Program 57. Wratislavii Cantans – „Niebezpieczne związki”

Repertuar festiwalu.

Program 57. Wratislavii Cantans – „Niebezpieczne związki”

9.09.2022, piątek, godz. 19.00
katedra pw. św. Jana Chrzciciela

Władza i namiętność

Wykonawcy:

Andrzej Kosendiak – dyrygent
Piotr Olech – San Giovanni Battista (kontratenor)
Alicia Amo – Erodiade Figlia (sopran)
Tomáš Král – Erode (baryton)
Bożena Bujnicka – Erodiade Madre (sopran)
Krystian Adam Krzeszowiak – Consigliero (tenor)
Aldona Bartnik (sopran ), Aleksandra Turalska (sopran),
Maciej Gocman (tenor) – Discepoli
Wrocław Baroque Ensemble
Program:

Alessandro Stradella San Giovanni Battista – oratorium

10.09.2022, sobota, godz. 19.00
kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja

Ukraińska dusza

Wykonawcy:

Jewhen Sawczuk – dyrygent
Narodowy Chór Ukrainy „Dumka”

Program:

Kyryło Stecenko Благослови, душе моя, Господа (Błogosław, duszo moja, Pana)
Mykoła Łeontowycz У царствії твоїм (W królestwie Twoim)
Ołeksandr Koszyc Іже херувиме (Pieśń cherubinów)
Kyryło Stecenko Милість спокою (Miłość pokoju)
Krzysztof Penderecki Agnus Dei z Polskiego Requiem
Dmytro Bortniański – XXXII Koncert Скажи ми Господи... (Powiedz mi, Panie); IX Koncert / 9 Сей день (Ten dzień)
Wołodymyr Zubycki Гори мої (Góry moje); Дримба (Drumla)
Mykoła Łysenko Молитва за Україну (Modlitwa za Ukrainę)
Hordij Hładki Заповіт (Testament), oprac. Borys Latoszyński
Danyło Kryżaniwski Реве та стогне Дніпр широкий (Rwie i huczy Dniepr szeroki), oprac. Wiktor Kosenko
Jewhen Stankowycz Садок вишневий (Sad wiśniowy)

11.09.2022, niedziela, godz. 17.00
Synagoga pod Białym Bocianem

Wykonawcy:

Giovanni Antonini – flety podłużne, flety traverso, kierownictwo artystyczne
Priska Comploi – flety podłużne, pomort
Giulia Genini – flety podłużne, dulcjan
Andrea Inghisciano – kornet
Carles Cristobal – dulcjan
Emily White – puzon
Riccardo Doni – pozytyw organowy

Program:

Improwizacja
Josquin Desprez L’homme armé – canon à 4 z Harmonice Musices Odhecaton, Canti B (Wenecja 1503); La Spagna à 5
Heinrich Isaac La my z Psałterza Henryka VIII
Anonim La Spagna à 2 (1494)
Anonim Consort IX z Psałterza Henryka VIII
Hayne van Ghizeghem De tous biens playne z Harmonice Musices Odhecaton, Canti A (Wenecja 1501)
Roelkin (Rodolphus Agricola?) De tous bien plaine z manuskryptu Cancionero de Segovia
Alexander Agricola Tandernaken z Harmonice Musices Odhecaton, Canti C (Wenecja 1504)
William Cornish Fa la sol; Consort VII z Psałterza Henryka VIII
Alexander Agricola Fortuna desperata à 6
Giuseppe Guami Canzone à 4 „L’Accorta” (Wenecja1601)
Anonim T’Andernaken ze zbioru Partidura per sonare delle Canzonette alla Francese
(Biblioteka Królewska w Kopenhadze)
William Brade Der Pilligrienen Tanz
***

Augustine Bassano Galiarda
William Brade Der Hasen Tantz
Anthony Holborne Pavana „The Funeral” i Galliard à 5 ze zbioru Pavans, Galliards, Almains
and other Short Aeirs (Londyn 1599)
William Brade Courante (Hamburg 1617)
Giuseppe Guami La cromatica (Wenecja 1601)
William Cornish Ah Robin, gentle Robin z Psałterza Henryka VIII
John Baldwin A Browninge of 3 Voc.
William Brade Ein Scottish Tantz; Rotschenken Tanz; Die Nachtigall (Hamburg 1617)
Jacob van Eyck Engels Nachtegaeltje na flet podłużny solo (Amsterdam 1646)
Tarquinio Merula Canzon „La lusignola” op. 1 nr 2 (Wenecja 1615)
Giovanni Bassano Diminuzioni su Introduxit me rex wg G.P. da Palestrina (Wenecja 1585)
Samuel Scheidt Canzon à 5 ad imitationem Bergamasca Anglica SSWV 64 (Hamburg 1621)

11.09.2022, niedziela, godz. 20.00
NFM, Sala Główna

La voix humaine

Wykonawcy:

Barbara Hannigan – dyrygent, sopran
LUDWIG Orchestra
Barbara Hannigan, Denis Guéguin, Clemens Malinowski – reżyseria i wideo
Clemens Malinowski – wideo tworzone na żywo do utworu La voix humaine F. Poulenca
Pierre Favrez – realizator dźwięku
Delphine Dussaux – korepetytor i asystent muzyczny
Florent Derex – koncepcja dźwiękowa

Program:

Richard Strauss Metamorfozy TrV 290
Francis Poulenc La voix humaine – tragédie lyrique

12.09.2022, poniedziałek, godz. 19.00
Wrocław, NFM, Sala Główna

Missa solemnis

Wykonawcy:

Sir John Eliot Gardiner – dyrygent
Lucy Crowe – sopran
Ann Hallenberg – mezzosopran
Giovanni Sala – tenor
Matthew Rose – bas
The Monteverdi Choir
Orchestre Révolutionnaire et Romantique

Program:

Ludwig van Beethoven Missa solemnis D-dur op. 123

13.09.2022, wtorek, godz. 19.00
kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego

Hymny Banganarti

Wykonawcy:

Norbert Twórczyński – dyrygent
Jarosław Bręk – bas-baryton
Chór NFM
Lionel Sow – kierownictwo artystyczne Chóru NFM

NFM Filharmonia Wrocławska

Program:

Paweł Łukaszewski VIII Symfonia „Hymny Banganarti” na baryton, chór mieszany i orkiestrę –prawykonanie
Zamówienie utworu VIII Symfonia „Hymny Banganarti” na baryton, chór mieszany i orkiestrę P. Łukaszewskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego – w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

14.09.2022, środa, godz. 19.00
NFM, Sala Główna

Dyktator muzyki francuskiej

Wykonawcy:

Vincent Dumestre – dyrygent
Ana Quintans – sopran
David Tricou – tenor
Romain Bockler – baryton
Igor Bouin – baryton
Geoffroy Buffière – bas
Le Poème Harmonique

Program:

Jean-Baptiste: Lully Uwertura z komediobaletu La Princesse d’Elide LWV 22; Courante pour Sganarelle, Menuet pour les espagnols i Rondeau pour le charivary z komediobaletu Le mariage forcé LWV 20; Chaconne z komediobaletu L’amour médecin LWV 29; Bergerie, Entrée de trois Importuns, Ballet des espagnols i Quels spectacles charmants z komediobaletu Mieszczanin szlachcicem LWV 43
Marc-Antoine Charpentier Trio grotesque z komediobaletu Le mariage forcé H. 494
Jean-Baptiste Lully: Ah, qu’il est beau qu’il est joli z komediobaletu La pastorale comique LWV 33; Piglialo sù z komediobaletu Monsieur de Pourceaugnac LWV 41; Dormez, beaux yeux z komediobaletu Les amants magnifiques LWV 42; Ah! mortelles douleurs z komediobaletu Georges Dandin LWV 38; Marche pour la cérémonie des Turcs z komediobaletu Mieszczanin szlachcicem LWV 43

15.09.2022, czwartek, godz. 20.00
NFM, Sala Główna

Niepokorny organista

Wykonawcy:

Cameron Carpenter – organy
Program:

Johann Sebastian Bach: Fantazja i fuga c-moll BWV 537; Preludium i Fuga C-dur BWV 870 z Das wohltemperierte Klavier II; Preludium i Fuga F-dur BWV 880 z Das wohltemperierte Klavier II; Fantasia super „Komm, heiliger Geist” BWV 651; O Mensch, bewein dein Sünde groß – preludium chorałowe BWV 622; Preludium i Fuga Es-dur BWV 552 „St. Anne”
***

Johann Sebastian Bach Wariacje Goldbergowskie BWV 988

16.09.2022, piątek, godz. 19.00
NFM, Sala Czerwona

Zakochany Mahler

Wykonawcy:

Ernst Kovacic – dyrygent
Agata Zubel – sopran
NFM Orkiestra Leopoldinum

Program:

Alma Mahler Fünf Lieder; Vier Lieder
Gustav Mahler Lieder eines fahrenden Gesellen; Rückert-Lieder
Opracowanie pieśni: Agata Zubel, Ernst Kovacic

17.09.2022, sobota, godz. 19.00
NFM, Sala Główna

Ciało i dusza

Wykonawcy:

Giovanni Antonini – dyrygent
Il Giardino Armonico
Anett Fritsch – Anima (sopran)
Mauro Borgioni – Corpo (baryton)
Margharita Maria Sala – Piacere (kontralt)
Renato Dolcini – Tempo / Consiglio (baryton)
Cyril Auvity – Inteletto (tenor)
Federico Fiorio – Angelo custode (kontratenor)
Giuseppina Bridelli – Vita mondana / Anima beata (mezzosopran)
Chór Chłopięcy NFM
Małgorzata Podzielny – kierownictwo artystyczne Chóru Chłopięcego NFM
Ars Cantica Choir
Marco Berrini – kierownictwo artystyczne Ars Cantica Choir
Riccardo Doni, Michele Pasotti – asystenci dyrygenta

Program:

Emilio de’ Cavalieri Rappresentatione di anima et di corpo – opera

18.09.2022, niedziela, godz. 12.00
NFM, Sala Czerwona

Apollo in cielo

Wykonawcy:

Marta Niedźwiecka – dyrygent, klawesyn
Soliści – uczestnicy 46. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej
Zespół festiwalowy
Program:

Antonio Caldara Apollo in cielo – serenata (fragmenty)

18.09.2022, niedziela, godz. 18.00
NFM, Sala Główna

Wyraj


Wykonawcy:

Roman Rewakowicz – dyrygent
Tetiana Zhuravel – sopran
BOŻYCZI – zespół autentycznej muzyki ukraińskiej
Narodowy Chór Ukrainy „Dumka”
Jewhen Sawczuk – kierownictwo artystyczne Narodowego Chóru Ukrainy „Dumka”
Chór Filharmonii Narodowej
Bartosz Michałowski – kierownictwo artystyczne Chóru Filharmonii Narodowej
Orkiestra Filharmonii Narodowej

Program:

Ołeksandr Szymko Wyraj – oratorium

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic