ON AIR
od 13:00 Czas przyszły zaprasza: Magdalena Juszczyk

“Chłopi - Tańcuj” - audiowizualne widowisko taneczne. Premiera 26 kwietnia na warszawskim COS Torwar!

Film „Chłopi” podbił serca polskich kinomanów. Malarską adaptację powieści Reymonta obejrzało już ponad 1.8 mln widzów. Sukces filmu, w dużej mierze, opiera się na fenomenalnej ścieżce dźwiękowej, której popularność przekroczyła sale kinowe, zdobywając ponad 50 mln odtworzeń w serwisach streamingowych, setki tysięcy odsłuchów licznych remiksów czy tanecznego szaleństwa wyzwań na TikToku, co pozwoliło uzyskać artystom Złotą Płytę oraz status najpopularniejszej ścieżki dźwiękowej w historii polskiego kina. Dlatego, twórcy filmu we współpracy z L.U.C. i Rebel Babel Film Orchestra opracowali 80-minutowe widowisko - „Chłopi - Tańcuj”, które zanurzy widzów w świecie porywającej muzyki filmowej i folkowej połączonej z ożywionym malarstwem i hipnotyzującymi pokazami tanecznymi.

“Chłopi - Tańcuj” - audiowizualne widowisko taneczne.  Premiera 26 kwietnia na warszawskim COS Torwar!

Światowa premiera odbędzie się 26 kwietnia na hali COS Torwar w Warszawie. Solistami będą m.in. Kayah, Kwiat Jabłoni i Bela Komoszyńska. Bilety już w sprzedaży na Eventim.pl 

 

W programie zaprezentowane zostaną pełne utwory muzyki z filmu, których nie udało się w całości umieścić w wersji kinowej. Dodatkowo, pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego, obok popularnych hitów w jeszcze bardziej tanecznych aranżacjach: „Jesień Tańcuj”, „Miłosny Opętaniec”, „Mazur Weselny”, „Zapusty" wybrzmią także nowe, nieujawnione dotąd utwory skomponowane do filmu.

 

Bogata muzyka filmowa zostanie zagrana przez powiększony skład muzyków symfonicznych i folkowych międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra, aby dostarczyć fanom „Chłopów” mocniejszych i jeszcze bardziej energetycznych wrażeń muzycznych o tak wielkim ładunku emocjonalnym. Dopełnieniem warstwy muzycznej będą pokazy taneczne, za choreografię których odpowiada Daniela Komędera, artystka tworząca pasjonujące układy taneczne w filmie. 

 

Ten pokaz będzie multimedialnym przeżyciem obejmującym także zmontowane fragmenty filmu, tworzące wraz z występami na żywo, całościową i wielowymiarową ucztę dla zmysłów. Przedstawione zostaną słynne płótna mistrzów oraz proces przekształcania ich w animację malarską. Wszystko to zostanie uwieńczone epizodycznymi występami lokalnych zespołów pieśni i tańca a także reżysera filmu, który przybliży drogę “Chłopów” od Nagrody Nobla otrzymanej w 1924 roku przez Władysława Reymonta.

 

„Chłopi - Tańcuj” już 26 kwietnia w COS Torwar w Warszawie. Bilety w sprzedaży na Eventim.pl 

 

Na audiowizualne widowisko “Chłopi - Tańcuj” zapraszają RMF Classic, Wyborcza.pl oraz Wirtualna Polska

Organizator: DM Agency

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic