Łukasz L.U.C. Rostkowski & Rebel Babel Film Orchestra ze ścieżką dźwiękową do filmu „Chłopi” przystępuje do rywalizacji o Oscara!

Z okazji światowej premiery ścieżki dźwiękowej do filmu "Chłopi," twórcy filmu podjęli wyzwanie i zgłosili muzykę do rozważenia w kontekście przyszłorocznych Oscarów.

 Łukasz L.U.C. Rostkowski & Rebel Babel Film Orchestra ze ścieżką dźwiękową do filmu „Chłopi” przystępuje do rywalizacji o Oscara!

W angielskiej wersji śpiewa Katie Melua.

Obecnie przebywają w Los Angeles, gdzie złożyli zgłoszenie w kategorii "Najlepsza Oryginalna Ścieżka Dźwiękowa.” 

Twórcy filmu czekają z niecierpliwością na ogłoszenie nominacji, które nastąpi w grudniu, i mają nadzieję, że ich film i muzyka będzie miała szansę na zdobycie tej prestiżowej nagrody. 

Film wszedł do kin 13 października. W ciągu pierwszego tygodnia zobaczyło go 500 tysięcy widzów. 

– Kiedy zdecydowaliśmy się na adaptację powieści Władysława Reymonta, wiele osób było zdziwionych naszą decyzją. Mówili: "Chłopi"? Szkolna lektura? Dlatego tak bardzo się cieszymy, że zadowoliliśmy miłośników epopei i – jeszcze bardziej – że zaskoczyliśmy sceptyków, którzy przekonali się do tej namiętnej i wciągającej historii – Sean Bobbitt, producent filmu.

Pierwszego singiel z płyty - „Jesień – Tańcuj” ma już 1 mln. odsłon w serwisie You Tube (10 miejsce na karcie „Na czasie” w kategorii muzyka).  

Posłuchaj „Jesień - Tańcuj" we wszystkich głównych serwisach streamingowych https://agoramuzyka.ffm.to/JesienTancuj

Zobacz teledysk „Jesień – Tańcuj” w serwisie  https://www.youtube.com/watch?v=amHCTTvWP4o 

Powstała już pierwsza anglojęzyczna piosenka do filmu – Katie Melua nagrała z Geoffem Fosterem utwór końcowy pt. „End of Summer”.  

 – Dziękuję Hugh i Lucowi za zaproszenie mnie do udziału w tym zadziwiającym filmie i piosence – pisała artystka na swoim Instagramie. – Chyba nigdy wcześniej żaden film nie był dla mnie tak emocjonalnym przeżyciem. 

Album z polską ścieżką dźwiękową z filmu, autorstwa L.U.C. i Rebel Babel Film Orchestra, trafi do sklepów 3 listopada nakładem Agora Muzyka. 

Płytę można zamówić  – link do zakupu 

ALBUM DIGITALOWY: https://agoramuzyka.ffm.to/Chlopi

ALBUM CD: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-100085-Chlopi.html

Dla kolekcjonerów dostępna będzie ekskluzywna wersja winylowa (dostępna w późniejszym terminie). 

 

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic