ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

Barokowe Eksploracje 2022. Oratorium na Boże Narodzenie J.S.Bacha na inaugurację XII edycji

Tegoroczna edycja Barokowych Eksploracji rozpocznie się już w styczniu, wyjątkowym, premierowym koncertem w wykonaniu międzynarodowego zespołu Baroque Collegium 1685 - Chóru i Orkiestry oraz zaproszonych solistów pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej. Artyści zaprezentują cztery wybrane Kantaty z Oratorium na Boże Narodzenie BWV 248 J.S.Bacha. Partie solowe wykonają znakomici soliści: Magdalena Podkościelna-sopran, Margot Oitzinger-alt, Tobias Hunger-tenor oraz Peter Kooij-bas. Koncert odbędzie się w wyjątkowym miejscu, kościele w Jaworkach k/Szczawnicy, położonym malowniczo w paśmie Małych Pienin. Koncert będzie transmitowany live za pośrednictwem Facebooka oraz You Tube.

Barokowe Eksploracje 2022. Oratorium na Boże Narodzenie J.S.Bacha na inaugurację XII edycji

Ponadto w ramach Barokowych Eksploracji 2022 organizatorzy zaplanowali jeszcze dwa niezwykłe wydarzenia. W czerwcu na scenie głównej Dworku Gościnnego w Szczawnicy odbędzie się premierowa, współczesna rekonstrukcja singspielu  J.A.Bendy (1722-1795) z przełomu baroku i klasycyzmu pt.:Vesnický trh / Der Dorfjahrmarkt (Wiejski targ). Spektakl w reżyserii Magdaleny Švecovej, w wykonaniu orkiestry  Musica Florea Praha oraz zaproszonych solistów, całość poprowadzi Marek Stryncl.

Na wrzesień planowany jest koncert finałowy z udziałem gwiazdy sceny barokowej, niemieckiego kontratenora Andreasa Scholla oraz orkiestry Baroque Collegium 1685 pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej. W programie koncertu wybrane arie oraz uwertury z Oratoriów G.F.Haendla. Koncert odbędzie się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Szczegółowe informacje już wkrótce.

Organizatorem Barokowych Eksploracji jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, współorganizatorem - Musica Florea Praha. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wsparcie: Pieniński Bank Spółdzielczy, Czeskie Centrum w Warszawie. Współpraca: Parafia p.w. Pośredniczki Łask w Szlachtowej, Hotel Batory ***, Centrum Kongresowe Dworek Gościnny, Pieniny Spa Resort, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Ars Sonora Studio.

 

Koncert

J.S.Bach - Oratorium na Boże Narodzenie

Weihnachtsoratorium BWV 248 - Kantaty I/IV/V/VI

Wykonawcy: Magdalena Podkościelna/Margot Oitzinger/Tobias Hunger/Peter Kooij

BAROQUE COLLEGIUM 1685 / Agnieszka Żarska

12.01.2022 r. godz.19.00

Jaworki k/Szczawnicy- Kościół p.w.św.Jana Chrzciciela

Wstęp wolny

Transmisja koncertu LIVE online:  

www.facebook.com/Baroque-Collegium-1685-451281311736260

www.facebook.com/BarokoweEksploracje

www.youtube.com/channel/UCIvVvDN2FIr1OZgMp483Fiw

szczegółowe informacje: www.baroque.szczawnickichor.pl