Polecamy

WOW 2019 Zimowe Warsztaty Orkiestrowe Białystok

Białystok
warsztaty: 5-12.02
koncerty: 12, 13.02.2019

Już po raz piąty w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku w dniach 05-12 lutego 2019 roku odbędą się warsztaty muzyczne, w których wezmą udział uczestnicy z całego województwa podlaskiego, Polski, Europy.

Młodzież grająca na instrumentach stworzy wspólnie 80 estradową orkiestrę dętą a w roku 2019 po raz pierwszy wystąpi z Chórem Zespołu Szkół Muzycznych  dyr Monika Bierć oraz Schola Cantorum Bialostociensis dyr Anna Olszewska . Po raz kolejny do Białegostoku zawita Andrea Loss, wybitny włoski dyrygent, który poprowadzi warsztaty oraz koncerty wraz z białostockimi pedagogami i muzykami Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Warsztaty z każdą kolejną edycją cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To inicjatywa, która integruje młodzież z różnych środowisk muzycznych z Podlasia, Polski, Europy.

Program warsztatów jak co roku jest bardzo intensywny. Młodzież będzie uczestniczyć w codziennych, kilkugodzinnych próbach – zarówno całej orkiestry, jak i w sekcjach instrumentalnych. Nad wszystkim czuwać będzie profesjonalna kadra – w tym roku swoim doświadczeniem z młodymi muzykami podzieli się  10 pedagogów. Wspólnymi siłami wraz z dyrygentem przygotują oni młodzież do koncertów finałowych.

W tym roku repertuar jest niezwykle bogaty, znalazła się w nim muzyka z różnych stron świata, w tym także muzyka filmowa (Jurrasic Park czy muzyka Enio Morricone). Na scenie będzie można zobaczyć i usłyszeć nie tylko rozległą grupę instrumentów dętych drewnianych i blaszanych, lecz także całą rodzinę instrumentów perkusyjnych, wiolonczele, kontrabasy oraz  harfę a także po raz pierwszy wystąpią  razem z orkiestrą chóry:  Chór Żeński Zespołu Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku SCHOLA CANTORUM BIALOSTOCIENSIS oraz Chór Zespołu Szkół Muzycznych

Maestro Andrea Loss wraz z orkiestrą i chórami wystąpi   na zakończenie warsztatów dwukrotnie w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 – z Koncertem Galowym 12 lutego o godz. 18:00 i Koncertem   Finałowym 13 lutego o godz. 18:00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Organizatorem warsztatów jest Białostocka Fundacja Pro Musica we współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym "Pro Musica" oraz Zespołem Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku.

Program:
1. African Harmony – Johan de Meij
2. Jurassic Park-  John Williams arr. Lavender
3. Concertino – Andre Waignen
4. Cossack Folk Dances – Franco Cessarini
5. L`arasienne suite 2 – Gearge Bizet arr. Etchegoncelay
6. Moment for Morricone with Gabriel`s Oboe – Morricone arr. de Meij
7. Marcia per il Sultano – RossiniKoncerty:

Koncert Galowy, 12.02.2019, godz. 18:00, Sala Koncertowa OiFP, ul. Podleśna 2, Białystok
Koncert Finałowy 13.02. 2019, godz. 18:00, Sala Koncertowa OiFP, ul. Podleśna 2, Białystok.


 

(PP)

 • 16:37 Daria Zawiałow Jeszcze w zielone gramy
 • 16:44 John Williams Star Wars - Main Title
 • 16:46 Randy Edelman A Call To Adventure (Theme from Mummy 3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 265, niedziela, 13 stycznia 2019
 • 1
  Jóhann Jóhannsson
  Nowy początek
  Kangaru
 • 2
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • 3
  John Williams
  Poszukiwacze zaginionej Arki
  Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic