Polecamy

15. urodziny Sinfonietty Polonii

Poznań
1.12.2019

Fundacja Muzyczna APOLLO zaprasza 1 grudnia 2019 o godz. 18.00 do Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu na Nadzwyczajny Koncert Jubileuszowy poznańskiej orkiestry Sinfonietta Polonia.

Program zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, zarówno dla najbardziej wymagających melomanów, jak i dla słuchaczy, których pociąga młodzieńczy temperament tej orkiestry i tak owacyjnie przyjmują jej koncerty noworoczne.

Gwiazdą wieczoru będzie wybitna poznańska pianistka Joanna Marcinkowska, laureatka 21 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów oraz festiwali pianistycznych. W jej wykonaniu usłyszymy „Andante spianato i Poloneza Es-dur” Fryderyka Chopina.

Charyzmatyczny ukraiński trębacz - Ostap Popovych, solista, a także członek Varsovia Brass Quintet, wykona z towarzyszeniem orkiestry Dance Passion Erica Morales, a duecie z koncertmistrzynią orkiestry Blanką Bednarz, artystką o wyjątkowej wrażliwości i wyobraźni muzycznej - zagrają liryczną kompozycję Michela Colombiera „Emmanuel” w aranżacji Marcina Hermana.

Varsovia Brass Quintet, to zespół wyróżniający się wirtuozerią instrumentalną, różnorodnością repertuaru, kipiący energią i zaraźliwym humorem. Zaprezentuje się zarówno solo w temacie z filmu „Misja” Ennio Merricone, jak i z orkiestrą w najsłynniejszym tangu świata „La cumparsita” Gerardo Matosa Rodrigueza, we własnej aranżacji swojego szefa i założyciela – Jacka Juszczaka.

Sinfonietta Polonia przygotowuje na swoje urodziny dwie premiery: prawykonanie „Wariacji na orkiestrę” – kompozycji napisanej dla niej specjalnie z okazji jubileuszu przez Gabriela Kaczmarka – twórcy m. in. widowisk „Alicja w Krainie Czarów” i „Królowa Śniegu” oraz polską premierę suity „Seasons in Taihang Mountains” współczesnego chińskiego kompozytora Bao Yuan Kai, którego muzyka jest wykonywana coraz częściej przez najbardziej renomowane orkiestry na świecie.  

Dyrygować będzie Cheung Chau – założyciel i dyrektor Sinfonietty Polonii, a koncert poprowadzi Alina Kurczewska.

Bilety w cenach 25 – 55 zł można nabyć na Kupbilecik.pl,
w Fundacji Muzycznej APOLLO, tel. 609 969 666 i  office@FundacjaMuzycznaApollo.pl
a także w Centrum Informacji Kulturalnej, ul. Ratajczaka 44, tel. 61 85 40 752

 • 12:34 Tomasz Gąssowski Motor i dziewczyny (I. Werona, II. Bele, bela bionda)
 • 12:37 Zygmunt Konieczny Pornografia - temat
 • 12:43 Antonin Dvorak VIII Symfonia G-dur op.88 (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic