Polecamy

Wardruna - koncert online

(Zdjęcie: Kim Öhrling)

Muzyka Wardruny nie zna granic. Wykracza poza ograniczenia czasu, języka i gatunków muzycznych. Norweski projekt zyskał uznanie na całym świecie za niepowtarzalne i niezwykłe występy na żywo. Teraz, w czasie światowej pandemii, gdy przyszłości koncertów nadal jest niepewna, Wardruna zaprasza na wirtualną premierę nowej płyty oraz szczególny koncert online.

Dając szansę fanom na całym świecie by uczestniczyli w wydarzeniu, zespół chce przełamać też wiele ograniczeń związanych z wirtualnymi koncertami. Na koncercie będzie można usłyszeć nie tylko utwory z nowej płyty Kvitran, ale również wcześniejszy materiał – sam koncert zaś będzie miał miejsce w miejscu starannie wybranym, by wzmocnić magię wieczoru.

W Polsce koncerty Wardruny były wielokrotnie wyprzedane, zwłaszcza po sukcesie jaki zespół odniósł jako współtwórcy muzyki do serialu „Wikingowie” oraz soundtracku do gry „Assassin’s Creed: Valhalla”. W marcu tym razem to polska publiczność będzie mieć możliwość przeniesienia się wirtualnie do świata Wardruny.

Bilety dostępne od 5 lutego 2021, pod linkiem: www.wardrunashop.com

Partnerem koncertu online w Polsce jest Iron Realm Productions (www.facebook.com/IronRealmProductions/).

 


Nowa płyta Wardruny, Kvitravn podbija listy przebojów


Mistrzowie snucia nordyckich opowieści, Wardruna, wypuścili niedawno swój czwarty album Kvitravn. Płyta ukazała się nakładem Sony Music, i od razu uplasowała się wysoko w rankingach list przebojów:

Oficjalne listy przebojów:
#01 Canada (muzyka światowa)
#01 Austria
#02 Germany
#02 Switzerland
#03 USA (Americana/Folk)
#11 Norway
#12 Sweden
#19 Finland
#26 The Netherlands
#32 Belgium
#50 UK
#56 France

Przez trzy dni po premierze płyty Wardruna zajmowała też #1 miejsce w rankingach iTunes.

Płyta Kvitravn kontynuuje opowieść Wardruny tam, gdzie zakończyła ją trylogia Runaljod, stanowi jednak nowy rozdział w rozwoju unikalnego brzmienia zespołu. Bogate brzmienie nowej płyty Wardruny nie wynika jedynie z użycia historycznych instrumentów takich jak kravik lira, tagelharpha, róg czy flet, ale jest też związane z gościnnym udziałem znanych norweskich artystów ludowych jak Kirsten Bråten Berg. Jedenaście utworów na płycie Kvitravn opowiada historie pełne nordyckiej magii, zwierząt przewodników, natury oraz mądrości, która przebija przez mity, sagi i pieśni Północy.

Wardruna:
http://www.wardruna.com/
https://www.facebook.com/wardruna

Płyta Kvitravn jest dostępna w sklepach i serwisach streamingowych. Można ją kupić i posłuchać jej tutaj: https://smp.lnk.to/Kvitravn
 


 
(Zdjęcie: Kim Öhrling)

 • 11:45 Georges Bizet "Carmen" na wesoło
 • 11:48 Heitor Villa-Lobos Pierwsza część "Popularnej suity brazylijskiej"
 • 11:52 Rupert Gregson-Williams Kingdom of Atlantis
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic