„Bajki Muzyką Pisane”, czyli muzyczne opowieści Profesora Bakcyla w Filharmonii Krakowskiej

Filharmonia Krakowska na obecny sezon artystyczny 2022/2023 przygotowała nową odsłonę cyklu spotkań dla dzieci zatytułowanych „Bajki Muzyką Pisane”. Niezwykłe historie dla dzieci, ale też dla ich rodziców i dorosłych opiekunów, będzie opowiadał wielki miłośnik muzyki - Profesor Bakcyl. W towarzystwie tego sympatycznego jegomościa będziemy łapać… muzycznego bakcyla, prezentując najbardziej lubiane i najciekawsze muzyczne instrumenty. Nowe „Bajki Muzyką Pisane” będą mieć kilka odsłon, Filharmonia Krakowska do maja 2023 roku zaplanowała aż osiem premier bajek – będą to podróże do światów brzmiących takimi instrumentami jak wiolonczela, trąbka, fagot, obój czy zestaw perkusyjny.

„Bajki Muzyką Pisane”, czyli muzyczne opowieści Profesora Bakcyla w Filharmonii Krakowskiej
Dariusz Stańczuk jako Profesor Bakcyl

Wiatr, deszcz i co tam chcecie, czyli listopadowe Bajki Muzyką Pisane

Zapraszamy na nową odsłonę Bajek Muzyką Pisanych, czyli muzycznych historii dla dzieci i ich opiekunów opowiadanych przez miłośnika muzyki – Profesora Bakcyla. Listopadowa bajka zatytułowana „Wiatr, deszcz i co tam chcecie” – wprowadzi nas w niezwykły świat instrumentów perkusyjnych. Z ich pomocą usłyszymy odgłosy towarzyszące nam w deszczowym mieście, zasnutym mgłą lesie, a także podczas wietrznych górskich wędrówek.

Obok narratora w osobie Profesora Bakcyla w wypełnionych muzyką i zabawą spektaklach wystąpią artyści Filharmonii Krakowskiej – wszystko w specjalnie zaprojektowanych do bajek scenografiach.


Zapraszamy w sobotę, 19 listopada br. o godz. 10:00 i 12:00 oraz w poniedziałek, 21 listopada br. o  godz. 8:30, 10:30 i 12:30.
Przedstawienie w poniedziałek 21.11 o godz. 10:30 można będzie obejrzeć na filharmonicznym kanale YouTube: https://youtu.be/lNlVof3UHrY.

Dariusz Stańczuk – scenariusz, Profesor Bakcyl

Maciej Drużkowski – Profesor Bakcyl

Stanisław Rzepiela – kompozytor

Małgorzata Czerwień – reżyseria


Obsada:

Annika Mikołajko-Osman

Katarzyna Iżykowska

Magdalena Drozd


Instrumenty perkusyjne:

Marcin Suliński

Jakub Frączek

Spektakle adresowane są do publiczności w wieku od 5 do 13 lat oraz ich opiekunów. Czas każdego spektaklu to ok. 60 minut.

Cena biletu – 15 zł
Cykl otrzymał Nagrodę Rodziców Słoneczniki 2022 w kategorii Muzyka – plebiscycie portalu www.czasdzieci.pl

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic