Informacje

Sir David Attenborough, Sergio Aguero, Liam Payne będą uczyć dzieci w BBC

Dodano:
Sir David Attenborough, Sergio Aguero, Liam Payne będą uczyć dzieci w BBC

Sir David Attenborough /fot.PAP/ EPA/ANDY RAIN

Biolog, pisarz, podróżnik, a przy tym lektor w filmach przyrodniczych, postanowił w czasie pandemii poprowadzić lekcje geografii dla dzieci, które z konieczności przesiadują w domach. Nie on jeden. W specjalnej akcji edukacyjnej BBC bierze udział wiele znanych osób. Sergio Aguero będzie uczył hiszpańskiego, Danny Dyer historii, a Mabel i Liam Payne z One Direction poprowadzą zajęcia z muzyki. Akcja ruszyła w poniedziałek 20 kwietnia.

To trochę tak, jakby w Polsce z podobną inicjatywą wyszła Krystyna Czubówna, bo sir Davida kojarzymy głównie z kojącej, a przy tym rzeczowej narracji, kiedy przedstawia to, co dzieje się w świecie dzikiej przyrody. Dzięki jego głosowi nawet ta najdziksza i najbardziej drapieżna natura nie wydaje się wtedy przerażająca.

Lekcje geografii ze słynnym podróżnikiem to część większej akcji, z którą BBC rusza w sytuacji, gdy brytyjskie dzieci (podobnie jak polskie) nie wiedzą, kiedy wrócą do szkół. W ramach telewizyjnych zajęć języka hiszpańskiego ma uczyć napastnik Manchesteru City, Sergio Aguero, muzyki i czytania piosenkarka Mabel oraz Liam Payne z One Direction, fizyki profesor Brian Cox, a aktor Danny Dyer, gwiazdor serialu „EastEnders” i głos Kenta Paula z gier cyklu „Grand Theft Auto”, poprowadzi lekcje historii, bo... jest bezpośrednim potomkiem króla Edwarda III. Wpadnie także Doktor Who, czyli Jodie Whittaker.

Oprócz gwiazd i celebrytów będą też zawodowi nauczyciele, bo zaplanowano setki interaktywnych lekcji, zgodnych z programem nauczania w Wielkiej Brytanii. Rodzice w tym czasie znajdą na specjalnej stronie internetowej porady dotyczące efektywnego uczenia się w domu oraz przewodniki dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Brytyjska telewizja każdego dnia będzie emitować sześć 20-minutowych lekcji, dla różnych grup wiekowych: 5-7, 7-9, 9-11, 11-12, 12-13 i 13-14 lat. Zajęcia będą prezentowane w ramach platformy edukacyjnej „Bitesize Daily” w serwisach BBC iPlayer i BBC Red Button. „Ważne, by każde dziecko mogło kontynuować naukę, a lekcje, które prowadzimy, sprawiły, że będą się dobrze bawić – skomentowała Alice Webb, dyrektor BBC Children's & Education. (PAP Life)

 • 13:46 Vittorio Monti Czardasz
 • 13:57 John Barry You Only Live Twice - Theme
 • 14:01 The Beatles All You Need Is Love
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic