Informacje

Szumowska, Borcuch i Żuławski kręcą krótkometrażowe filmy o pandemii dla HBO

Dodano:
Szumowska, Borcuch i Żuławski kręcą krótkometrażowe filmy o pandemii dla HBO

Xawery Żuławski/ PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

„W domu” to polski projekt HBO Europe, w którym szesnastu filmowców opowie czternaście historii dotyczących doświadczenia izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Wśród autorów filmów, które złożą się na tę antologię, są m.in. Jacek Borcuch, Małgorzata Szumowska, Krzysztof Skonieczny i Xawery Żuławski.

Jak poinformowało HBO Polska na swoim koncie na portalu społecznościowym, zaproszeni przez HBO twórcy pracują nad swoimi filmami już od trzech tygodni, próbując na gorąco uchwycić wyjątkowość momentu, w jakim znalazła się ludzkość. Efektem ma być antologia składająca się z czternastu filmów stworzonych w ramach artystycznego manifestu.

Akcja nakręconych przez nich krótkometrażówek musi rozgrywać się tu i teraz, w czasie pandemii. Filmy nie mogą trwać dłużej niż 10 minut, a wszystkie muszą uwzględniać wprowadzone na czas pandemii restrykcje. Artyści muszą przygotować je samodzielnie w czasie czterech tygodni. Mają pełną dowolność w kwestii formy i gatunku.

Co to znaczy być twórcą w czasach niespotykanej od dawna epidemii, która sprawiła, że wszyscy musieliśmy pozostać w swoich domach? Na te pytania odpowiedzą Jacek Borcuch, Andrzej Dragan, Krzysztof Garbaczewski, Renata Gąsiorowska, Magnus von Horn, Paweł Łoziński, Jan P. Matuszyński, Tomek Popakul, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Skonieczny, Małgorzata Szumowska, Michał Englert, Mariusz Treliński, Anna Zamecka, Sung Rae Cho i Xawery Żuławski.

Efekty ich pracy będzie można obejrzeć już za kilka tygodni w HBO i HBO GO w Polsce, a także w innych krajach europejskich, w których dostępne jest HBO. (PAP Life)

 • 05:51 Wojciech Kilar Wokaliza (Dziewiąte wrota)
 • 05:55 Karen Souza Creep
 • 05:59 Michel Legrand Largo's Waltz
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic