Informacje

Teatr Nowy przygotował grę komputerową dla najmłodszych widzów

Dodano:
Teatr Nowy przygotował grę komputerową dla najmłodszych widzów

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi przygotował grę komputerową dla najmłodszych widzów. Od środy 23 grudnia będą oni mogli wcielić się w pracowników "Nowego" i przygotować spektakl teatralny - poinformował Kuba Galczak z Teatru Nowego.

Jak podkreślił gra została przygotowana na kanwie - prowadzonych w placówce - działań edukacyjnych "Uratuj spektakl".

"Zadaniem graczy będzie przejście czterch misji, związanych z przygotowaniami do spektaklu teatralnego. Wcielą się oni w pracowników Teatru Nowego – garderobianych, oświetleniowców, akustyków i rekwizytorów. Wygraną będzie przedstawienie teatralne przygotowane na podstawie baśni Lilia wodna opracowanej przez Marię Niklewiczową,w adaptacji, reżyserii i wykonaniu Bartosza Turzyńskiego" - wyjaśnił Galczak.

Dodał, że w roli przewodnika graczy po "zawiłych, teatralnych labiryntach" wystąpił aktor Teatru Nowego – Łukasz Gosławski. Muzykę stworzył raper Zorak, którego można będzie także zobaczyć w spektaklu.

Darmowa gra dostępna będzie od środy 23 grudnia na www.nowy.pl. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Teatr Nowy w Łodzi zainaugurował swoją działalność w 1949 roku. Jego współtwórcą i pierwszym dyrektorem był Kazimierz Dejmek. Na inaugurację zaprezentowano "Brygadę szlifierza Karhana" Vaska Kani.

Wizerunek teatru wiążą się nierozerwalnie z osobą Kazimierza Dejmka, który szefował placówce trzykrotnie - w latach 1949-1961, 1975-1979 oraz przez kilka miesięcy roku 2002. 31 grudnia 2002 roku Dejmek zmarł. W styczniu 2008 roku został patronem łódzkiej placówki.

Na deskach Teatru Nowego prezentowano ważne spektakle podejmujące problematykę moralną i polityczną.

autor: Jacek Walczak


 • 14:11 Francisco Tarrega Recuerdos de la Alhambra
 • 14:15 Vladimir Ashkenazy Fragment Sonaty Patetycznej
 • 14:23 Luigi Boccherini V Kwintet E-dur op.13 (opus 11 wydane jako opus 13
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic