Matylda/Łukasiewicz w Krakowskim Teatrze VARIETE

Matylda Damięcka śpiewa, Radek Łukasiewicz produkuje. Pierwszym gościem tegorocznej Koncertowej jesieni w VARIETE będzie nowy mocny duet na polskim rynku muzycznym, czyli Matylda/Łukasiewicz. Koncert odbędzie się 2 października 2023 r. o godz. 19:00. Przedsprzedaż biletów potrwa do 15 września 2023 r.

Matylda/Łukasiewicz w Krakowskim Teatrze VARIETE

Radka znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, ale także pisania dla innych m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły. Matylda to dobrze znana kreska instagrama, która otwiera oczy i konfrontuje Polaków z tematem niewygodnym. Skutecznie zwrócili na siebie uwagę pierwszym utworem „Matka” - piosenką wyrazistą i odważną, oprawioną filmowym teledyskiem. Została bardzo dobrze przyjęta i pnie się w górę list przebojów (1 miejsce na liście Radia 3/5/7), zdobywając coraz więcej odbiorców. O swojej współpracy mówią:

„Razem zastanawiamy się jak się żyje kobiecie i mężczyźnie we współczesnym świecie, pełnym oczekiwań i społecznej presji. Zwykłe życie, niezwykła forma.”

W lutym, najbardziej romantycznym miesiącu w roku, Matylda/Łukasiewicz pokazali się od strony bardziej przebojowej, nie rezygnując przy tym z emocjonalności – prezentując utwór ,,Zamknąć”. W warstwie lirycznej opowiada on o relacji romantycznej, a teledysk tę narrację uzupełnia historią dwóch elfich istot, bo jeżeli miłość jest dla każdego to dla każdego, bez wyjątków! Z resztą, dla duetu budowanie relacji jest ważną częścią życia. Jak sami mówią:

,,Gdy znajdziesz osobę z którą możesz robić nic na milion sposobów, nie zamykaj jej w pudełku, albo przynajmniej dziurki zrób, żeby się nie udusiła. A jak jeszcze pośmiać się i pomilczeć razem umiecie, to na nazwisko masz szczęście.”

Piękny, intymny teledysk do „Zamknąć” wyreżyserowała Matylda, jednocześnie wcielając się w jedną z ról. Kolejne single i videoarty zwiastują premierę albumu, którego możemy się spodziewać w tym roku.

Bilety do nabycia w kasie oraz na stronie internetowej Krakowskiego Teatru VARIETE. Do zobaczenia!

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic