Polecamy

JAMES NEWTON HOWARD W POLSCE! Posłuchaj rozmowy z kompozytorem!

26 listopada 2017, 19:00 - Kraków, Tauron Arena Kraków
27 listopada 2017, 19:00 - Warszawa, Hala Torwar

Wybitny kompozytor muzyki do hollywoodzkich produkcji wystąpi w Polsce!

James Newton Howard jest jednym z najbardziej cenionych i wszechstronnych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Pojawi się w Polsce jesienią 2017 roku. Jest autorem niezapomnianej muzyki do serii "Igrzyska śmierci", hitów "Szósty zmysł" i "King Kong", komedii romantycznych "Pretty Woman" i "Mój chłopak się żeni" i wielu innych.

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z ARTYSTĄ!

Z Jamesem Newtonem Howardem spotkał się w Londynie Bogdan Frymorgen (RMF FM).

Kompozytor współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami światowego kina. Jego kompozycje uzupełniają najpopularniejsze filmy hollywoodzkie. Każdego roku do kin wchodzi kilka superprodukcji ze wspaniałymi ścieżkami dźwiękowymi jego autorstwa. Obecnie jego ścieżkę słyszymy w prequelu serii filmów o Harrym Potterze - "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Film w reżyserii Davida Yatesa to pierwsza odsłoną trylogii. Polska premiera filmu odbyła się 18 listopada 2016 r.

Posłuchaj

Czym wyróżnia się praca przy takim filmie jak "Fantastyczne zwierzęta..." na tle innych?

Posłuchaj

Posłuchaj

James Newton Howard działa na scenie muzycznej od 30 lat! Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. W trakcie swojej kariery napisał muzykę do ponad 120 filmów różnych gatunków filmowych. W jego dorobku znajdują się urzekające kompozycje, które wzbogacają dramatyczne sceny, ale także romantyczne i melancholijne melodie. Co myśli o swoim kompozytorskim stylu?

Posłuchaj

Posłuchaj

PosłuchajPodczas światowej trasy koncertowej James Newton Howard wystąpi wspólnie z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną. „Polecił mi ją mój przyjaciel i kompozytor Hans Zimmer, który już z nią koncertował. To jest wybitna orkiestra!” - powiedział Howard.

Po udanych koncertach Hansa Zimmera i Ennio Morricone, kolejny wielki kompozytor muzyki filmowej postanowił wystąpić w Polsce. Koncerty odbędą się w listopadzie 2017 roku.

Bilety do nabycia na www.eventim.pl
Więcej informacji na www.jvsgroup.pl / facebook.com (JVS Group PL)


 

James Newton Howard ogłasza zwyciężczynie konkursu na najlepsze wykonanie The Hanging Tree!

Hollywoodzki kompozytor muzyki filmowej, James Newton Howard, ogłosił nazwiska wokalistek, które wygrały konkurs na wykonanie utworu The Hanging Tree pochodzącego z filmu Igrzyska śmierci. Zwyciężczynie – Michalina Olszewska i Agata Babiarz - pokonały niemal 200 konkurentek, zyskując szansę na wystąpienie u boku cenionego kompozytora. Koncerty z ich udziałem odbędą się 26 listopada w Krakowie oraz 27 listopada w Warszawie. Na scenie będzie im towarzyszyć Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Organizatorem koncertów jest firma JVSGroup.

Kompozytor James Newton Howard, ogłaszając swoje koncerty w Polsce, zainicjował konkurs dla wokalistek. Nagrodą główną jest występ podczas koncertu i zaśpiewanie piosenki The Hanging Tree z filmu Igrzyska śmierci. W oryginale piosenkę tę zaśpiewała Jennifer Lawrence.

Po długim namyśle i wnikliwej analizie niemal 200 przesłanych nagrań w Polsce, James Newton Howard zaprosił do współpracy Michalinę Olszewską z Koszalina oraz Agatę Babiarz z Nowej Soli. Bardzo ekscytuje mnie moment, kiedy zasiadam do przesłuchania przesłanych nagrań. W Polsce było ich naprawdę sporo. Ostatecznie, po wielu dniach namysłu, zdecydowałem się na współpracę z dwiema bardzo zdolnymi wokalistkami. Myślę, że współpraca z nimi będzie ciekawym doświadczeniem, a dla nich szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności przed dużą publicznością. – komentuje kompozytor.  

Nagranie Michaliny Olszewskiej:


Nagranie Agaty Babiarz:


Obie zwyciężczynie łączy pasja do muzyki oraz to, że od dzieciństwa uczyły się grać na instrumentach, a później zainteresowały się nauką śpiewu. Agata Babiarz, która wystąpi z Meastro w Krakowie kształci swój głos w Nowosolskim Domu Kultury. Na co dzień uczy się w liceum. Po tym jak usłyszała w radiu informacje o konkursie, postanowiła nagrać swoją wersję piosenki i zgłosić ją. Nie sądziłam, że uda mi się cokolwiek osiągnąć, ale coś skłoniło mnie do poszukania dalszych informacji na ten temat. W końcu poprosiłam przyjaciółkę o pomoc przy nagraniu i w ostatnim momencie się zgłosiłam. – mówi Agata. Werdykt, który został ogłoszony drogą mailową przyjęła z niedowierzaniem: dopiero, kiedy zadzwoniłam do organizatorki, i ona powiedziała mi, że naprawdę wygrałam, zaczęło do mnie docierać, jak ogromną szansę dostałam. To bardzo budujące, wiedzieć, że spośród dwustu na pewno zdolnych i chętnych osób, ktoś zauważył mnie. – dodaje Agata. Postrzegam swoje zwycięstwo jako duże wyróżnienie, ale też odpowiedzialność.
Kariera wokalna Michaliny Olszewskiej jest dłuższa niż Agaty. W wieku 15 lat wygrała casting do teatru muzycznego w Koszalinie i od tamtej pory pracuje na scenie. O konkursie dowiedziała się od mamy: Moja mama znalazła artykuł w gazecie zatytułowany ,,Szukają nowej Jennifer Lawrence" i przyniosła mi do przeczytania. Od jakiegoś czasu szukam nowych, ciekawych projektów muzycznych, a to wydało mi się oryginalne i warte uwagi. Zgłosiłam się, ponieważ to niepowtarzalna szansa, żeby wystąpić z kompozytorem światowej klasy na jednej scenie. – wyjaśnia Michalina. Wysłała swoje nagranie i po kilku tygodniach nadeszła odpowiedź: trochę trudno uwierzyć, że mając jakieś pół procenta szansy, jednak się udało. Ale to oczywiście niezwykle pozytywne zaskoczenie i lekcja, że zawsze trzeba wierzyć w swoje szanse i nie bać się wyciągnąć ręki po niemożliwe. – dopowiada Michalina. Zwycięstwo jest dla mnie dużym wyróżnieniem i swego rodzaju drogowskazem mówiącym o tym, że to co robię ma sens i znajduje uznanie nawet u takiej legendy muzyki filmowej jaką jest James Newton Howard. To przede wszystkim motywacja do dalszego rozwoju, bo jeśli się chce i próbuje, to prędzej czy później po prostu wychodzi.

James Newton Howard to jeden z najważniejszych i najbardziej cenionych kompozytorów muzyki filmowej, który jest autorem ścieżki dźwiękowej do ponad 120 hollywoodzkich produkcji. Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami światowego kina. Jego kompozycje dopełniają najpopularniejsze filmy hollywoodzkie. Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. Wśród filmów do których skomponował muzykę znajdują się m.in.: Igrzyska śmierci, Pretty Woman, Mroczny Rycerz, King Kong, Szósty zmysł, czy Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Kompozytor w listopadzie po raz pierwszy wystąpi w Polsce w ramach trasy 30 lat hollywoodzkiej muzyki. Na scenie będzie mu towarzyszyć Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz dwie wokalistki z Polski: Michalina Olszewska oraz Agata Babiarz.

***
26 listopada | TAURON Arena Kraków
27 listopada | Hala Torwar, Warszawa

Bilety do nabycia na www.eventim.pl i w autoryzowanych punktach sprzedaży.
Więcej informacji: www.jvsgroup.pl / facebook.com (JVS Group PL)

 

 • 12:16 Martha Argerich & Sergei Babayan, Sergiusz Prokofiew Walc Puszkina cis-moll
 • 12:23 John Kander Money, Money
 • 12:26 Alan Menken Beauty And The Beast - Main Tittle
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic