Polecamy

Maltański Koncert Charytatywny

Kraków
10.12.2018

W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie oraz Instytut Promocji i Kultury Polskiej zapraszają na uroczysty Maltański Koncert Charytatywny - Msza F-Dur Księcia Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego - który odbędzie się 10 grudnia 2018 r. o godzinie 19.00 w Filharmonii Krakowskiej.

Dochód z koncertu zostanie przekazany na organizację Opłatka Maltańskiego oraz Letnich Obozów dla Osób Niepełnosprawnych w Szczyrzycu - charytatywnych projektów Zakonu Maltańskiego w Polsce.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy

A także Patronatem Honorowym przez:
Metropolitę Krakowskiego JE ks. Abp. Marka Jędraszewskiego,
Prezydenta Związku Polskich Kawalerów Maltańskich JE Jerzego Baehra, Ambasadora Zakonu Maltańskiego w Polsce JE Vincenzo Manno, Prezydenta Miasta Krakowa Prof. dr hab. Jacka Majchrowskiego, Wojewodę Małopolskiego Pana Piotra Ćwika oraz
Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Wystąpią:
Iwona Socha - sopran
Aleksandra Monkiewicz - mezzosopran
Andrzej Lampert - tenor
Przemysław Firek - bas

Orkiestra Krakowska Młoda Filharmonia
Chór Filharmonii Krakowskiej
Tomasz Chmiel - dyrygent

CEL KONCERTU:

1. Od 15 lat Zakon Maltański organizuje Letnie Obozy Integracyjne dla Osób Niepełnosprawnych w Szczyrzycu. Uczestnicy korzystają z gościnnie udostępnionych o biektów Opactwa Ojców Cystersów. Obozy te są doskonałym połączeniem idei wychowania młodzieży, jak również niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. Rokrocznie, łącznie ponad 150 osób (niepełnosprawnych i wolontariuszy) spędza czas, który daje ogromną radość (jakże potrzebną!), nie tylko beneficjentom, ale i wolontariuszom.

2. Od 17 lat Zakon Maltański prowadzi projekt Opłatka Maltańskiego, polegający na corocznej organizacji spotkań wigilijnych dla najuboższych, w tym osób samotnych, opuszczonych, niepełnosprawnych, również rodzin, na terenie całej Polski – obecnie w 27 miastach. Celem głównym jest wsparcie zaproszonych gości zarówno pod względem psychologicznym, duchowym, jak i materialnym – każda osoba dorosła otrzymuje paczkę z artykułami spożywczymi, natomiast dzieci otrzymują zabawkę i słodycze. Prezenty wręcza Św. Mikołaj wywołując każde dziecko z imienia i nazwiska. Spotkania te organizowane są w eleganckich restauracjach ze szczególnym zwróceniem uwagi na zbudowanie dobrej i pięknej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

Organizacja ww projektów nie istnieje bez wsparcia firm i ludzi dobrej woli. To dzięki darczyńcom i sponsorom możliwa jest organizacja obozów w Szczyrzycu oraz przygotowanie 29 świątecznych spotkań dla najuboższych w całej Polsce.

PROJEKT PONIATOWSKI:

Instytut Promocji Kultury Polskiej, z którym Związek Polskich Kawalerów Maltańskich podjął współpracę, przywraca świetność dzieła kompozytora, śpiewaka, polityka i patrioty – Księcia J.M.K.F. Poniatowskiego. Jego zapomniane dzieło – Msza F-Dur – jest teraz przekazywane publiczności w nowej odsłonie. To, co w oryginale zostało przeznaczone wyłącznie dla organów czy fortepianu, na koncercie w dniu 10 grudnia zostanie przetransponowane na wykonanie orkiestrowe z udziałem chóru. Pierwsze wykonanie nastąpiło w 2015 roku w Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Na bazie tego koncertu powstał Projekt Poniatowski na 100-lecie odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Start nastąpił: 11 listopada 2017 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i kolejno trasa koncertowa wiodła do Katedry w Siedlcach towarzysząc uroczystościom beatyfikacji Biskupa Ignacego Świrskiego, w Szczecinie w Katedrze św. Jakuba, następnie w Barcelonie w Katedrze św. Eulalii w ramach Festiwalu Muzyki Polskiej, później w Przemyślu i we Lwowie. Ostatni koncert w ramach Projektu Poniatowski odbędzie się 11 listopada tego roku w Lizbonie, w Centrum Kulturalnym Belem.

Maltański Koncert Charytatywny w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości będzie zwieńczeniem trasy koncertowej jaka rozpoczęła się w ramach Projektu Poniatowski. To wspaniała okazja do uczczenia jakże ważnej dla nas Polaków rocznicy.
dr Hanna Wesołowska-Starzec
kierownik projektu

 • 08:10 Trevor Morris Main Titles/The Final Chapter/The Legacy Of Achievement
 • 08:15 Sergiusz Prokofiew Romeo i Julia (Młodość Julii)
 • 08:18 Michael Giacchino Elastigirl Is Back
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic