Polecamy

CLASSIC MOTO SHOW KRAKÓW 2013

Wystawa CLASSIC MOTO SHOW KRAKÓW 2013 odbędzie się w pierwszy weekend września, w dniach 5-8 września 2013 roku na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, ul. św. Wawrzyńca 15.

Ideą Wystawy jest prezentacja historii motoryzacji w oparciu o zbiory polskich kolekcjonerów, a także promowanie kolekcjonerstwa i restauracji zabytków techniki.

Jest to druga edycja Wystawy, ale pierwsze o takim charakterze przedsięwzięcie organizowane na terenie Krakowa – publiczności zaprezentowane zostanie nawet około 200 pojazdów ukazujących historię motoryzacji.

Ekspozycja podzielona zostanie na następujące działy:
- polskie legendy,
- auta krajów demokracji ludowej,
- amerykańskie marzenia,
- legendarni mistrzowie,
- poczciwe i niezawodne,
- pierwsze automobile,
- zabytkowe jednoślady.

Partnerzy i sponsorzy Wystawy będą mieli możliwość nagrodzenia wybranych przez siebie samochodów i motocykli pucharami oraz nagrodami.

W ten sam weekend w Krakowie odbędzie się jeszcze jedna impreza z udziałem samochodów zabytkowych, a mianowicie Rajd Polski Historyczny. Organizatorzy obydwu imprez wspierają się i współpracują ze sobą, w związku z czym pojazdy uczestniczące w Rajdzie zostaną również wcielone do ekspozycji Wystawy.

Wystawa jest połączona z realizacją programu „Bezpieczna droga do szkoły” realizowanego przez Straż Miejską w Krakowie. Jeden z dni Wystawy zostanie przeznaczony dla dzieci, dla których zorganizowane zostaną konkursy i zabawy, jak choćby malowanie samochodu.

W trakcie Wystawy odbędzie się również konferencja zorganizowana przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, a dotycząca tematyki istotnej z punktu widzenia posiadaczy zabytkowych pojazdów, jak i tych dopiero planujących dołączyć do tego wciąż powiększającego się grona.

 

 • 17:24 Wolfgang Amadeusz Mozart Eine Kleine Nachtmusik (1)
 • 17:32 Elvis Presley Always on My Mind
 • 17:35 Piero Umiliani Crepuscolo Sul Mare
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 266, niedziela, 20 stycznia 2019
 • 1
  Marcin Masecki / Joanna Kulig
  Zimna wojna
  Dwa serduszka
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic