Informacje

Teatr Groteska rusza z internetowym projektem dla dzieci

Dodano:
Teatr Groteska rusza z internetowym projektem dla dzieci

Od poniedziałku w każde południe krakowski Teatr Groteska będzie zamieszczał na swojej stronie internetowej najpopularniejsze piosenki z granych przez siebie spektakli, a w dwa najbliższe weekendy – transmitował „Brzydkie kaczątko”.

Projekt „Złap Groteskę w sieci” potrwa dwa tygodnie - czyli w czasie, kiedy szkoły i przedszkola będą prewencyjnie zamknięte z powodu epidemii koronawirusa.

„Ten pomysł zrodził się w naszym teatrze jakoś tak naturalnie, niemal kwadrans po ogłoszonej decyzji o zamknięciu szkół i instytucji kultury. Rozumiemy, nie możemy grać dla naszych najmłodszych widzów na żywo - no to zróbmy im prezent w sieci. Jasne, że to nie to samo; w końcu bezpośredniego kontaktu w teatrze nic przecież nie zastąpi, ale wszyscy jesteśmy w ekstraordynaryjnej sytuacji” – powiedział cytowany w informacji prasowej dyrektor Groteski Adolf Weltschek.

Najpopularniejsze piosenki ze spektakli granych w Grotesce mają być zamieszczane na stronie internetowej teatru (groteska.pl) codziennie w każde południe. W dwa najbliższe weekendy zaś najmłodsi będą mogli oglądać online „Brzydkie kaczątko” – inscenizację specjalnie zarejestrowaną na tę okoliczność.

„Cieszymy się, że aktorzy zdecydowali się zagrać tę sztukę przy pustej sali, w zamkniętym przecież teatrze. Wszystko po to, by rejestracja mogła trafić do sieci i tym samym do naszych młodych widzów. Jeżeli dla nas - dorosłych, cała sytuacja z zagrożeniem koronawirusem jest trudna, to wyobrażamy sobie, że dla najmłodszych ta wielka niepewność może być odczuwalna jeszcze głębiej. A sztuka zawsze pomaga i pozwala oswoić nawet trudną rzeczywistość” – stwierdził dyrektor Groteski.

„Brzydkie kaczątko” to ulubiona inscenizacja młodych widzów Groteski. Spektakl na motywach baśni Hansa Christiana Andersena wyreżyserowała Beaty Pejcz.

 • 13:24 Jerzy Matuszkiewicz Nie lubię poniedziałku
 • 13:45 Richard Strauss Tako rzecze Zaratustra (1)
 • 13:46 Vittorio Monti Czardasz
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic