Informacje

KARAŚ/ROGUCKI 2020 - wyjątkowa trasa niekonwencjonalnego duetu

Dodano:
KARAŚ/ROGUCKI 2020 - wyjątkowa trasa niekonwencjonalnego duetu

Kuba Karaś oraz Piotr Rogucki to fenomenalny duet, który zadebiutował na polskim rynku muzycznym jesienią zeszłego roku. Obaj panowie postanowili połączyć swoje siły zaraz po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma, których do tej pory byli członkami. Elektryzujący duet zapowiedział trasę koncertową promującą wydany na początku 2020 roku album Ostatni bastion romantyzmu. Trasa obejmuje kilkanaście miast w całym kraju. Dlaczego warto wybrać się na występy tych niekonwencjonalnych muzyków?

KARAŚ/ROGUCKI - niezwykle zaskakujący duet

Mimo iż pozornie mogłoby się wydawać, że każdy z panów reprezentuje całkiem inną wrażliwość muzyczną, to właśnie, dzięki odmiennym nastrojom udało im się stworzyć niecodzienny materiał, który powoli podbija serca coraz większej grupy słuchaczy. W duecie tym każdy otrzymał swoją rolę - Karaś zajmuje się produkcją, Rogucki odpowiada za teksty, a obaj tworzą muzykę. Efektem ich wspólnej pracy jest debiutancki album Ostatni bastion romantyzmu.
Niecodzienna kolaboracja muzyków rozpoczęła się wraz z nagraniem coveru słynnej piosenki T.Love 1996 na specjalną kompilację T.Cover wydaną z okazji trzydziestopięciolecia działalności tego zespołu. Chociaż artystów dzieli spora różnica wieku, to jednak potrafili doskonale się porozumieć i nie poprzestali na opublikowaniu tylko jednego utworu.

Miłość w dobie Internetu

Na pierwszy singiel promujący swój debiutancki album panowie wybrali piosenkę Bolesne strzały w serce. To w pełni autorska kompozycja nawiązująca do ciągle rosnącej popularności mediów społecznościowych oraz gonitwy za popularnością. Piosenka powstała na wyspie Bornholm podczas jednego ze wspólnych wyjazdów duetu. Utworowi towarzyszy bardzo mroczny i niekonwencjonalny teledysk, który wyreżyserował Przemek Dzienis. Całe wydawnictwo ujrzało światło dzienne w lutym 2020 roku nakładem wytwórni Kayax. Zawarte na nim piosenki mają nawiązywać do miłości i sławy w dobie Internetu oraz nakłaniać słuchaczy do głębokiej refleksji na temat własnego życia. Karaś i Rogucki chcą w ten sposób pokazać nieco inną stroną mediów społecznościowych. Jednocześnie panowie zachęcają do tego, aby zacząć skupiać się na tworzeniu realnych przeżyć i wspomnień, zamiast jedynie budować swój fałszywy wizerunek w sieci.

Sami muzycy uważają, że materiał, który znajdzie się na płycie utrzymany będzie w konwencji motoryzacyjno-katastroficznych erotyków. Nie będą to jednak zwykłe piosenki o miłości, a utwory które głównie opowiadają o uczuciach i emocjach we współczesnym świecie. Wydawnictwo ma bardzo mroczną i ponurą formę zainspirowaną przede wszystkim latami osiemdziesiątymi, zimną falą oraz stylem new romantic.

Przeniesiona trasa koncertowa KARAŚ/ROGUCKI 2020

Duet KARAŚ/ROGUCKI wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową. Osoby zainteresowane wydarzeniem mogą zakupić bilety już teraz na Empik Bilety oraz Going. Przełożone na sezon jesienno-zimowy 2020 tournee muzyków obejmuje wiele polskich miast. 2 października zobaczymy ich w Łodzi w Klubie Wytwórnia, 5 listopada w białostockim Klubie Zmiana Klimatu, w Szczecinie w legendarnym Kinie Kosmos 27 listopada, a dzień później w Zielonej Górze. 17 grudnia duet zagra w warszawskiej Stodole. Jeśli chcecie zobaczyć ich wcześniej, możecie to zrobić chociażby jeszcze w wakacje, 28 sierpnia w katowickim P23 w ramach cyklu Lato w Plenerze.

KARAŚ/ROGUCKI to z pewnością duet, na który warto zwrócić szczególną uwagę w nadchodzącym sezonie kulturalnym. Panowie reprezentują rzadko spotykany w naszym kraju nurt muzyczny, który pozwala otworzyć się na całkiem nowe i dotąd nieznane doznania. Serdecznie zapraszamy więc do nabycia biletów na poszczególne koncerty z trasy poprzez naszą stronę. Do zobaczenia!

 • 22:50 Ennio Morricone Per un Pugno di Dollari - Overture
 • 22:53 2CELLOS, James Horner For the Love of a Princess
 • 22:58 Joanna Kulig, Glen Ballard The Eddy
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 328, Sunday, 20 September 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic