Koncert Ichiko Aoby

19 października w warszawskim klubie Praga Centrum zagra Ichiko Aoba, młoda japońska gwiazda indie folku. Koncert odbędzie się na zakończenie tegorocznej edycji InlanDimensions Internationl Arts Festival.

Koncert Ichiko Aoby

19.10.2021 r.
Warszawa, Klub Praga Centrum


Ichiko Aoba to japońska piosenkarka folkowa i autorka tekstów. Urodziła się w Urayasu w prefekturze Chiba, a wychowała w prefekturze Kioto w Japonii. Wydaje muzykę we własnej wytwórni, hermine. Artystka znana jest z akustycznego brzmienia i pisania piosenek inspirowanych marzeniami sennymi. Wschodząca gwiazda indie folku zagra na finał InlanDimensions International Arts Festival 2021, który od 24 września prezentuje na festiwalowej platformie VOD współczesne spektakle i filmy z Japonii i Hongkongu.

Piosenkarka w zeszłym roku wydała najbardziej złożone dzieło w swojej karierze, album Windswept Adan. Choć odbiorcy na Zachodzie dopiero dowiadują się o jej istnieniu, Aoba ma już na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć. Współtworzyła ścieżkę dźwiękową do gry The Legend of Zelda: Link's Awakening, została nazwana inspiracją przez Owena Palletta („Żaden muzyk nie zaskoczył mnie tak, jak Ichiko Aoba”) i współpracowała z takimi artystami jak Haruomi Hosono, Cornelius, Ryūichi Sakamoto, a ostatnio Mac DeMarco.

Kultowy głos Aoby i jej gra na gitarze klasycznej są natychmiast rozpoznawalnymi, ponadczasowymi brzmieniami. Windswept Adan, pomyślany jako ścieżka dźwiękowa do fikcyjnego filmu, buduje swój własny świat dzięki szeroko zakrojonej koprodukcji i aranżacjom Tarō Umebayashiego, które wg serwisu Bandcamp „przypominają kompozycje Marka Mothersbaugha dla Wesa Andersona lub filmowe dokonania amerykańskiego kompozytora Jhereka Bischoffa”

Bilety na koncert dostępne są na stronie Follow The Step.

Więcej informacji o artystce na: https://inlandimensions.com/2021/pl/