Informacje

Wspólna piosenka polskich gwiazd i laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki na czas epidemii

Dodano:
Wspólna piosenka polskich gwiazd i laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki na czas epidemii

Gwiazdy polskiej sceny i laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki dla uzdolnionych wokalnie osób z niepełnosprawnościami wspólnie nagrali piosenkę „Mimo Wszystko”, którą udostępnili na platformach muzycznych. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa festiwal nie odbędzie się.

Anna Dymna, której fundacja „Mimo Wszystko” organizuje Festiwal Zaczarowanej Piosenki od 2005 r. powiedziała w czwartek, że pomysł na wspólną piosenkę zrodził się na początku kwarantanny. Jej tekst aktorka otrzymała w prezencie od Wojciecha Młynarskiego w 2005 r.

„Mateusz Pospieszalski, napisał do słów Wojtka Młynarskiego specjalną, energetyczną muzykę, byśmy właśnie teraz mogli razem zaśpiewać te słowa i uświadomić sobie, że naprawdę najlepszym schronieniem dla człowieka jest drugi człowiek” - wyjaśniła Dymna.

„Musieliśmy tylko, kierując się rozsądkiem – zmuszeni sytuacją – zmienić słowa: Wyciągnij rękę, podejdź blisko na Pomachaj ręką, bądź sercem blisko. Ale mam nadzieję, że Wojtek nam wybaczy. Codziennie słucham tej piosenki i od razu dzwonię do kogoś, by choć chwilę porozmawiać, zapytać, czy czegoś nie potrzeba i podzielić się uśmiechem. Tak to działa. Nie damy się smutkom. Bądźmy razem, choć chwilowo w pewnej odległości” - dodała aktorka.

Utwór nagrali wspólnie, choć każdy osobno, w swoim domu, polscy wokaliści, muzycy, a także laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Wykonują ja: Kayah, Ania Wyszkoni, Małgorzata Ostrowska, Barbara Pospieszalska, Piotr Cugowski, Michał Szpak, Mieczysław Szcześniak, Adam Nowak.

W nagraniu wzięli również udział laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki: Klaudia Skotarczak, Daria Barszczyk, Klaudia Borczyk, Patrycja Błach, Ula Kowalska, Julka Walczyna, Paulina i Bartek Gruszeccy, Krzysiek Szymaszek, Michał Ziomek, Grzegorz Dowgiałło, Kamil Czeszel.

W chórkach zaśpiewali Lidia Pospieszalska i Mateusz Pospieszalski, a także dzieci: Tymon, Tosia, Leon, Łucja, Nina, Marysia, Madina, Michał i Tosia Labahua. Na instrumentach zagrali: Łukasz Dmochewicz – perkusja, Marcin Pospieszalski – gitara basowa, Mateusz Pospieszalski – fortepian, Janusz Yanina Iwański – gitara elektroakustyczna.

W zeszłym miesiącu pomysłodawczyni Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Anna Dymna poinformowała, że 16. edycja festiwalu została przełożona na przyszły rok z powodu epidemii koronawirusa.

Imprezę organizuje Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" we współpracy z Telewizją Polską przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Festiwal opieką artystyczną otacza Irena Santor.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (10-16 lat) oraz w kategorii młodzieży i dorosłych (powyżej 16. roku życia). Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybiera 32 półfinalistów, którzy występują w koncercie półfinałowym. 12 osób, które zaprezentują się tam najlepiej otrzymuje zaproszenie na warsztaty wokalne, próby i finałowy koncert do Krakowa. Laureatami zeszłorocznej edycji festiwalu byli Martyna Wójcik i Natalia Pycek ex aequo (w kategorii dzieci) oraz Kamil Czeszel (w kategorii dorosłych).

W ciągu 15 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie wokalnym na "zaczarowaną piosenkę" nadesłano do Fundacji Dymnej ponad 4 tys. zgłoszeń. 80 laureatów otrzymało statuetki Zaczarowanego Ptaszka i odebrało nagrody o łącznej wartości ponad 1 miliona złotych. Laureaci konkursu występowali podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i brali udział w telewizyjnych programach typu talent show.
autor: Rafał Grzyb

 • 05:46 Leo Delibes Coppelia (Walc)
 • 05:49 Django Reinhardt, Stephane Grappelli Minor Swing
 • 05:51 Wojciech Kilar Wokaliza (Dziewiąte wrota)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic