Informacje

Ruszyło wirtualne E-Kino Pod Baranami

Dodano:
Ruszyło wirtualne E-Kino Pod Baranami

To pierwsze wirtualne kino w Polsce. Na platformie streamingowej kina znajdą się starannie wyselekcjonowane tytuły, odbywać się będą pokazy specjalne oraz seanse z dyskusjami online - poinformowała we wtorek PAP szefowa Kina Pod Baranami Maria Magdalena Gierat.

E-Kino Pod Baranami zaprasza do wirtualnych sal na www.e-kinopodbaranami.pl.

"12 marca wszystkie kina w Polsce zostały zamknięte. Praktycznie od tego dnia rozpoczęłam poszukiwania alternatywnego rozwiązania na kinową działalność" - napisała w przesłanej PAP informacji Gierat.

"Szukałam na różnych kontynentach i znalazłam w... Nowej Zelandii. Działa tam firma Shift72, która obsługuje m.in. wielkie festiwale filmowe, jak Cannes, czy festiwal South By South West w Austin w USA, a ostatnio także festiwal filmów dokumentalnych CPH:DOX w Danii" - wyjaśniła.

Zapowiedziała, że tym, co ma odróżniać E-Kino Pod Baranami od internetowych platform, są "pieczołowicie przygotowany studyjny program filmowy, dyskusje online, prelekcje, pokazy specjalne". "W e-repertuarze znajdą się filmy nowsze, które niedawno oglądaliśmy w kinach, ale też starsze, które warto przypomnieć, ułożone w tematyczne kolekcje oraz polecane przez zespół i przyjaciół kina" - napisała Gierat.

Zaznaczyła, że "niektóre filmy dostępne będą tylko jednorazowo - jak w kinie", a inne "pozostaną do wypożyczenia w systemie VOD".

"Do wirtualnego świata przenoszą się tymczasowo cykle dyskusyjne - Studencki Nocny Klub Filmowy oraz SMAK (Spotkania Młodych Amatorów Kina). Uczestnicy obejrzą film na platformie, a później podyskutują online" - wyjaśniła szefowa Kina Pod Baranami.

W środę (15 kwietnia) w programie e-kina znalazł się pokaz laureata festiwalu Off Camera 2019 - filmu "Sons of Denmark", który nie miał w Polsce oficjalnej kinowej dystrybucji. "Po seansie Kino Pod Baranami zaprosi do wirtualnej rozmowy" - zapowiedziała Gierat.

Internetową premierę w E-Kinie Pod Baranami będzie miał film "Dreamland", w którym Stanisław Berbeka opowiada o swoim ojcu Macieju, himalaiście, który zginął podczas wyprawy na Broad Peak.

Jak poinformowano, "piątkowy pokaz (17 kwietnia) będzie jedynym internetowym seansem tego filmu".

Platforma działa na: www.e-kinopodbaranami.pl.

autor: Grzegorz Janikowski


 • 06:00 Tomaso Albinoni II Koncert obojowy d-moll op. 9 (2)
 • 06:05 Georges Bizet Carmen (Overture)
 • 06:08 Lalo Schifrin La Cumparsita
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic