Informacje

Telewizja BBC stworzy specjalny kanał poświęcony festiwalowi Glastonbury

Dodano:
Telewizja BBC stworzy specjalny kanał poświęcony festiwalowi Glastonbury

fot.PAP/EPA/NEIL HALL

Jedna z najważniejszych na świecie imprez muzycznych została co prawda w tym roku odwołana, ale brytyjska telewizja uhonoruje ją, przypominających najważniejsze koncerty, które tam się odbyły. Powód? Festiwalowi Glastonbury stuknęło 50 lat!

Kanał poświęcony festiwalowi pojawi się w BBC iPlayer (internetowej transmisji strumieniowej czyli telewizji na żądanie) w terminie, w którym miała się odbyć tegoroczna edycja tej imprezy, czyli od 25 do 29 czerwca. W programie znajdzie się ponad 60 koncertów, m.in. Billie Eilish, Foals, Radiohead, Lany Del Rey i Lewisa Capaldiego. Do tego prezenterzy, zarówno radiowi, jak i telewizyjni przygotują ciekawostki na temat festiwalu, skupiając się na najważniejszych wydarzeniach i najlepszych wykonaniach (np. akustycznych).

Jednocześnie bywalcy Glasto, jak powszechnie nazywany jest ten festiwal, zachęcani są do publikowania w mediach społecznościowych swoich wspomnień, oznaczonych hashtagiem: #Glastonbury2020. Najciekawsze zostaną zacytowane w telewizji. Emily Eavis, najmłodsza córka założyciela i organizatora festiwalu, Michaela Eavisa, a obecnie współorganizatorka tej imprezy, powiedziała, że szczególnie czeka na powtórkę „niezapomnianych” występów Davida Bowiego, Adele, REM, Beyoncé, The Rolling Stones, Jaya-Z i Billie Eilish.

Po raz pierwszy festiwal Glastonbury odbył się 19 września 1970 r. Wtedy wystąpili m.in.: Marc Bolan (T. Rex) i Al Stewart. W cenę biletu (1 funt) wliczone było mleko z okolicznej farmy. Największymi gwiazdami tegorocznej edycji mieli być Kendrick Lamar, Paul McCartney, Taylor Swift i Diana Ross. Karnet kosztował 270 funtów. Mleka w tę cenę nie wliczano. (PAP Life)

 • 06:21 Edvard Grieg Peer Gynt (Solveig's Song)
 • 06:27 Georg Friedrich Haendel Kapłan Zadok
 • 06:30 Grzegorz Markowski, Włodzimierz Korcz 07 zgłoś się
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic