Polecamy

Start 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – konkursu, który zmienia świat

Kraków, 09.06.2018. Koncert finałowy 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty na Rynku Głównym w Krakowie, fot.PAP/Jacek Bednarczyk

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że – po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemii Covid-19 – rozpoczęła się 16. edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, ogólnopolskiego, kilkuetapowego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami, zarówno w kategorii dzieci i dorosłych. Organizatorami projektu są Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, przy współpracy Telewizji Polskiej oraz Narodowego Centrum Kultury.

Termin nadsyłania zgłoszeń do 16. edycji festiwalu mija 25 marca 2021 r. Można je przesyłać zarówno pocztą tradycyjną jak również drogą elektroniczną.

Pomysłodawczynią konkursu jest Anna Dymna. Opiekę artystyczną nad projektem od początku sprawuje Irena Santor. Finaliści występują w duetach z największymi gwiazdami polskiej piosenki. Nagrodami dla laureatów są stypendia: I miejsce – 24 tys. zł, II – 10 tys. zł, III – 5 tys. zł. O ich przyznaniu decydują wybitni znawcy sztuki wokalnej. Dotychczas byli to m.in.: Elżbieta Zapendowska, Zbigniew Hołdys, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner.

– W Festiwalu Zaczarowanej Piosenki najbardziej urzekające jest to, że nie widać, iż jest to konkurs wokalny dla osób z niepełnosprawnościami – twierdzi wielokrotny juror festiwalu Jacek Cygan.

Kamil Czeszel, zwycięzca 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, triumfował w ubiegłym roku w „Debiutach” 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2019 r. w amfiteatrze opolskim wystąpiło dwoje wokalistów, którzy karierę muzyczną rozpoczynali na Rynku Głównym w Krakowie: Aleksandra Nykiel, zwyciężczyni telewizyjnej „Szansy na sukces”,
i Michał Wiśniewski, który zajął I miejsce w 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Pochodząca z Bielska-Białej dwukrotna laureatka naszego festiwalu opuszczała opolski amfiteatr z Nagrodą Publiczności oraz nagrodą Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych
i Słowno-Muzycznych. Są to jedynie najbardziej znaczące sukcesy laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Anna Dymna wspomina:

– W 2008 roku, po występie na Rynku Głównym w Krakowie, Grzegorz Markowski powiedział mi: „Wiesz, tak się bałem tego festiwalu, a teraz wiem, że nie ma się czego bać. Przeżyłem tutaj fantastyczne chwile”. Od innych artystów słyszę: „Aniu, jeśli czegokolwiek będziesz potrzebowała, jesteśmy z tobą”. Mówią mi też, że dzięki udziałowi w tym wydarzeniu, w ich życiu otwierają się nowe przestrzenie. Myślę więc, że nam ten festiwal jest chyba równie potrzebny jak osobom z niepełnosprawnościami.

Uprzejmie prosimy o włączenie się w promocję 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
Więcej informacji: www.zaczarowana.pl

 • 11:56 Adele Skyfall
 • 12:03 Antonin Dvorak VIII Symfonia G-dur op.88 (3)
 • 12:09 Geoff Zanelli Mistress of Evil
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic