Niepublikowana wcześniej w Polsce książka Kristin Hannah
już w księgarniach!

Kristin Hannah – uwielbiana na całym świecie autorka bestsellerów New York Timesa powraca z nową powieścią zatytułowaną, Powrót do domu. To niezwykle wzruszająca historia, która podbiła serca czytelników na całym świecie, a teraz trafia do rąk miłośników pisarki w Polsce.

Madelaine Hillyard jest sławną w świecie lekarką, kardiologiem-chirurgiem u szczytu sławy. Lecz jej życie prywatne dalekie jest od ideału. Kochająca, lecz przepracowana samotna matka, nieustannie kłóci się z nastoletnią córką. Szesnastoletnia Lina jest niepewna, wściekła i szybko stają się wobec matki obcą osobą. Desperacko stara się odnaleźć ojca, który odszedł przed jej narodzeniem. W dodatku życie Madelaine komplikują tak od siebie różni bracia DeMarco:

Podczas gdy ksiądz Francis DeMarco zawsze jest gotów podać pomocną dłoń, jego brat Angel już dawno temu przyjął rolę niegrzecznego chłopca. Wiele lat wcześniej Angel porzucił Madelaine i ojcostwo w poszukiwaniu sławy i fortuny. Jego odejście pozostawiło Madelaine rozbitą, A teraz pojawia się znów w jej życiu i oczekuje pomocy od ludzi, których zdradził - bo jako pacjent sam teraz znajduje się w tragicznym położeniu.

Powieść powstała na kanwie prawdziwych wydarzeń

Kristin Hannah w jednym z wywiadów wyznaje: „Powrót do domu” został zainspirowany prawdziwym wydarzeniem. Pewnego dnia oglądałam telewizję — talk show — a gościem był mężczyzna, który niedawno przeszedł przeszczep serca. To było niezwykłe, ale im dłużej trwał i ta historia się rozwijała, słuchałem z podziwem, jak ten mężczyzna opowiadał historię swojego przeszczepu. On leżał na łożu śmierci, a jego córka miała straszny wypadek motocyklowy w drodze do niego do szpitala. Następnie musiał podjąć cudowną i jednocześnie najtrudniejszą decyzję, aby zaakceptować serce swojej córki. Zapewne każdy, kto usłyszał tę historię na pewno  go poruszyła. Od razu wiedziałam, że o tym będzie moja kolejna powieść.

Publishers Weekly poleca

„Czuła, pięknie opowiedziana historia o emocjonalnej dojrzałości, przebaczeniu i cudach, które naprawdę się zdarzają.” – czytamy w jednej z recenzji opublikowanej przez Publishers Weekly.

O autorce:

Dwadzieścia powieści Kristin Hannah znalazło się na listach bestsellerów New York Timesa. Z zawodu prawniczka, z pasji pisarka, mama jedynaka, mieszka z mężem na Wybrzeżu Północno- Zachodnim i na Hawajach. 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic