Jakie kryteria musi spełnić nowy Bond? Producenci serii o 007 odpowiadają

Poszukiwania nowego kandydata do roli Jamesa Bonda wciąż trwają. Teraz twórcy serii ogłosili, że szukają aktora, który 007 będzie grał przez całą dekadę. Producenci opowiedzieli o pracy nad serią.

Jakie kryteria musi spełnić nowy Bond? Producenci serii o 007 odpowiadają
Fot.Forum Film/Materiały prasowe

Zastąpić Craiga

Barbara Broccoli i Michael G. Wilson są producentami serii o przygodach Jamesa Bonda. Teraz stanęli przed trudnym zadaniem. Po ostatniej produkcji z udziałem Daniela Craiga, czas na wybranie nowego odtwórcy roli 007. W rozmowie z magazynem „Variety” producenci opowiedzieli o pracach nad 26. filmem o Jamesie Bondzie, a także o poszukiwaniu nowego aktora.

Historia wybiera Bonda

Gdy w rolę 007 wcielał się Daniel Craig, bohater dostał nowy życiorys. Po tym, jak aktor zakończył przygodę z serią i pojawiły się informacje o powstaniu 26. filmu o Jamesie Bondzie, Barbara Broccoli przyznała, że wraz z angażem nowego aktora, agent otrzyma zupełnie nową historię.

Twórcy opowiedzieli także o planach na rozwój serii:

Nie chodzi o to, by dobrać aktora do filmu. Musimy stworzyć zupełnie nową historię. Do czego nas doprowadzi? Co chcemy zrobić z tą postacią? To bardzo ważne pytania. Gdy będziemy w stanie na nie odpowiedzieć, znajdziemy odpowiedniego aktora.

Decyzja na lata

Twórcy filmów o Bondzie przyznali, że szukają aktora, który będzie mógł grać 007 przez wiele lat. Oczywiście, rola ta jest marzeniem wielu, jednak to także ogromne zobowiązanie, które może kolidować z innymi projektami.

Barbara Broccoli powiedziała:

Problem polega na tym, że aktor będzie musiał wcielać się w rolę Jamesa Bonda przez lata. Dlatego kontrakt będzie obowiązywał przez 10 – 12 lat. […] Nie każdy jest gotowy na takie zobowiązanie.

Wilson przypomniał, że zdecydował się na to Daniel Craig, jednak w swoim pierwszym filmie o 007 „Cassino Royale” miał 38 lat.

Sprawa Idrisa Elby

Wcześniej spekulowano, że w rolę 007 wcieli się Idris Elba. Producenci zostali zapytani o to, czy biorą pod uwagę możliwość powierzenia mu roli Jamesa Bonda. Odpowiedzieli jedynie:

Idris Elba jest wspaniały. Uwielbiamy go.

Wydaje się jednak, że aktor, który w tym roku skończył 50 lat, nie zagra 007, właśnie ze względu na wiek. Informacja o długoterminowym angażu zdaje się potwierdzać pogłoski o tym, że producenci szukają do roli znacznie młodszego mężczyzny.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

James Bond trafił do świata „Gwiezdnych wojen”. Serial „Andor” to prawdziwe kino szpiegowskie
Na platformę Disney+ trafiły pierwsze odcinki serialu „Andor”. Ta produkcja miała wyróżniać się na tle innych obrazów osadzonych w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Czy twórcy spełnili swoje obietnice?
 

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic