Informacje

Wyjątkowy wykład poświęcony tajnikom sztuki filmowej dostępny za darmo w sieci

Dodano:
Wyjątkowy wykład poświęcony tajnikom sztuki filmowej dostępny za darmo w sieci

Mark Cousins i Keanu Reeves/fot.PAP/EPA/ANGELIKA WARMUTH

Mark Cousins, historyk filmu i filmoznawca, autor świetnego dokumentu „The Story of Film – Odyseja filmowa”, opublikował w Internecie nagranie wyjątkowego wykładu, który pomoże zrozumieć film. „40 Days to Learn Film” to interesujący pomysł na ciekawe spędzenie czasu w trakcie izolacji spowodowanej koronawirusem.

Internet pełen jest pomysłów na to, co robić podczas odosobnienia w domu, by nie zwariować. Jednym z bardziej oryginalnych z nich jest ten zaproponowany przez Marka Cousinsa. Filmoznawca, który w 15-godzinnym dokumencie „The Story od Film – Odyseja filmowa” w przystępny sposób opowiedział historię kina, tym razem na serwisie Vimeo opublikował dostępny za darmo film „40 Days to Learn Film”. W swoim ponad dwugodzinnym wykładzie rozkłada film na czynniki pierwsze.

Spokojnemu głosowi Cousinsa towarzyszą w „40 Days to Learn Film” nieruchome obrazy adekwatne do omawianych tematów. Film podzielony został na osobne segmenty poświęcone najróżniejszej tematyce: roli koloru w filmie, napięciu, filmom weselnym, zakończeniom, unikaniu banałów itp. Ogromna wiedza filmowa autora pozwala mu improwizować na dowolnie wybrany temat. Autor zadbał o to, by w jego wykładzie pojawiły się odnośniki, które umożliwiają w ramach potrzeby szybkie przeskoczenie do innego tematu.

W tej wyjątkowej i oryginalnej internetowej szkole filmowej, jaką jest dokument Cousinsa, dobre rady znajdą ci, którzy chcieliby zająć się kręceniem filmów. Zdaniem autora „40 Days to Learn Film” najlepszą radą, jaką kiedykolwiek usłyszał w temacie robienia filmów jest ta udzielona przez Roberta Bressona: „Spróbuj pokazać widzowi to, czego bez ciebie nigdy nie byłby w stanie zobaczyć”. (PAP Life)

40 Days to Learn Film from Hopscotch Films on Vimeo.

 • 13:57 John Barry You Only Live Twice - Theme
 • 14:01 The Beatles All You Need Is Love
 • 14:05 Alex Heffes Sons of Xhosa
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic