Polecamy

Bel Suono jak... Matallica!

Kraków
15.02.2019

Kilkanaście dni pozostało do pierwszego w Polsce koncertu rosyjskiego tria Bel Suono. Już wiemy, że pianiści przygotowali się do tego spotkania bardzo starannie. Co szykują dla polskiej publiczności, która wysłucha ich 15 lutego w ICE Kraków?

Fortepianowe trio znane jest głównie w Rosji, gdzie popularnością dorównuje największym gwiazdom estrady. Wprawdzie zespół zasmakował już uznania publiczności w kilku krajach europejskich, ale wydaje się, że wielka kariera wciąż jeszcze jest przed nim. Nie przeszkadza to jednak pianistom profesjonalnie przygotować się do swojego show. W Polsce artyści będą po raz pierwszy, ale wiemy już, że szykują kilka niespodzianek dla krakowskiej publiczności.

Przede wszystkim dostępna będzie sprzedaż profesjonalnych gadżetów: koszulki w czarno-białej kolorystyce, karty kolekcjonerskie, bawełniane siatki na zakupy czy długopisy z logo zespołu. Trio przywiezie ze sobą  także płyty. W ich dotychczasowym dorobku nagrali już cztery krążki i wiemy, że kończą prace nad piątym! Pamiątki nabywać będzie można w specjalnie wydzielonym miejscu. Stoisko zlokalizowane zostanie przy ladzie recepcyjnej w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Bel Suono przygotowuje także coś absolutnie wyjątkowego! Trio chce zaaranżować na trzy fortepiany, specjalnie na występ w Krakowie, jeden z polskich bardzo popularnych utworów. W ten sposób nawiąże do ubiegłej trasy supergrupy Metallica, która w każdym z krajów, w którym wystąpiła, przedstawiła  własną aranżację rodzimego utworu. W zeszłym roku w Krakowie zespół zaśpiewał „Wehikuł czasu” Dżemu. A co zagra Bel Suono? Może coś z ostatnich hitów Dawida Podsiadły i Męskiego Grania? A może odnajdzie się w klasyce polskiej muzyki rozrywkowej, przygotowując coś ze Zbigniewa Wodeckiego czy Czesława Niemena? Na razie zespół nie zdradza, co to może być. Jest jednak pewne, że polska publiczność rozpozna utwór od pierwszych nutek!

Aby dowiedzieć się, co Bel Suono przygotowało na swój pierwszy polski koncert w Krakowie, trzeba koniecznie przyjść 15 lutego do ICE Kraków. A może zakup biletu będzie trafionym pomysłem na wspólnie spędzony wieczór po walentynkach? Wejściówki można nabywać za pośrednictwem www.prestigemjm.com.

 • 12:35 Sergiusz Prokofiew Symfonia Klasyczna (1)
 • 12:43 Iggy Pop, Goran Bregović In The Deathcar
 • 12:47 Michał Lorenc Strach
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 270, niedziela, 17 lutego 2019
 • 1
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • 2
  Scott Walker
  Ślepnąc od świateł
  It's Raining Today
 • 3
  Aerosmith
  Armageddon
  I Don't Want To Miss A Thing
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic