Polecamy

15. urodziny Sinfonietty Polonii

Poznań
1.12.2019

Fundacja Muzyczna APOLLO zaprasza 1 grudnia 2019 o godz. 18.00 do Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu na Nadzwyczajny Koncert Jubileuszowy poznańskiej orkiestry Sinfonietta Polonia.

Program zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, zarówno dla najbardziej wymagających melomanów, jak i dla słuchaczy, których pociąga młodzieńczy temperament tej orkiestry i tak owacyjnie przyjmują jej koncerty noworoczne.

Gwiazdą wieczoru będzie wybitna poznańska pianistka Joanna Marcinkowska, laureatka 21 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów oraz festiwali pianistycznych. W jej wykonaniu usłyszymy „Andante spianato i Poloneza Es-dur” Fryderyka Chopina.

Charyzmatyczny ukraiński trębacz - Ostap Popovych, solista, a także członek Varsovia Brass Quintet, wykona z towarzyszeniem orkiestry Dance Passion Erica Morales, a duecie z koncertmistrzynią orkiestry Blanką Bednarz, artystką o wyjątkowej wrażliwości i wyobraźni muzycznej - zagrają liryczną kompozycję Michela Colombiera „Emmanuel” w aranżacji Marcina Hermana.

Varsovia Brass Quintet, to zespół wyróżniający się wirtuozerią instrumentalną, różnorodnością repertuaru, kipiący energią i zaraźliwym humorem. Zaprezentuje się zarówno solo w temacie z filmu „Misja” Ennio Merricone, jak i z orkiestrą w najsłynniejszym tangu świata „La cumparsita” Gerardo Matosa Rodrigueza, we własnej aranżacji swojego szefa i założyciela – Jacka Juszczaka.

Sinfonietta Polonia przygotowuje na swoje urodziny dwie premiery: prawykonanie „Wariacji na orkiestrę” – kompozycji napisanej dla niej specjalnie z okazji jubileuszu przez Gabriela Kaczmarka – twórcy m. in. widowisk „Alicja w Krainie Czarów” i „Królowa Śniegu” oraz polską premierę suity „Seasons in Taihang Mountains” współczesnego chińskiego kompozytora Bao Yuan Kai, którego muzyka jest wykonywana coraz częściej przez najbardziej renomowane orkiestry na świecie.  

Dyrygować będzie Cheung Chau – założyciel i dyrektor Sinfonietty Polonii, a koncert poprowadzi Alina Kurczewska.

Bilety w cenach 25 – 55 zł można nabyć na Kupbilecik.pl,
w Fundacji Muzycznej APOLLO, tel. 609 969 666 i  office@FundacjaMuzycznaApollo.pl
a także w Centrum Informacji Kulturalnej, ul. Ratajczaka 44, tel. 61 85 40 752

 • 04:24 Felix Mendelssohn Sen Nocy Letniej (Scherzo)
 • 04:33 Jan Sebastian Bach Toccata i fuga d-moll (1)
 • 04:36 Ludwig van Beethoven VIII Symfonia F-dur (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 299, Sunday, 1 December 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic