ON AIR
od 10:00 Nakręcone do lat 18 zaprasza: Dariusz Stańczuk

GRAMY CAŁE WAKACJE: W TEATRZE POLONIA, OCH-TEATRZE I W PLENERZE

W tym roku wracamy w plener! Nasze spektakle będą mogli Państwo oglądać codziennie, przez całe lato, w Teatrze Polonia i Och-Teatrze, a wybrane tytuły bezpłatnie także na Placu Konstytucji, przy Grójeckiej 65 oraz w Centrum Praskim Koneser. Mamy dla Państwa jeszcze jedną niespodziankę… Ale o tym piszemy poniżej.

Przygotowaliśmy dla Państwa blisko 140 spektakli w siedzibach teatrów i 39 pokazów w plenerze. Jak dobrze znów ogłosić – GRAMY CAŁE WAKACJE!TEATR W PLENERZE
W tym roku wracamy na Plac Konstytucji, Grójecką 65 i ponownie gościmy w Centrum Praskim Koneser. W ramach naszych letnich bezpłatnych pokazów zaprezentujemy Państwu aż 7 spektakli, w tym 3 przedstawienia dla dzieci:
•    „Czerwony kapturek”  
•    „Jaś i Małgosia”
•    „2 000 000 kroków”
•    „Starość jest piękna”
•    „Lament”
•    „Związek otwarty”
•    „Flamenco namiętnie”.
Wakacje rozpoczynamy na warszawskiej Pradze-Północ, w Centrum Praskim Koneser, gdzie spotykamy się już w najbliższy piątek, 2 lipca o godz. 17.00. Na pierwszy ogień coś dla
najmłodszych, czyli „Jaś i Małgosia”. Podczas przedstawienia mali widzowie dowiedzą się między innymi co łączy bohaterów z… Czerwonym Kapturkiem.

– Cieszymy się, że już kolejny raz pokażemy nasze spektakle w industrialnej, zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser. To miejsce wyróżniające się na mapie Warszawy niesamowitym, artystycznym klimatem, a zarazem otwarte dla wszystkich. Przygotowaliśmy nasz repertuar tak, aby zadowolić różnych odbiorców, w tym widownię dziecięcą. Jesteśmy przekonani, że w bogatym repertuarze każdy znajdzie interesujące dla siebie pozycje – mówi Krystyna Janda, prezes Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.  

W połowie pierwszego letniego miesiąca wracamy do Śródmieścia. Od 14 do 31 lipca gramy dla Państwa na Placu Konstytucji. Codziennie o godz. 17, a spektakle dla dzieci o  godz. 15. Jak zwykle w cieniu arkad przy Sklepie Muzycznym.

Sierpień powitamy na Ochocie. Zapraszamy Państwa codziennie od 1 do 16 sierpnia (z wyjątkiem 15 sierpnia) na zieloną trawę przy Och-Teatrze, gdzie spektakle dla dzieci będziemy grać o godz. 15, a dla publiczności dorosłej o godz. 17. Repertuar mamy różnorodny, a szczegóły mogą Państwo sprawdzić tu: https://bit.ly/LetniRepertuar
Pokazy wszystkich plenerowych spektakli są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!

LATO W TEATRZE POLONIA

Letni repertuar Teatru Polonia to najnowsze premiery, ważne tematy  i doborowe aktorstwo. Lipiec rozpoczynamy pokazami spektaklu SŁONECZNA LINIA Iwana Wyrypajewa z Magdaleną Boczarską i Borysem Szycem, a zaraz po nich, już 4 lipca, NIE TYLKO O MIŁOŚCI – RECITAL ZBIGNIEWA ZAMACHOWSKIEGO. Razem z bohaterami HAPPY NOW? w reż. Adama Sajnuka pochylimy się nad zagadnieniem szczęścia i możliwością osiągnięcia życiowej równowagi.


Z kolei Adam Woronowicz i Rafał Rutkowski ukażą nam nieoczywistą stronę życia dwóch osób zawodowo zajmujących się jego jasną stroną w spektaklu DEPRESJA KOMIKA. Na Małej Scenie będą mogli Państwo obejrzeć także CRAVATE CLUB z Wojciechem Malajkatem i Marcinem Stępniakiem.

Nie zabraknie także spektakli zabawnych, o tematyce nieco lżejszej jak RAJ DLA OPORNYCH
i SEKS DLA OPORNYCH z Małgorzatą Brajner, Dorotą Kolak i Mirosławem Baką.
Ponadto w repertuarze: PRÓBY Bogusława Schaeffera w reż. Mikołaja Grabowskiego, BOŻE MÓJ! w reż. Andrzeja Seweryna, METODA w reż. Piotra Łazarkiewicza oraz ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW w reż. Piotra Ratajczaka.

Na naszej scenie zobaczymy także spektakle muzyczne: CAFE LUNA ze wspaniałą kreacją Anny Sroki-Hryń, PIĘKNY NIECZUŁY z piosenkami Edith Piaf w wykonaniu Natalii Sikory i KLAPS! 50 TWARZY GREYA z Magdaleną Lamparską, Martą Walesiak-Łabędzką i Mateuszem Damięckim.
W letnim repertuarze nie może zabraknąć także SHIRLEY VALENTINE oraz ZAPISKÓW Z WYGNANIA w wykonaniu Krystyny Jandy.

Ostatni rok, mimo pandemii, był dla nas pracowity i zaowocował 4 zupełnie nowymi tytułami. Serdecznie zapraszamy Państwa na spektakl ALEJA ZASŁUŻONYCH Jarosława Mikołajewskiego w reż. Krystyny Jandy, w którym grają Dorota Landowska, Emilia Krakowska, Krystyna Janda, Olgierd Łukaszewicz i Grzegorz Warchoł.
Podczas wakacji na Dużej Scenie pokażemy też Państwu spektakle, które swoje premiery miały jeszcze w czerwcu, a są nimi MINETTI. PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI Thomasa Bernharda w reż. Andrzeja Domalika, z tytułową rolą Jana Peszka. W przedstawieniu zobaczymy także: Małgorzatę Zajączkowską, Zofię Domalik,Łukasza Borkowskiego, Vovę Makovskiego, Natalię Stachyrę, Martę Sutor, Monikę Szwajnos i Aleksandra Kaźmierczaka.

Wśród nowych tytułów znalazły się także 2 spektakle muzyczne.
W podróż w przeszłość śladami Hedy Lamarr i początków Hollywood zabiorą nas Joanna Liszowska i Jerzy Kluzowicz w przedstawieniu SIEDEM SEKUND WIECZNOŚCI w reż. Piotra
Szalszy. Z kolei CWANIARY Sylwii Chutnik w reż. Agnieszki Glińskiej będą wymierzać sprawiedliwość z warsiawskimi szlagierami w tle zaaranżowanymi przez Jana Młynarskiego. W spektaklu udział biorą: Małgorzata Biela, Elżbieta Kępińska, Irena Melcer, Weronika Nockowska, Anna Smołowik i Michał Meyer.


LATO W OCH-TEATRZE

Tegoroczne wakacje w Och-Teatrze to nie tylko spektakle z dotychczasowego repertuaru, ale i próby do kolejnej premiery.
Już w połowie pierwszego wakacyjnego miesiąca (12, 13 i 14 lipca) zapraszamy Państwa na pokazy i premierę naszej zimowej produkcji, czyli długo wyczekiwaną DZIEWCZYNĘ Z POCIĄGU w reż. Cezarego Żaka, w której zobaczymy Martę Ścisłowicz, Agatę Wątróbską, Annę Smołowik, Leszka Lichotę, Janusza Chabiora, Krzysztofa Czeczot oraz Cezarego Żaka.

Letni repertuar Och-Teatru to sztuki miłe, lekkie i przyjemne, bo latem ma być przecież szczególnie zabawnie.
Zapraszamy Państwa na pokazy naszej najnowszej farsy, która swoją premierę miała
10 czerwca 2021 roku, czyli COŚ TU NIE GRA w reż. Krystyny Jandy z udziałem:


Marii Dębskiej, Ewy Florczak, Katarzyny Gniewkowskiej, Marii Seweryn, Julii Wyszyńskiej, Adriana Brząkały, Mirosława Kropielnickiego, Kamila Maćkowiaka, Andrzeja Pieczyńskiego, Adama Serowańca i Macieja Wierzbickiego.
Gramy już 18, 19 i 20 lipca oraz 18, 19 i 20 sierpnia. Zawsze o godz. 19:30.
Ponadto zapraszamy na spektakle, które swoje premiery miały w zeszłym roku, czyli na komedię kryminalną LILY i czeska opowieść o sąsiedzkich relacjach, czyli WSPÓLNOTĘ MIESZKANIOWĄ w reż. Krystyny Jandy oraz na komedię Michela Jacobsa – OSZUŚCI w reż. Jana Englerta.

W naszym letnim repertuarze znalazły się także znane i lubiane przez Państwa przedstawienia takie jak: MAYDAY i MAYDAY 2, czyli historia londyńskiego taksówkarza bigamisty wg Raya Cooneya, jedna z najzabawniejszych fars na świecie – POMOC DOMOWĄ z Krystyną Jandą w roli głównej, a także musical HUŚTAWKA, którego tematem jest… rodząca się miłość z tętniącym życiem Nowym Jorkiem w tle.
Na scenie również 8 KOBIET w reż. Adama Sajnuka, CASA VALENTINA w reż. Macieja Kowalewskiego, BIAŁA BLUZKA z Krystyną Jandą wg opowiadania Agnieszki Osieckiej oraz  PRAPREMIERA DRESZCZOWCA.

Pełen repertuar wakacyjnych spektakli mogą Państwo znaleźć tutaj: https://bit.ly/LetniRepertuar