Polecamy

WEHIKUŁ CZASU - Francesco Bottigliero

21 sierpnia, godz. 18:00
Opera Bałtycka w Gdańsku

Czy w operze może występować fizyka? Czy da się podróżować w czasie? No i czy karaluch może być postacią operową? Na te i inne, z pozoru trochę absurdalne, pytania spróbujemy dać odpowiedź w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. W piątek 21 sierpnia 2020 zapraszamy na pierwszą, po długiej przerwie, premierę operową. Nie będzie to jednak tytuł wystawiany od lat w teatrach operowych na świecie, ale coś zupełnie nowego, do tego napisanego specjalnie z myślą o młodych odbiorcach - opera Francesco Bottigliero i Justyny Skoczek Wehikuł czasu.

Wehikuł czasu opowiada o Antku, wielkim fanie fizyki, który przypadkiem zostaje wplątany w niezwykłą historię. Wspólnie z Moniką muszą rozszyfrować pozostawione im wskazówki, by odnaleźć lekarstwo i uratować zaprzyjaźnionego profesora. Czy im się uda? Co ma do tego padający deszcz i jak działa zbudowany przez nich wehikuł?

libretto: Justyna Skoczek

kierownictwo muzyczne: Francesco Bottigliero

reżyseria: Tomasz Man

scenografia: Zuzanna Kubicz

obsada:
ANTEK
Sebastian Mach / Tomasz Tracz MONIKA
Magdalena Wachowska / Julia Jarmoszewicz

PAN TEOFIL/WITELON
Piotr Płuska / Leszek Holec

OCHRONIARZ
Paweł Faust

KARALUCH
Marcin Marzec spektakle:

21    sierpnia, godzina 18:00 - PREMIERA
22    sierpnia, godzina 18:00 bilety:
premiera 100-140 zł spektakl 60-100 zł bilet rodzinny (2+2) - 180 zł

Opera podczas pandemii - bezpieczna przestrzeń
Wehikuł czasu będzie pierwszym spektaklem zrealizowanym w Operze Bałtyckiej podczas pandemii. Wielkie przygotowania nie dotyczę więc jedynie przedstawienia. Równolegle trwa organizowanie przestrzeni oraz ustalanie nowych zasad zapewniających bezpieczeństwo i swobodę, zarówno artystom, jak i gościom.

Niezwykłym wydarzeniem będzie ekspozycja całej orkiestry - ze względów bezpieczeństwa widownia przearanżowana została do połowy objętości, a na miejscu przedniej części ustawione zostały podesty, na których będę grali muzycy. Bezpieczna przestrzeń została przygotowana również dla publiczności - melomani usadzani będę co drugie miejsce, udostępnione zostanę dodatkowe wyjścia z Opery, będzie można korzystać z większej liczby toalet, a na terenie całej Opery dostępne będę dezynfekatory, z których zalecamy korzystać.

Podczas premiery oraz w trakcie pozostałych spektakli w Operze Bałtyckiej obowiązywać będę szczególne zasady bezpieczeństwa. Na spektakl przyjść mogę wyłącznie osoby zdrowe. Widzowie zobowiązani są do posiadania maseczki, przyłbicy lub kawałka materiału zakrywającego nos i usta. Obowiązkowe będzie zasłanianie nosa i ust podczas całego pobytu w Operze Bałtyckiej. Przy wejściu do Opery zbierane będę oświadczenia, które zalecamy wypełnić w domu i dostarczyć podpisane (wzór oświadczenia dostępny jest na stronie Opery w zakładce Info http://operabaltucka.pl/pl/informacie-o-biletach]. ale można je też będzie wypełnić na miejscu. Przestrzeń dla widzów udostępniona będzie już na godzinę przed spektaklem.

Na godzinę przed spektaklem zamknięta zostanie kasa biletowa - prosimy o wcześniejszy odbiór biletów. Na terenie opery nieczynna będzie szatnia oraz bufet, dlatego też sugerujemy zabranie okryć wierzchnich na widownię lub pozostawienie ich w samochodzie, a także zaopatrzenie się w małą butelkę wody.
Prosimy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez obsługę bileterską - osoby, które nie będę się stosowały do wytycznych, nie będę wpuszczane bądź będę wypraszane z terenu Opery.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.


 • 21:22 Vikingur Olafsson, Jean-Philippe Rameau Gigues en rondeau 1 & 2
 • 21:26 Fritz Kreisler Liebesleid
 • 21:30 Robyn Adele Anderson Gangsta’s Paradise
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 328, Sunday, 20 September 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic