XIV FESTIWAL PERŁA BAROKU

Jeszcze w czerwcu rozpocznie się XIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów. Koncerty odbywać się będą w Bazylice św Trójcy w Kobyłce a transmitowane będą bezpośrednio również na telebimy na dziedzińcu, gdzie można będzie posłuchać muzyki w swobodnej atmosferze.

XIV FESTIWAL PERŁA BAROKU

28.06 - 01.07.2021
Kobyłka


Misją Festiwalu jest udostępniać znakomite wykonania. Festiwal jest przestrzenią spotkania ze świetną muzyką, ale także przestrzenią integracji i spotkania z innymi ludźmi. W tym roku – wciąż trwa w kulturze reżim sanitarny, co wprowadza ograniczenia uczestnictwa. Najważniejsze jednak, że Festiwal będzie, że kontynuuje tradycję, że będzie fantastyczna muzyka i że wielbiciele muzyki spotkają się znów w Kobyłce, w bazylice i na dziedzińcu. Zapraszamy na cudowne koncerty.  
Strona festiwalu: www.PerlaBaroku.pl
Festiwal upamiętniał będzie
200-lecie urodzin C.K.Norwida i
100-lecie urodzin Astora Piazzolli

PROGRAM FESTIWALU w skrócie:
INAUGURACJA
28.06 Poniedziałek, godz 19:00
J.S.BACH - WARIACJE GOLDBERGOWSKIE
Polish Soloists Trio - Sebastian Czaja - Skrzypce, Tomasz Rosiński - Altówka, Jan Lewandowski - wiolonczela
To jedno z legendarnych dzieł historii muzyki, a rozpoczynająca je aria należy do najpiękniejszych melodii epoki baroku. Usłyszymy arcydzieło Bacha w wykonaniu artystów Polish Soloists Trio, którzy zdobywali najwyższe laury konkursów instrumentalnych. Zapraszamy na wspaniałe barokowe i wirtuozowskie otwarcie festiwalu.
* * * * *
29.06 Wtorek, godz 19:00
200 AñOS DE GUITARRA
Ksawery Jastrzębski - gitary klasyczne i elektryczne, Konstanty Szemraj - gitary klasyczne i elektryczne, Michał Mościcki - kontrabas
Ten piękny koncert zaprezentuje ikoniczne utwory gitarowe od hiszpańskich melodii Fernando Sora, przez Albeniza, Granadosa, aż po Jorge Cardoso i Joe Satrianiego. Znakomici i wszechstronni artyści tego koncertu zwyciężali w klasycznych konkursach gitarowych, na festiwalach Polskiego Radia, współpracują jako muzycy sesyjni z teatrami i zespołami, biorą udział w produkcjach kinowych i telewizyjnych. Ten autorski projekt powstał specjalnie dla tegorocznego festiwalu.
* * * * *
30.06 Środa, godz 19:00
PIAZZOLLA - 100 LAT INSPIRACJI
Zagan Acoustic - Paweł Zagańczyk - akordeon, bandoneon; Przemysław Skałuba - klarnety, saksofony; Joachim Łuczak - skrzypce; Jarosław Stokowski - kontrabas
Lider Zespołu - Paweł Zagańczyk- zwyciężył w ponad 20 konkursach akordeonowych. Koncertuje w Polsce i Europie. Swoje kompozycje dedykował mu m.in. Krzesimir Dębski. W zespole zebrał wyjątkowych multiinstrumentalnych artystów. W muzyce łączą wpływy klasyki, jazzu i folku. Paweł Zagańczyk posiada doktorat z twórczości Astora Piazzolli - przed słuchaczami zatem nie tylko znakomita muzyka, ale także niezwykłe opowieści o mistrzu tanga.
* * * * *
KONCERT FINAŁOWY
01.07 Czwartek, godz 19:00
THE WHOOP GROUP
Jakub Muras - saksofon sopranowy, Mateusz Dobosz - saksofon altowy,
Krzysztof Koszkowski - saksofon tenorowy, Szymon Zawodny - saksofon barytonowy
Znakomity zespół saksofonowy. Zwycięzcy wszystkich konkursów w których brali udział, w tym zdobywcy Nagrody Głównej F.N.A.P.E.C Musiques d’Ensemble w Międzynarodowym Konkursie w Paryżu, oraz I nagrody i Tytułu Mistrzów w Międzynarodowym Turnieju kameralnym w Bydgoszczy. Jan A.P.Kaczmarek -kompozytor i zdobywca Oscara mówi o nich: „THE WHOOP GROUP to czterej niezwykle kreatywni wirtuozi saksofonu, którzy razem na scenie tworzą niebezpieczną broń muzyczną o potężnej sile rażenia” W programie m.in -Vivaldi 4 pory roku i Gershwin -błękitna rapsodia (!)
Wstęp zgodnie z tradycją festiwalu pozostaje bezpłatny, jednak do bazyliki konieczna jest rezerwacja miejsc, ponieważ wciąż obowiązuje w kulturze limit osób. Aktualne zasady będą zawsze dostępne na stronie internetowej www.PerlaBaroku.pl Z radością poinformujemy jeśli ulegną zmianie.
Tel do biura rezerwacji : 737-169-961 (pon - pt, 9-17).

MECENASI
Festiwal jest dofinansowany ze środków
Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura-Interwencje 2021".
Współfinansowany ze środków Miasta Kobyłka, ze środków Powiatu Wołomińskiego, oraz ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.