Polecamy

Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna charytatywnie w Warszawie

Już po raz drugi odbędzie się w Warszawie koncert charytatywny Wielcy Artyści Małym Pacjentom. Gwiazdami wieczoru będzie słynna para śpiewaków operowych Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna, którzy wystąpią 18 listopada w atrium warszawskiego biurowca Senator z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod batutą Rubena Silvy. Ostatnie bilety na to wydarzenie są jeszcze w sprzedaży.

Artyści wystąpią w repertuarze, w którym polscy  melomani nie mieli ich jeszcze okazji podziwiać. W programie koncertu znajdą się arie i duety, m.in. z oper „Carmen” Bizeta, „Otello” Verdiego, „Adriana Lecouvreur” Cilei czy „Tosca” i „Gianni Schicchi” Pucciniego, z musicalu „West Side Story” oraz pieśni neapolitańskie. Na finał zabrzmi przebój sal koncertowych – „Bolero” Ravela, a organizatorka koncertu, prezes Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, wybitna skrzypaczka Patrycja Piekutowska zagra Nokturn ze suity „Maskarada” Arama Chaczaturiana.

Znakomici artyści dedykują swoje talenty i emocje projektowi na rzecz Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Całkowity dochód z biletów-cegiełek przeznaczony będzie na przeniesienie i nowoczesne wyposażenie serca szpital czyli banku krwi. Pracownia serologii znajduje się od 40 lat 700 m od bloku operacyjnego, a dzięki publiczności koncertu już w lutym znajdować się będzie w innowacyjnej, nowej przestrzeni zaledwie 50 m od sal operacyjnych. Bilety na wydarzenie można kupić na stronie ebilet.pl. Na widowni obowiązywać będą stroje wieczorowe.

W marcu 2019 roku Patrycja Piekutowska zorganizowała pierwszy koncert charytatywny pod hasłem Wielcy Artyści Małym Pacjentom. Zbierano pieniądze na modernizację części wspólnych Centrum Zdrowia Dziecka, pro bono wystąpili wybitni operowi śpiewacy: Artur Ruciński i Rafał Siwek oraz Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, a koncertu wysłuchało prawie tysiąc widzów.

Link do biletów
https://www.ebilet.pl/klasyka/koncert/koncert-charytatywny/

Wywiad z Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagną, gwiazdami koncertu w DDTVN

https://dziendobry.tvn.pl/a/gwiazdy-w-slusznej-sprawie-koncert-wielcy-artysci-malym-pacjentom

Wywiad z Patrycją Piekutowską, prezes Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali

https://www.forbes.pl/biznes/patrycja-piekutowska-o-ii-koncercie-charytatywnym-wielcy-artysci-malym-pacjentom/tgx5g5k

 
 


 • 16:14 John Williams Superman - Theme
 • 16:23 Giuseppe Verdi Traviata (Libiamo)
 • 16:26 Johann Nepomuk Hummel Trumpet Concerto in Eb major (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 299, Sunday, 1 December 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic