNI

Legenda bigbitu w Krakowie. Przez lata swojej działalności zespół wylansował kilkadziesiąt przebojów: O mnie się nie martw, Trzynastego, Jedziemy autostopem, Chłopiec z gitarą i wiele innych. W grupie występowali m.in.: Karin Stanek, Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Seweryn Krajewski, Ryszard Poznakowski.

skład zespołu: Ryszard Poznakowski, Tomasz Jaśkiewicz, Wojciech Rapa, Andrzej Ibek, Zbigniew Bizoń, Jan Knap, Zbigniew Lewandowski

gościnnie wystąpią: Vivian Buczek, Gosia Pauka, Michał Gasz, Adam Wendt, Jacek Kępka, Natalia Hodurek, Izabela Kubrak

bilety: 80/70 zł

17 września (niedziela), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK

WIELKA GALA MUZYKI FILMOWEJ

Podróż przez świat filmowych hitów. Składają się na nią sceny wypełnione przebojami, muzyką i tańcami z największych filmowych produkcji, takich jak: Gwiezdne Wojny, Gladiator, Braveheart, Titanic, Władca Pierścieni, Życie jest piękne, Living It Up, Noce i Dnie oraz wielu innych.

Wystąpią: Monika Biederman-Pers i Piotr Karzełek (Duo Performance),Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii pod batutą Tomasza Chmiela, tancerze Aerial Skils, zespół baletowy Krynickiego Studia Baletowego im. W. Szlęka z Krynicy Zdroju.

Wieczór poprowadzi Ewa Romaniak.

bilety: 95/65 zł

23 września (sobota), g. 16.00, Scena NCK

Z KOPYTA ENCEK RWIE! – Skaldowie, Ralph Kamiński, Anna Rusowicz, Kuba Badach - jubileusz 40-lecia NCK

Niezwykłe spotkanie artystów z różnych muzycznych krain. Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak: Cała jesteś w skowronkach, Medytacje wiejskiego listonosza czy Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochałw całkowicie nowych aranżacjach.

Wystąpią: Skaldowie w składzie: Andrzej Zieliński, Jacek Zieliński, Jerzy Tarsiński, Grzegorz Górkiewicz,  Jan Budziaszek,  Bogumił Zieliński, Gabriela Zielińska-Tarcholik Leszek Szczerba.

Towarzyszyć im będą: Ralph Kamiński, Anna Rusowicz, Kuba Badach oraz Zespół wokalno-instrumentalny Wołosatki.

bilety: 160/130 zł

29 września (piątek), g. 19.00, Scena NCK

PARANIENORMALNI „Osiemnastka”

Kabaret Paranienormalni ma już 18 lat! To powód żeby świętować, oglądając najlepsze skecze grupy – nie zbraknie premier. To projekt, który oderwie widzów od szarej, przygnębiającej codzienności i przeniesie ich w alternatywną rzeczywistość.

na scenie: Michał Paszczyk, Robert Motyka, Jarosław Pająk

bilety: 90 zł

30 września (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK

STUDIO ACCANTUS AKUSTYCZNIE

Podczas koncertu usłyszymy pełne emocji i wzruszeń najpiękniejsze piosenki musicalowe i filmowe.

wystąpią: Aleksandra Lewicka, Sylwia Przetak, Paweł Skiba, Adrian Wiśniewski oraz zespół instrumentalny pod kierownictwem Kasi Kessling

bilety: 85/75zł

5 października (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

RAY WILSON – Genesis Classic # Change20

Właśnie mija 20 lat od rozpoczęcia solowej kariery Raya Wilsona - jednego z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytora i autora tekstów. Podczas występu publiczność będzie mogła usłyszeć największe przeboje Genesis, Stiltskin oraz kompozycje z debiutanckiego albumu solowego artysty „Change”.

bilety: 160/140 zł

6 października (piątek), g. 19.00, Scena NCK

DARIA ZE ŚLĄSKA „Tu była”

Nowa twarz na polskim rynku muzycznym. Premiera albumu Darii ze Śląska „Tu była” miała miejsce w kwietniu tego roku. Ta płyta to mocne i bezpośrednie teksty, nad którymi artystka pracowała z Agatą Trafalską, a także brzmieniowa różnorodność, zawdzięcza ją współpracy z takimi muzykami jak: Olek Świerkot, Paweł Krawczyk, Bartek Tyciński, Hubert Zemler, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz, Kamil Pater i Tomek Kasiukiewicz.

bilety: 90-110 zł

7 października (sobota), g. 17.00, Scena NCK

ALICJA MAJEWSKA „Piosenki Korcza i Andrusa”

Po trzech latach od wydania płyty „Żyć się chce” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nowych nagrań. Wszystkie utwory napisali Włodzimierz Korcz i Artur Andrus. „Piosenki Korcza i Andrusa” to album będący refleksyjną podróżą w przeszłość i jednocześnie pogodnym spojrzeniem na życie z perspektywy koneserów każdego dnia.

wykonawcy: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Warsaw String Quartet

bilety: 130/110 zł

11 października (środa), g. 19.00, Scena NCK

MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE - SIESTA w drodze - LUCIBELA

Bohaterką jesiennej SIESTY w drodze będzie Lucibela, wokalistka rodem z Republiki Zielonego Przylądka.

Powiedzieć, że jest być może najbliższa legendarnej Cesarii, to jednak trochę skrzywdzić tę młodą artystkę. Nie ulega wątpliwości, że mamy przed sobą jeden z największych talentów dekady. Usłyszymy głos, który zachwycił cały świat.

Tak oLucibeli mówił Marcin Kydryński, który poprowadzi wieczór.

bilety: 120-160 zł

12 października (czwartek), g. 20.00, Scena NCK

ADAM VAN BENDLER „Zło konieczne” -stand-up

Po raz kolejny komik pomoże nam oderwać się od problemów dzisiejszego świata. Co wydarzy się podczas kolejnego programu? Jedno jest pewne - będzie śmiesznie do bólu.

bilety: 70-80 zł

14 października (sobota), g. 16.30 i 20.00, Scena NCK

KRYSTYNA JANDA „My Way” – Teatr Polonia

Najnowszy monodram przygotowany przez Krystynę Jandę z okazji jej 70. urodzin. Opowieść o wczesnych latach aktorki, początkach kariery, przyjaciołach, budowie Teatru Polonia i Och-Teatru.

bilety: 100-160 zł

20 października (piątek), g. 20.00, Scena NCK

HERBERT 3.0 - Mela Koteluk, Justyna Święs, Abradab, Czesław Mozil, Skubas

Koncert w ramach 59. edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki, podczas którego artyści wykonają utwory z wydanej w 2020 roku płyty Herbert 3.0. oraz nowe kompozycje do wierszy Zbigniewa Herberta. Pięć wybitnych osobowości, pięć twórczych spojrzeń, pięć różnych wrażliwości.

bilety: 120 zł

22 października (niedziela), g. 17.00 i 19.00, Scena NCK

KWARTET– pięćdziesięciolecie spektaklu

Kultowa sztuka opowiada historię czterech aktorów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki. Na oczach widzów tekst autorstwa Bogusława Schaeffera i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych artystów.

reżyseria: Mikołaj Grabowski

obsada:Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski

bilety: 100-160 zł

29 października (niedziela), 18.00, Scena NCK

JUCHO

JUCHO, czyli Justyna Chowaniak - założycielka formacji Domowe Melodie, która w latach 2012-2018 podbiła serca polskiej publiczności. Artystka, po kilku latach przerwy, powraca na scenę jako „JUCHO”. Podczas solowego koncertu zaprezentuje nowe utwory, nie zabraknie również piosenek z repertuaru Domowych Melodii.

bilety:

3 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK

PIOTR BAŁTROCZYK „Starość nie jest dla mięczaków”

Kabareciarz i konferansjer, dziennikarz, satyryk, poeta, prezenter telewizyjny i radiowy. Stand-uper, który uporczywie twierdzi, że nie ma nic do powiedzenia, choć pełną humoru sztukę słowa opanował w sposób perfekcyjny.

bilety: 80 zł

4 listopada (sobota), g. 18.00, Scena NCK

EWA BEM z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego

Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju i na świecie. W środowisku jazzowym uważana za Pierwsza Damę Polskiego Jazzu.

skład zespołu: Andrzej Jagodziński, Robert Majewski, Adam Cegielski, Czesław „Mały” Bartkowski

bilety: 130/110 zł

7 listopada (wtorek), g. 19.00, Scena NCK

TANGO ARGENTINA 

Spektakl Tango Company Argentina pod dyrekcją Alejandro Ferreyra oddaje prawdziwego ducha Argentyny – z jej radościami, smutkami, dramatami i grzechami. Wirujący tancerze, dumne pozy, improwizacje z zachowaniem elegancji i stylu dowodzą jak szeroki jest zakres emocji towarzyszących temu stylowi tańca. Twórcy pokazu w skrupulatny sposób dbają o zachowanie podstawowych cech tanga, pomimo postępujących zmian kulturowych.

bilety: 160 zł

19 listopada (niedziela), g. 19.00, Scena NCK

WASOWSKI - Koncert Galowy 16. Festiwalu Twórczości Korowód

Hanna Banaszak, Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Rosnerówna, Anna Treter, Artur Andrus, Olek Talkowski, Piotr Zubek – to artyści, którzy zaśpiewają piosenki skomponowane przez jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Jerzego Wasowskiego. Gościem specjalnym koncertu będzie Grzegorz Wasowski – syn kompozytora. Artystom towarzyszyć będą dwa zespoły muzyczne, a piosenki zabrzmią w nowych, specjalnie przygotowanych aranżacjach.

bilety: 130/110 zł

23 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

GRAŻYNA AUGUŚCIK „2 The Light”

Usłyszymy utwory płyty Grażyny Auguścik, nagranej z muzykami amerykańskimi (John Kregor, Rob Clearfield, Howard Levy, Paulinho Garcia), polskimi (Jarek Bester, Mateusz Smoczynski, Krzysztof Pabian) oraz szwedzkimi (Stefan Pettersson, Michael Pettersson, Sebastian Peterson, David Noren, John Emanuelsson). Muzyka została stworzona podczas trwania pandemii Covid-19. Wszyscy muzycy pracowali oddzielnie, bez możliwości wspólnego spotkania w studiu.  Aranżacjami i produkcją muzyczną zajął się Stefan Pettersson.

bilety: 80/60 zł

24 listopada (piątek), g. 20.00, Scena NCK

KRZYSZTOF CUGOWSKI z Zespołem Mistrzów

Legendarny rockman, współtwórca Budki Suflera, ma na swoim koncie ponad 30 płyt, 300 napisanych utworów i niezliczoną ilość koncertów. W 2020 roku oddał w ręce słuchaczy podwójnie jubileuszowy album „50/70 Moje Najważniejsze”, zawierający akustyczne wersje piosenek, które zalicza do ulubionych. W tej muzycznej podróży Cugowskiemu towarzyszyć będzie zespół w składzie: Jacek Królik, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Tomasz Kałwak.

bilety: 150 zł

25 listopada (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK

LILY – Och-Teatr Warszawa

Kryminalna zabawa teatralna, w której trup pojawia się, znika i przemieszcza. Skomplikowana intryga i wyraziste charaktery sceniczne - siedem świetnie narysowanych postaci. Wśród nich para zabawnych staruszków, inspektor fajtłapa i wiedząca wszystko  sprzątaczka, pomagająca mu w znalezieniu mordercy.

reżyseria: Krystyna Janda

obsada: Krystyna Janda, Vanessa Aleksander, Natalia Berardinelli, Magdalena Smalara, Mateusz Damięcki,  Krzysztof Stelmaszyk, Mirosław Haniszewski, Paweł Ciołkosz

bilety: 100-160 zł

1 grudnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK

ANITA LIPNICKA „Śnienie” – koncert promujący nową płytę

Po 6 latach od wydania albumu „Miód i dym", Anita Lipnicka powraca z premierowym materiałem.

Dowiemy się co w tym czasie przeżyła, za czym tęskni, o czym wciąż marzy, czego nie może zapomnieć.

Na scenie artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Piotr Świętoniowski, Bartek Miarka, Kamil Pełka, Łukasz Sobolak, Bartosz Pernal, Dominik Gawroński. 

bilety: 159 zł

10 grudnia (niedziela), g. 12.00, Scena NCK

DZIADEK DO ORZECHÓW - Royal Lviv Ballet

Fenomen w historii baletu – wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność, a zarazem najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Muzyka Piotra Czajkowskiego, urzekająca scenografia i magia świateł składają się na zapierający dech w piersiach spektakl.

bilety: 130/100 zł

10 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK

JEZIORO ŁABĘDZIE - Royal Lviv Ballet

Spektakl baletowy, który od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o prawdach uniwersalnych: ludzkich namiętnościach, walce dobra ze złem, zdradzie, bólu i potędze miłości. Bajkowa opowieść, połączona z muzyką Piotra Czajkowskiego, wprowadzą widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

bilety: 130/100 zł

31 grudnia (niedziela), g. 21.00, Scena NCK

TRE VOCI The Best Of – koncert sylwestrowy

Tenorzy nowej generacji. Wprowadzili na polskie sceny gatunek classical crossover i przełamali stereotyp śpiewaka operowego. Ich sylwestrowy koncert to niezwykła podróż po muzycznych nastrojach. Tenorzy łączą w nim operowe brzmienia głosów z przebojami muzyki popularnej. Na scenie tenorom towarzyszyć będzie zespół muzyczny, złożony z poznańskich instrumentalistów.

Podczas koncertu przewidziany jest toast wzniesiony kieliszkiem wina musującego.

bilety: 220/190 zł

SCENA NCK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

 

W KRAINIE DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI – piosenki i duety z bajek Walta Disneya

17 września (niedziela), g. 10.00, Scena NCK

 

BALLADY I ROMANSE – spektakl

17 października (wtorek), g. 10.00, Scena NCK

 

NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK - Teatr Nowy w Zabrzu

18 października (środa), g. 11.00, Scena NCK

 

SHREK JR. – musical Krakowskiej Akademii Musicalu

14 i 15 listopada (wtorek, środa), g. 9.00, 11.30 i 19.00, Scena NCK

 

ACH, JAK CUDOWNA JEST PANAMA - Teatr Lalek Banialuka

23 listopada (czwartek), g. 11.00, Scena NCK

 

PAN ANTENKA I SREBRNY KUBRACZEK - Teatr Trip– spektakle mikołajowe

3 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK

6 grudnia (środa), g. 9.00, 11.45, 17.00, Scena NCK

7 grudnia (czwartek), g. 9.00, 11.45, Scena NCK

 

CUDOWNA PODRÓŻ – Teatr Trip– spektakle mikołajowe

4 grudnia (poniedziałek), g. 9.00, 11.45, Scena NCK

5 grudnia (wtorek), g. 9.00, 11.45, 17.00, Scena NCK

 

SHREK JR. - Krakowska Akademia Musicalu

19 grudnia (wtorek), g. 9.00, 11.30 i 19.00, Scena NCK

 

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI

12–25 lutego 2024

 

CEZIK DZIECIOM „NutkoSfera i DrobNutki” – spektakl muzyczny

15 i 16 kwietnia 2024 (poniedziałek, wtorek), g. 18.00, Scena N

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic