ON AIR
od 18:00 Lista Przebojów Muzyki Filmowej zaprasza: Jadwiga Polus

Chcesz zagrać na FMF? Weź udział w Partnerstwie dla Muzyki!

Ogłaszamy konkurs dla artystów-wykonawców, aranżerów, kompozytorów oraz zespołów klasycznych i rozrywkowych, którego zwycięzcy zagrają kameralne koncerty muzyki filmowej. To niepowtarzalna okazja, by wpisać swoje wykonanie w program sierpniowego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie i wystąpić przed przedstawicielami branży muzycznej z Hollywood i innych stron świata. Każdy z trojga zwycięzców otrzyma również nagrodę finansową wysokości 3000 złotych każdy.

Chcesz zagrać na FMF? Weź udział w Partnerstwie dla Muzyki!

Program wsparcia lokalnej branży muzycznej „Partnerstwo dla Muzyki 2.0” cieszy się powodzeniem zarówno wśród artystów, jak i słuchaczy. Do tej pory dofinansowanych zostało 150 koncertów, które zebrały prawie 11 tys. reakcji, komentarzy oraz udostępnień. 50 najlepszych projektów znalazło się na platformie PLAY KRAKÓW. Pięć najpopularniejszych filmów obejrzało 77 tys. odbiorców, a łączna liczba wyświetlonych minut wyniosła 142 tys. Przyszedł czas na kolejną edycję konkursu, tym razem poświęconą muzyce filmowej.

Do konkursu zapraszamy artystów-wykonawców, aranżerów, kompozytorów oraz zespoły klasyczne i rozrywkowe, które zagrają kameralne koncerty muzyki filmowej. Zadaniem uczestników będzie zaproponowanie około 30-minutowego programu, na który złożą się ich interpretacje muzyki filmowej, oraz wykonanie koncertu w ramach14. FMF w Krakowie. Każde z trzech zwycięskich zgłoszeń zostanie nagrodzone kwotą 3000 złotych.

W jury konkursu zasiądą: Robert Piaskowski (dyrektor artystyczny FMF), Izabela Błaszczyk (dyrektor KBF), Magdalena Wojewoda-Mleczko (dyrektor muzyczna RMF Classic), Atanas Valkov (kompozytor muzyki filmowej) oraz Anna Laskowska (dyrektor Sony Music Publishing Polska).

Na zgłoszenia czekamy od 31 maja do 20 czerwca, a laureatów konkursu poznamy już w pierwszych dniach lipca. Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie www.fmf.fm.