Polecamy

Royal Opera Festival

Kraków
21-30.06.2019

Ideą przewodnią pierwszej edycji Royal Opera Festival jest połączenie w ramach jednego projektu muzycznego dwóch wielkich twórców operowych XIX wieku, Gioacchino Rossiniego i Stanisława Moniuszki.

Choć obaj  wydają się pochodzić z bardzo odległych od siebie tradycji muzycznych, jednak rdzeniem każdego przejawu sztuki, a  muzyki w szczególności, jest czyste piękno, niezależne od kontekstu geograficznego i kulturowego, dlatego postanowiliśmy połączyć odbiór ich dzieł  w jednym miejscu. 201 lat temu po raz pierwszy w Polsce wystawiono operę Rossiniego. Była nią opera seria Tankred. 200 lat temu urodził się ojciec polskiej opery narodowej Stanisław Moniuszko, i z tej okazji Sejm RP ustanowił rok 2019  rokiem Moniuszki. Dwa wieki po polskiej premierze „Tankreda” będzie wspaniała okazja zobaczenia współczesnej wersji tej opery w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w wykonaniu artystów światowej klasy. Drugim miastem festiwalowym stanie się Szczawnica, uzdrowisko wybrane nieprzypadkowo na miejsce poświęcone operom Rossiniego i Moniuszki. Będzie to nawiązanie do Bad Wildbad, kurortu w Szwarzwaldzie, gdzie włoski kompozytor często bywał.  Dzięki 9 letniej współpracy organizatora ROF, Stowarzyszenia Passionart, z Rossini in Wildbad Belcanto Opera Festival w Niemczech, imprezy o ugruntowanej renomie i sławie w Europie, mamy możliwość  stworzenia przedsięwzięcia muzycznego o najwyższym poziomie artystycznym i światowej randze. Jesteśmy pewni, że Royal Opera Festival w Krakowie stanie się imprezą, o której z dumą i z zachwytem będą mówić miłośnicy muzyki tłumnie zapełniający jego sale koncertowe.

https://royaloperafestival.com/

21 CZERWCA
KOŚCIÓŁ OO. FRANCISZKANÓW 20.00
Katarzyna Guran (sopran), Joanna Święszek (alt), Bartłomiej Chorąży (baryton), Maciej Drużkowski (bas), Górecki Chamber Choir, Marek Pawełek (organy), Marcin Wróbel (dyrygent), prow. Katarzyna Coufał-Lenczowska
S. Moniuszko Msza łacińska Des-dur, Ecce lignum crucis, Agnus Dei, Benedictus, Do Boga, Psalm 137, preludium organowe na temat „Gorzkie żale przybywajcie”, preludium organowe na temat „Kto się w opiekę”
Wstęp wolny

Kościół pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Szczawnicy:
29 czerwca 2019 godz. 19.00
WSTĘP WOLNY!30 CZERWCA
TEATR IM. J. SŁOWACKIEGO 19.00
Antonella Colaianni (mezzosopran), Elisa Balbo (sopran), Patrick Kabongo (tenor), Ugo Guagliardo (bas), Claire Gascoin, Diletta Scandiuzzi (mezzosopran), Górecki Chamber Choir, Orkiestra Symfoniczna Passionart, Nicola Pascoli (dyrygent), reż. J. Schönleber
G. Rossini Tankred
Bilety: 100-400 zł

 

 • 16:53 Beach Boys God Only Knows
 • 17:03 Sting Every Little Thing She Does Is Magic
 • 17:08 Ramin Djawadi Pacific Rim
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 288, Sunday, 15 September 2019
 • 1
  Hans Zimmer
  Dunkierka
  End Titles
 • 2
  Elton John / Taron Egerton
  Rocketman
  Rocket Man
 • 3
  Henryk Kuźniak
  Vabank
  Ragtime Vabank
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic