Polecamy

KRÓL: ścieżka dźwiękowa serialu autorstwa Atanasa Valkova dostępna w serwisach muzycznych od dziś, 06.11.2020!

Muzyczna ilustracja świata, który już nie istnieje. Połączenie melodii żydowskich i brzmień charakterystycznych dla polskiej muzyki lat 30. Ścieżka dźwiękowa nowej superprodukcji CANAL+ „KRÓL” dostępna jest już w najpopularniejszych muzycznych serwisach streamingowych. Na premierę czeka także limitowana edycja płyt winylowych.

Muzyka filmowa to ostatni szlif na gotowej produkcji. Ilustruje i podnosi emocje, w scenach serialu staje się osobną i niezbędną postacią. W „KRÓLU” z odcinka na odcinek muzyka nabiera nie tylko nowego brzmienia czy rytmu ale przede wszystkim znaczenia.  Kompozytor, Atanas Valkov, w niebanalny sposób operuje melodią, tworząc tematy przewodnie wokół brzmień muzyki żydowskiej. Główne tematy muzyczne serialu oparte są na charakterystycznym trytonie (znanego także pod znaczącym określeniem diabolus in musica), nadającym przekazowi głębszego charakteru emocjonalnego oraz podkreślającym wrażenie rozpadającego się świata bohaterów serialu.

Ścieżka dźwiękowa do serialu „Król” to synergia żydowskich oraz słowiańskich brzmień w połączeniu z elementami sonorystycznymi muzyki współczesnej oraz minimalizmem muzyki ilustracyjnej. Oprócz klasycznych instrumentów Atanas Valkov sięga do nowoczesnej elektroniki, brzmień ambientowych oraz technik manipulowania dźwięku tzw. sound design' u. Większość klasycznych i etnicznych instrumentów, takich jak fortepian, cytra, etniczne flety, duduk, cymbały oraz instrumenty perkusyjne i klawiszowe zostały nagrane osobiście przez kompozytora, który często wykorzystuje eksperymentalne techniki wydobycia dźwięku oraz nowego stroju instrumentów.

Sountrack dostępny jest od 6 listopada w większości serwisów streamingowych, m.in. we wiodących  -Amazon Music, Apple Music, Deezer, Spotify czy Tidal.  

„KRÓL” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa serialowa superprodukcja CANAL+, ekranizacja powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Premiera już dziś, 6 listopada na kanale CANAL+ PREMIUM oraz w nowej usłudze CANAL+ telewizja przez internet.

W nagraniach udział wzięli:
Atanas Valkov - fortepian, cytra, cymbały bęben obręczowy, duduk, flet tenorowy, Instrumenty elektroniczne, Instrumenty Perkusyjne
Michał Dul - asystent kompozytora, edycja i przygotowanie warstw muzycznych
Anna Karpowicz - flet poprzeczny
Paweł Zalewski - Viola da Gamba, basowa i sopranowa
Wacław Zimpel - klarnet
Gwidon Cybulski - harfa afrykańska, wokale
Michał Stachyra - perkusja
Daniel Moński - instrumenty perkusyjne

http://www.soundline.biz/AtanasValkovKrol/

Organizacja produkcji muzycznej soundtracku: IDMusic
Miks i zgranie muzyki: Atanas Valkov, Michał Dul
Nagrań muzycznych dokonano w studio kompozytora L.A.S.

 • 12:11 Brian Tyler Legacy
 • 12:16 Billy Boyd, Howard Shore The Last Goodbye
 • 12:24 Matthias Georg Monn Koncert wiolonczelowy g-moll (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic