Polecamy

ISKIERKA Symfonicznie!

27 luty 2020, Miejsce: Sala NOSPR w Katowicach

DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA powraca w nowej odsłonie i nowym miejscu! Z ogromną radością zapraszamy 27 lutego 2020 roku o g. 18.00 na koncert „ISKIERKA Symfonicznie” do wyjątkowego miejsca, jakim jest sala koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Przygotowaliśmy dla Was dużą dawkę muzyki bajkowej i filmowej w absolutnie wyjątkowym wykonaniu:

NARODOWA ORKIESTRA SYMFONICZNA POLSKIEGO RADIA – pod batutą KRZESIMIRA DĘBSKIEGO
DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA – pod batutą PIOTRA SUTTA
CHÓR TWÓRCÓW PRZESTRZENI/ANBUD i Przyjaciele – chórmistrz BENEDYKT ODYA

oraz wokaliści:
Studio ACCANTUS: Sylwia Banasik, Kuba Jurzyk, Paweł Izdebski, Bartek Kozielski/ ANNA JURKSZTOWICZ/ CZESŁAW MOZIL/ PAULINA PRZYBYSZ/ DARIA ZAWIAŁOW/ ANIA BRACHACZEK

i  instrumentaliści: Karolina Sutt – skrzypce, Bartłomiej Sutt – instr. perkusyjne, , Łukasz Dudek – gitara, Andrzej Kaszuba – gitara basowa

aranżacje: Krzesimir Dębski, Katarzyna Mazurkiewicz, Waldek Nowakowski

•    Jedyna taka orkiestra na świecie!
•    Jedyny koncert, który łączy na jednej scenie jedną z najlepszych w Polsce orkiestr symfonicznych z dwiema grupami amatorskimi: Dziecięcą Orkiestrą Onkologiczną i Chórem składającym się z darczyńców.
•    Jedyny koncert, który pokazuje, że z dziećmi chorymi onkologicznie można tworzyć muzyczne wydarzenie o wysokich walorach artystycznych i z niebywałą, pozytywną energią.

Tym samym, w ten czwartkowy, lutowy wieczór iskierka rozpali moc:
Bilety dostępne będą od 4 lutego 2020 r. w kasach NOSPR, w cenach 60/80/100 PLN.
Ulgowe tańsze o 30 % od ceny biletu. Bilety w strefie VIP: 250 PLN. Szczegóły dot. rezerwacji i zakupu: https://nospr.org.pl/pl/bilety
Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wsparcie działań fundacji:
•    twórcze zajęcia na oddziałach dla podopiecznych z arteterapii,
•    portal wiedzy o nowotworach dziecięcych ONKORODZICE.PL,
•    organizację systemu rehabilitacji dzieci chorych onkologicznie i hematologicznie.
Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka do puszek kwestarskich, jak również będzie można dołożyć swoją „cegiełkę”  poprzez zakup iskierkowych gadżetów.
O DZIECIĘCEJ ORKIESTRZE ONKOLOGICZNEJ:
To mali pacjenci oddziałów onkologicznych z Katowic, Chorzowa, Zabrza, ich rodzice
i personel medyczny. Tworzą kilkudziesięcioosobową orkiestrę, grając na różnorodnych instrumentach perkusyjnych. Dyrygent orkiestry Prof. Piotr Sutt jest perkusistą, kameralistą i pedagogiem z ogromnym doświadczeniem w pracy z grupami amatorskimi /także z dziećmi z rożnego rodzaju niepełnosprawnością/. Obecnie związany z AM w Łodzi. Pod jego opieką artystyczną fundacja wydała trzy profesjonalne wydawnictwa płytowe, nagrane w Studiu Radia Katowice:
•    2006 – „Podróże do Krainy Fantazji” /z Arturem Rojkiem oraz Dorotą Pomykałą
•    2009 – „Moc Marzeń” /z Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Me Myself And I
•    2012 – „Pasja Życia” /z Renatą Przemyk, Arturem Andrusem, zespołem Raz Dwa Trzy i Javierem Nandayapą – mistrzem marimby z Meksyku

Dotychczas z Dziecięca Orkiestrą Onkologiczną koncertowali m.in.: Artur Rojek, Mika Urbaniak, Natalia Kukulska, Me Myself And I, Grupa Mocarta, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, Kamil Bednarek, Marika, Konopians, Renata Przemyk, Krzysztof Kobyliński i Reut Rivka Shabi, Hevelius Brass, Oszibarack, zespół Raz Dwa Trzy, Artur Andrus, Karo Glazer, Maciej Miecznikowski, zespół Carrantuohill, Kapela ze Wsi Warszawa, Miuosh, Cezik czy Natalia Grosiak.

Projekt DZIECIĘCEJ ORKIESTRY ONKOLOGICZNEJ pomaga podopiecznym Fundacji ISKIERKA po dziecięcemu, czyli poprzez włączenie się we wspólną zabawę i zamianę ról. Zaciera granice i podziały. Pomaga uwierzyć, że można dokonać rzeczy pozornie niemożliwych, łamiąc stereotypy np. dot. koncertów charytatywnych. Tu chore dzieci i ich opiekunowie są najważniejszymi gwiazdami. To daje im ogromną siłę do dalszej walki z chorobą, rozwija zdolności interpersonalne i przełamuje izolację społeczną. Wyzwala kreatywność i wzmacnia ich poczucie własnej wartości. Daje szanse rodzinie dziecka oraz lekarzom, aby poprzez wspólną twórczą zabawę odreagować stres. Koncert ma na celu także pokazanie za pośrednictwem mediów, jak wiele możliwości daje integracja różnych środowisk na rzecz budowania systemów wsparcia psychologicznego, finansowego i społecznego dla chorych dzieci i ich rodzin.

Dla dzieci chorych onkologicznie to również forma terapii i przełamania społecznego wizerunku, który często jest kojarzony tylko z cierpieniem, szpitalami i „łysymi głowami”. Tego dnia stają się artystami, którzy ramię w ramię występują z profesjonalnymi muzykami i wokalistami. Pokazujemy ich talenty i pasję do życia, potrzebę radości i siłę jaką wyzwala choroba.
Od 2006 roku Fundacja zorganizowała 12 takich koncertów m.in. w Filharmonii Śląskiej, Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, w Operze Śląskiej a w ostatnich latach w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

 • 23:10 John Powell Flying with Mother
 • 23:13 Alan Menken Wspaniały świat
 • 23:16 Michel Legrand Theme from Summer of '42
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 308, Sunday, 23 February 2020
 • 1
  Katarzyna Łaska / Aurora
  Kraina lodu 2
  Chcę uwierzyć snom
 • 2
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • 3
  Nino Rota
  Romeo i Julia
  Epilogue
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic