Co kupić pod choinkę?

Świąteczne prezenty budzą wiele emocji. Już kilka tygodni przed świętami szukamy idealnych upominków dla swoich bliskich, jednak bardzo często nie wiemy, co sprawi im radość. Co kupić pod choinkę bliskim?

Co kupić pod choinkę?

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy obdarowujemy się prezentami. Wybór idealnego upominku nie zawsze jest jednak prosty, dlatego często kupujemy produkty uniwersalne, które niekoniecznie są dopasowane do konkretnej osoby. Istnieje wtedy ryzyko, że taki prezent świąteczny szybko trafi w kąt lub zostanie przez obdarowanego sprzedany. Aby tego uniknąć, trzeba wybrać trafiony prezent, który przypadnie do gustu bliskiej osobie. Jaki prezent na święta wybrać?

Co kupić pod choinkę bliskim?

Choć w ciągu roku jest wiele okazji do wręczania prezentów, to właśnie święta Bożego Narodzenia są w szczególnym czasem, który kojarzy nam się z wzajemnym obdarowywaniem się upominkami. Już dwa miesiące przed świętami sklepy prześcigają się w ofercie, prezentując nam mnóstwo produktów, które możemy kupić na świąteczny prezent. Znalezienie tego idealnego jest dużym wyzwaniem, szczególnie wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, co ucieszy osobę, którą chcemy obdarować. Jednak najlepsze prezenty to te, które są idealnie dopasowane do osoby. Przed udaniem się na zakupy warto więc dobrze zastanowić się, jakie nasz bliski ma zainteresowania i o czym marzy. Będzie to dla nas wskazówka, na jakie produkty warto zwrócić uwagę. Wybieranie uniwersalnych produktów nie zawsze jest dobrym pomysłem. Kupowanie książki osobie, która nie lubi czytać lub ozdób do domu komuś, kto ceni sobie praktyczne rozwiązania i unika produktów zbierających kurz, niekoniecznie się sprawdzi. Jeśli więc szukasz prezentu dla żony, męża, mamy, czy koleżanki, pomyśl chwilę o tej osobie i zastanów się, co naprawdę ją ucieszy.

O czym warto pamiętać, wybierając prezenty świąteczne?

Jak już wspomnieliśmy, dobry prezent musi być dopasowany do osoby, którą chcemy obdarować. Jest to najważniejsza rzecz, o której musimy pamiętać przy wyborze świątecznego prezentu. Warto więc znaleźć chwilę i stworzyć listę osób, które chcemy obdarować, a przy każdej z nich spisać listę prezentów, które bierzemy pod uwagę. Dzięki temu ułatwimy sobie zadanie na zakupach i zmniejszymy ryzyko, że pod wpływem chwili wybierzemy coś, co nie trafi w gust bliskiej osoby. Robiąc listę prezentów, niekoniecznie trzeba wpisywać konkretne produkty. Może być to po prostu kategoria produktów – np. ozdoby do salonu, książki, płyty z muzyką, artykuły kuchenne. 

Bardzo ważnym elementem, który musimy wziąć pod uwagę, jest również kwota, jaką możemy przeznaczyć zakupy. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze droższy prezent jest lepszy. Liczy się przede wszystkim pamięć, więc spersonalizowany drobny prezent lepiej się sprawdzi, niż drogi produkt, którego bliska osoba nie potrzebuje. Trzeba więc zachować rozsądek. Wśród prezentów świątecznych znajdziemy produkty z różnych półek cenowych, dlatego każdy wybierze coś dla siebie. Jeśli masz większy budżet, możesz kupić np. sprzęt elektroniczny. Nowy telefon czy smartwatch to zawsze świetny pomysł.

Jak wybrać idealny prezent dla żony?

Idealny prezent dla żony może stanowić duże wyzwanie. Panowie często nie wiedzą, co kupić, stawiają więc na uniwersalne gadżety, które często, zamiast radości mogą sprawić przykrość lub wywołać złość. Bardzo często wybierane są produkty do kuchni lub do sprzątania, czyli takie, które służą całemu gospodarstwu domowemu, a nie tylko żonie. Czy to oznacza, że akcesoria kuchenne zawsze są złym pomysłem? Niekoniecznie. Jeśli pasją żony jest gotowanie i uwielbia ona spędzać czas w kuchni, nowy sprzęt kuchenny może sprawić jej radość. Robot kuchenny, parowar, ekspres do kawy – nowoczesny sprzęt może znacznie usprawnić codzienną pracę. Dobrym pomysłem na prezent dla żony są też kosmetyki i akcesoria kosmetyczne. Ulubione perfumy, szczoteczka do mycia twarzy, prostownica do włosów lub lokówka to produkty, które zawsze się sprawdzą. Jeśli żona uprawia sport, dobrym pomysłem będzie zegarek sportowy. Amatorkę fotografii na pewno ucieszy nowoczesny aparat fotograficzny, a produktem, który zawsze się sprawdzi, jest smartfon.

Co będzie najlepszym prezentem świątecznym dla męża?

Wybierając prezent dla męża, kobiety nie zawsze wiedzą, co najlepiej się sprawdzi. Jeśli mężczyzna ma jakąś pasję, zadanie może być ułatwione. Dla fanów gier świetnym pomysłem będzie najnowsza konsola, gry lub akcesoria dla graczy. Kamerka, bezprzewodowy kontroler, pilot sterowania multimediami, karta pamięci, słuchawki i myszka dla gracza to produkty, które na pewno przydadzą się wszystkim graczom. Jeśli szukasz bardziej uniwersalnych rozwiązań, dobrym pomysłem będą produkty do pielęgnacji. Kosmetyki, maszynka do strzyżenia, czy trymer do brody to prezenty, które ucieszą każdego mężczyznę. Praktycznym prezentem będzie też skórzany pasek, nowy portfel, czy torba na laptopa. Znając preferencje i zwyczaje bliskiej osoby, na pewno uda się dobrać prezent, który sprawi radość i nie zostanie rzucony w kąt.

Artykuł sponsorowany

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic