„Fame The Musical” w Teatrze VARIETE

„Fame The Musical”, czyli niezapomniana filmowa i telewizyjna seria, premierowo na deskach Krakowskiego Teatru VARIETE, już we wrześniu! „Fame The Musical” inspiruje do walki o marzenia, które wydają się nieosiągalne! Musical Davida De Silvy, znanego jako "Father Fame", to opowieść o uczniach prestiżowej nowojorskiej High School for the Performing Arts. Historię śledzimy od momentu ich przyjęcia w 1980 roku, aż do ukończenia szkoły w 1984 roku.

„Fame The Musical” w Teatrze VARIETE

Częścią historii są chwytliwe popowe utwory, a piosenka tytułowa została nagrodzona Oscarem. Młodzi muzycy, aktorzy i tancerze zmagają się z własnymi lękami, uzależnieniami oraz presją oczekiwań. Uczą się odwagi, by z determinacją odnosić sukcesy i triumfować. Studenci mają świadomość, że ich szkoła była tematem filmu oraz serialu i jest znaną na całym świecie „Szkołą Gwiazd” (Fame School). Chociaż zdają sobie sprawę, że codzienna szara rzeczywistość to nie plan filmowy, marzą o sławie i z zapałem rozwijają swoje artystyczne talenty, zaniedbując przy tym przedmioty „akademickie”. Jedna z bohaterek, Carmen, gdy wskakuje na stół w jadalni i ogłasza, że zostanie gwiazdą, niezależnie od tego jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić, przywodzi na myśl postać Irene Cara, autorki tytułowej piosenki „Fame”. Jednak sny, marzenia i ambicje zderzają się z okrutną rzeczywistością. Rozbieżność między tym, o czym marzą młodzi ludzie, a tym co ich spotyka, to najważniejszy temat „Fame The Musical”. Celem było ukazanie „prawdy” w możliwie największym stopniu, nie zaś stworzenie muzycznej komedii. Spektakl to mozaika talentów młodych artystów z całej Polski, którzy mają szansę wykorzystać swoje wszechstronne umiejętności, takie jak taniec, śpiew, aktorstwo czy rap.

„Droga do sławy” jest pierwszym organizowanym na terenie Krakowa projektem umożliwiającym rozwój artystom-amatorom poprzez udział w warsztatach, których finałem jest przygotowanie licencjonowanego musicalu i wystawienie go na zawodowej scenie teatralnej.

Projekt „Droga do sławy” realizowany jest przez House of Art – Profesjonalną Szkołę Musicalową w Krakowie oraz Krakowski Teatr VARIETE. Założeniem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji artystycznych osób zainteresowanych kształceniem się w kierunku sztuk scenicznych. Celem projektu jest nabycie nowych, jak i rozwój nabytych już umiejętności w dziedzinie sztuki musicalowej, a także integracja różnych środowisk twórczych. Odbiorcami „Drogi do sławy” są młodzi artyści-amatorzy, chcący kształcić się w kierunku aktora scen muzycznych oraz osoby szczególne uzdolnione wokalnie, aktorsko i tanecznie, ale nieposiadające dotychczas styczności ze sztuką musicalową. Finałem projektu jest przygotowanie i czterokrotne wystawienie musicalu „Fame” na profesjonalnej scenie Krakowskiego Teatru VARIETE.

Musical „Fame” wystawiany jest za porozumieniem z Music Theatre International (Europe) Limited [MTI] na podstawie licencji amatorskiej.

W celu nabycia biletów zapraszamy na stronę internetową Krakowskiego Teatru VARIETE lub do kontaktu z Biurem Organizacji Widowni za pomocą numeru telefonu 12 442 78 00 wew. 3 / +48 535 300 108 lub mailowo teatr@teatrvariete.pl / organizacja.widowni@teatrvariete.pl.

Do zobaczenia w VARIETE!

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic